Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek van olyan fiatal,...

Szerintetek van olyan fiatal, aki magától szívesen elolvasna egy ilyen regényt/novellát?

Figyelt kérdés

Tizenhárom éves vagyok, és imádok írni, mivel hihetetlenül jó az irodalomtanárunk.

Nem olyan régen volt egy olyan élményem, ami hatására egy novella vagy regény kezdett el körvonalazódni a fejemben.

Úgy érzem, a fiatalabb korosztálynak szeretném írni, viszont nem tudom, hogy egy ilyen ötletet hányan olvasnának el közülük. Mivel ebben nincsenek vámpírok, nem szerelmes, és nem is olyan, aminek minden pillanatát végigizgulja az olvasó. Inkább olyan, ahol néha a sorok között kell olvasni, néha le kell tenni, és végiggondolni, végigérezni a helyzetet.

Először is a helyszín Kína lenne, körülbelül ezer éve. A történet pedig egy hat-hét éves kislányról szólna, akinek az édesanyja egy bordélyházban dolgozik, és persze senkinek se kell ő, mert csak láb alatt van. Viszont az édesanyja mégis nagyon szereti őt, és megpróbálja a lehető legjobbra tanítani minden téren.

Csakhogy az édesanya beteg lesz, és meghal, viszont el se tudja képzelni, hogy mit fognak csinálni a lányával nélküle, hiszen ha ezelőtt nem lépett volna közbe, a kicsi már lehet, nem is élne. Éppen ezért még mielőtt meghalna, elszökik a kislánnyal együtt, csakhogy két nap múlva ő meghal. Viszont a lánynak azt még utoljára mesél valamit: azt mondja, hogy éjszaka mindig nézzen az égre, és kövesse a legfényesebb csillagot. Hogy az ő lesz, és észre fogja venni. Nappal pedig járjon nyitott szemmel, és mindig fog találni jelet, amit követhet, hiszen nem fogja hagyni, hogy bármi baja essen. Hogy mindig észre fog venni mindent, és csak kövesse őket, és akkor minden rendbe fog jönni.

Amikor meghal, a kislány nem tudja, mit is csináljon, hiszen neki az anyja volt az egyetlen a világon, aki mindig segített neki, aki mindig megvédte, megvigasztalta, és most úgy érzi, egyedül van. Két napig nem mozdul onnan, az anyja mellől, viszont akkor éjszaka mintha az égen egy csillag fényesebb lenne...

Az egész történettel azt szeretném megmutatni az olvasónak, hogy mire képes a töretlen gyermeki hit, a tiszta lélek, amit nem tehet tönkre még a legnagyobb viszontagság sem. És hogy mire képes az igaz szeretet.

Az olvasó tipikus véget hinne azt hiszem a történetnek, hiszen persze minden jóra fog fordulni, de nem úgy, ahogy azt várnák.


Elsősorban kamaszok véleménye érdekelne: ti egyáltalán a kezetekbe vennétek egy ilyen történetet? Eltér a maiaktól, és a fiatalok mostanában (ezt a következtetést én vontam le, nem leszólni ezért) a tinikről szóló, szerelmes, misztikus, vagy nagyon szellemes ötletű regényeket olvassák. Viszont kérlek, válaszoljatok, ti elolvasnátok az enyémet? Persze válaszolhat bárki, de kérlek, legfőképpen tinik!


Előre is köszönöm!


2011. márc. 9. 19:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Az nem kérdés hogy a kezembe venném-e.

Légy büszke magadra!13 évesen ekkora zseni vagy....:)


Szép történet lesz, valószínűleg ha írnék novellát/kisregényt, akkor az enyém középpontjában is mindenképpen a gyermeki hit állna.


15/L

2011. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 habibi ***** válasza:

figyelj, remélem gyorsan megírod azt a regényt! én tuti elolvasom, nagyon tetszik így a tartalma és szerintem neked nem kell a kamaszokra összpontosítanod, senkire sem, mert ilyet sok felnőtt ember is elolvasna , aki mély gondolatokra vágyik , tehát ne kösd korhatárhoz. jaj, olyan jóóóó, imádom már most!

nagyon büszke vagyok rád, h. nem valami vámpíros, vérfarkasos... lerágott sztori, hanem akár a való életben is megtörténhet :) Remélem nekem is majd valaha ilyen okos gyermekem lesz mint te. Sok sikert kívánok, és már van egy jövőbeli olvasód/rajongód :) hajrá :)

18/L :)

2011. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm nektek! Olyan jól esik ezt hallani, hogy azt el se tudjátok képzelni!

