Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek van olyan fiatal,...

Szerintetek van olyan fiatal, aki magától szívesen elolvasna egy ilyen regényt/novellát?

Figyelt kérdés

Tizenhárom éves vagyok, és imádok írni, mivel hihetetlenül jó az irodalomtanárunk.

Nem olyan régen volt egy olyan élményem, ami hatására egy novella vagy regény kezdett el körvonalazódni a fejemben.

Úgy érzem, a fiatalabb korosztálynak szeretném írni, viszont nem tudom, hogy egy ilyen ötletet hányan olvasnának el közülük. Mivel ebben nincsenek vámpírok, nem szerelmes, és nem is olyan, aminek minden pillanatát végigizgulja az olvasó. Inkább olyan, ahol néha a sorok között kell olvasni, néha le kell tenni, és végiggondolni, végigérezni a helyzetet.

Először is a helyszín Kína lenne, körülbelül ezer éve. A történet pedig egy hat-hét éves kislányról szólna, akinek az édesanyja egy bordélyházban dolgozik, és persze senkinek se kell ő, mert csak láb alatt van. Viszont az édesanyja mégis nagyon szereti őt, és megpróbálja a lehető legjobbra tanítani minden téren.

Csakhogy az édesanya beteg lesz, és meghal, viszont el se tudja képzelni, hogy mit fognak csinálni a lányával nélküle, hiszen ha ezelőtt nem lépett volna közbe, a kicsi már lehet, nem is élne. Éppen ezért még mielőtt meghalna, elszökik a kislánnyal együtt, csakhogy két nap múlva ő meghal. Viszont a lánynak azt még utoljára mesél valamit: azt mondja, hogy éjszaka mindig nézzen az égre, és kövesse a legfényesebb csillagot. Hogy az ő lesz, és észre fogja venni. Nappal pedig járjon nyitott szemmel, és mindig fog találni jelet, amit követhet, hiszen nem fogja hagyni, hogy bármi baja essen. Hogy mindig észre fog venni mindent, és csak kövesse őket, és akkor minden rendbe fog jönni.

Amikor meghal, a kislány nem tudja, mit is csináljon, hiszen neki az anyja volt az egyetlen a világon, aki mindig segített neki, aki mindig megvédte, megvigasztalta, és most úgy érzi, egyedül van. Két napig nem mozdul onnan, az anyja mellől, viszont akkor éjszaka mintha az égen egy csillag fényesebb lenne...

Az egész történettel azt szeretném megmutatni az olvasónak, hogy mire képes a töretlen gyermeki hit, a tiszta lélek, amit nem tehet tönkre még a legnagyobb viszontagság sem. És hogy mire képes az igaz szeretet.

Az olvasó tipikus véget hinne azt hiszem a történetnek, hiszen persze minden jóra fog fordulni, de nem úgy, ahogy azt várnák.


Elsősorban kamaszok véleménye érdekelne: ti egyáltalán a kezetekbe vennétek egy ilyen történetet? Eltér a maiaktól, és a fiatalok mostanában (ezt a következtetést én vontam le, nem leszólni ezért) a tinikről szóló, szerelmes, misztikus, vagy nagyon szellemes ötletű regényeket olvassák. Viszont kérlek, válaszoljatok, ti elolvasnátok az enyémet? Persze válaszolhat bárki, de kérlek, legfőképpen tinik!


Előre is köszönöm!


2011. márc. 9. 19:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást.

Most éppen olvasom az Egy gésa emlékiratai c. könyvet, bár az japán, mégis valamilyen szinten ad ihletet, nem tudom, miért.

Amúgy ez velem is baj, hogy csomószor belegondolok, hogy mi van, ha unalmasnak, sablonosnak, tipikusnak, túl nyálasnak, lejártnak... fogják gondolni az én történetemet, mivel az első pár fejezeten kívül nem igazán lesznek benne párbeszédek, és azt hiszem, a kislányon kívül nem is nagyon lesz benne olyan szereplő, aki pár mondatnál, maximum egy oldalnál többet szerepelne. Szerintetek ez baj? Ebbe gondolok mindig bele, hogy ezért gondolhatják majd unalmasnak az egészet. Néha vannak ilyen önbizalom megingásaim, viszont az az élmény olyan hatással volt rám (elveszítettem egy személyt, akit nagyon nagyon szerettem, a világon majdnem a legjobban), és úgy érzem, az ő tiszteletére meg kell írnom, mivel a kislány nagyjából én leszek így, mivel amikor ő is elveszti az anyukáját, eggyé válik majd velem, és a gondolatai, érzelmei azok lesznek, amiket én éreztem. Szóval mondhatnánk, hogy ez a sztori igaz történeten alapul, csak kicsit máshogy.

2011. márc. 11. 18:57
 12/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sokkal jobb lenne a világ, ha minden 13 éves így gondolkodna :) Sok sikert az íráshoz, én elolvasnám!

15/L

2011. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Szia! A történet fantasztikus, nagyon szeretném majd elolvasni. Érdekel a kínai kultúra, történelem nagyon is. MINDENKÉPPEN elolvasnám ;))) Remélem nemsokára találkozok vele a könyvesboltokban :)

14/L

2011. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
SOK SIKERT!!!
2011. márc. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 habibi ***** válasza:
na tessék, kamasz olvasóid is lesznek :) mégegyszer sok sikert és írd gyorsan meg, mert nem tudom meddig leszek még itt a környéken, de nagyon elakarnám olvasni
2011. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Nagyon tetszik a regényötleted!

Talán nem is a tartalma fogott meg, hanem a fogalmazási stílusod. Már itt is sokat elárulsz magadról. Nem lesz unalmas a regényed, mert jól bánsz a szavakkal, és akaratlanul is fut a szem a sorokon. :)

Én is próbálkoztam többször regényt írni, de valahogy - mivel sokáig tart megírni, sok kifejtést kíván - nem volt türelmem őket befejezni, ezért inkább novellákat írok.

De őszintén remélem, neked nem lesznek ilyen problémáid. Akkor is írd meg, ha végül egy teljesen más történetet faragsz belőle, hiszen ez is benne van.

Sok szerencsét, kitartást! :)

2011. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Olvass Coelho regényeket. Azok olyan töménytelenül sz*rok, szinte pontosan azokat a hibákat tartalmazzák, amiket te leírtál. Akkor legalább tudni fogod, hogy milyen könyvet NEM szabad írni.
2011. márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, találkoztál-e már fanfictionös oldalakkal? Portál, ahol a hozzád hasonló érdeklődésű fiatalok (és idősebbek is persze) megosztják a történeteiket egymással, véleményezik, nyelvtanilag helyesbítik egymásét, stb. Itt "kapsz" olvasótábort, segítőket, szerintem egészen szimpatikus. Szerintem pont ez kellene neked:) Keress rá az "imagine fanfiction"-re, vagy talán a "merengő"re, és ha szimpatikus, akkor hajrá! és feltétlen írd meg, ha elkezdenéd feltöltögetni az írásaidat valahová, engem érdekelne!:))
2011. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

én is elolvasnám szivesen, ugyhogy hajrá!

de előtte azért nézz utána hogy milyen is volt Kína 1000évvel ezelőtt, hogy ne kövess el történelmi bakikat. (pl hogy volt e akkor bordélyház)

hajrá! :)

2011. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Nekem igazából az idővel van problémám. Miért pont akkor? Nem lenne jobb szerinted áthelyezni a történetet a jelen korunkba? Vagy a XX. századba?


De ettől függetlenül én szívesen elolvasnám és rendkívül értelmesnek tűnsz! Sok sikert!

2011. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!