Rendben, nem fogok a tinikre összpontosítani, majd akkor eldől. Már pár címet is kitaláltam neki, bár ezek még elég kezdetlegesek:

vagy az, hogy Anya azt mondta...

Vagy, hogy Csak nézz körül! ilyesmik. Bár lehet, tök más fog kijönni belőle a végén.

Még egyszer köszönöm!

2011. márc. 9. 20:24
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nagyon megnyerő a stílusod és kivételesen értelmesnek tűnsz. Mint tinédzser, pontosan tudom, hogy kevés ilyen intelligens egyén van a korodban.

Nem hiszem, hogy elolvasnám a könyvet, a kínai kultúra és a témaválasztás is távol állnak tőlem. A mindent elsöprő szeretet és kitartás igen kedvelt- és igen elcsépelt- visszatérő elemei a regényeknek, számtalanszor körbejárták már ezt az örökzöld témát, de ritka, hogy valaki igazán újat mutasson benne. Én a mélyebb filozófiát kedvelem. A komplikált morális, erkölcsi kérdések, az erkölcsi normák határainak feszegetése... ezek nem olyan témák, amiket elsőre megemésztesz. Egy-egy ilyen regény több hónapra eltölti az elmémet és folyamatosan mozgásban tartja az agytekervényeimet. A jó könyv hónapok múltán is szellemi munkát generál. Ha a regény megírása mellett döntesz, egyet fogadj meg: ne rágj szájba semmit, hagyd meg az olvasónak az örömöt, hogy elmorfondírozhasson a mögöttes tartalmon.


Sok sikert!

2011. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Mivel ez lesz életem első regénye, nem igazán tudom, hogy mi fog kijönni belőle. Persze, nem lesz tökéletes, ezt már tudom, viszont valahol el kell kezdeni. Az a baj, amire már mások is figyelmeztettek, hogy én nem nyugszom meg, ha nincs papíron az összes gondolatom, és meglehet, egyes dolgokat túlmagyarázok.

Viszont még én se tudom, mert olyan új ez az egész.

Köszönöm szépen neked is!

2011. márc. 9. 20:35
 6/22 anonim ***** válasza:

Attól, hogy felnőtt vagyok válaszolhatok? :)

Nagyon jó a témaválasztás és a tartalom. Ha jól megírod tuti elolvasnám.

Viszont miért Kína és 1000 éve? Nem nehezíti ez meg a dolgodat? Vagy jól ismered az akkori életmódot, helyszínt stb?

2011. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100 %
2011. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Valójában én sem igazán tudom, hogy miért pont azt választottam. Tudjátok, mondtam, hogy egy élmény hatására kezdtem el ezen a történeten gondolkodni, és ez is benne volt (vagyis, hogy Kína). És úgy gondolom, az az 1000 évvel ezelőtti állapot illik a történethez leginkább, de nem igazán lesz ennek jelentősége. Az is lehet, Korea lesz, mert az meg a másik, ahová beillene. Sőt, lehet, inkább Korea lesz, nem lesz túl nagy jelentősége se a helyszínnek se az évszámnak.

Igen, már utána néztem a dolgoknak, és egész képben vagyok.

Köszönöm a válaszaitokat!

2011. márc. 10. 05:43
 9/22 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit:)!!!!
2011. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Szia!


Mindenképpen elolvasnám a történetedet, egyrészt, mert nagyon szimpatikus volt a bemutatkozásod, másrészt, mert nagyon lelkesnek tűnsz, harmadrészt nagyon érettnek is a korodhoz képest! :)

Végezz egy kis kutatómunkát előtte mindenképp, hogy még hitelesebb legyen a történet!

A te korodban én is nagyon szerettem írni, de pár év eltelt és sajnos valahogy már nem bízom annyira magamban...

Sok sikert a regényíráshoz! :)


17/L

2011. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!