Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek van olyan fiatal,...

Szerintetek van olyan fiatal, aki magától szívesen elolvasna egy ilyen regényt/novellát?

Figyelt kérdés

Tizenhárom éves vagyok, és imádok írni, mivel hihetetlenül jó az irodalomtanárunk.

Nem olyan régen volt egy olyan élményem, ami hatására egy novella vagy regény kezdett el körvonalazódni a fejemben.

Úgy érzem, a fiatalabb korosztálynak szeretném írni, viszont nem tudom, hogy egy ilyen ötletet hányan olvasnának el közülük. Mivel ebben nincsenek vámpírok, nem szerelmes, és nem is olyan, aminek minden pillanatát végigizgulja az olvasó. Inkább olyan, ahol néha a sorok között kell olvasni, néha le kell tenni, és végiggondolni, végigérezni a helyzetet.

Először is a helyszín Kína lenne, körülbelül ezer éve. A történet pedig egy hat-hét éves kislányról szólna, akinek az édesanyja egy bordélyházban dolgozik, és persze senkinek se kell ő, mert csak láb alatt van. Viszont az édesanyja mégis nagyon szereti őt, és megpróbálja a lehető legjobbra tanítani minden téren.

Csakhogy az édesanya beteg lesz, és meghal, viszont el se tudja képzelni, hogy mit fognak csinálni a lányával nélküle, hiszen ha ezelőtt nem lépett volna közbe, a kicsi már lehet, nem is élne. Éppen ezért még mielőtt meghalna, elszökik a kislánnyal együtt, csakhogy két nap múlva ő meghal. Viszont a lánynak azt még utoljára mesél valamit: azt mondja, hogy éjszaka mindig nézzen az égre, és kövesse a legfényesebb csillagot. Hogy az ő lesz, és észre fogja venni. Nappal pedig járjon nyitott szemmel, és mindig fog találni jelet, amit követhet, hiszen nem fogja hagyni, hogy bármi baja essen. Hogy mindig észre fog venni mindent, és csak kövesse őket, és akkor minden rendbe fog jönni.

Amikor meghal, a kislány nem tudja, mit is csináljon, hiszen neki az anyja volt az egyetlen a világon, aki mindig segített neki, aki mindig megvédte, megvigasztalta, és most úgy érzi, egyedül van. Két napig nem mozdul onnan, az anyja mellől, viszont akkor éjszaka mintha az égen egy csillag fényesebb lenne...

Az egész történettel azt szeretném megmutatni az olvasónak, hogy mire képes a töretlen gyermeki hit, a tiszta lélek, amit nem tehet tönkre még a legnagyobb viszontagság sem. És hogy mire képes az igaz szeretet.

Az olvasó tipikus véget hinne azt hiszem a történetnek, hiszen persze minden jóra fog fordulni, de nem úgy, ahogy azt várnák.


Elsősorban kamaszok véleménye érdekelne: ti egyáltalán a kezetekbe vennétek egy ilyen történetet? Eltér a maiaktól, és a fiatalok mostanában (ezt a következtetést én vontam le, nem leszólni ezért) a tinikről szóló, szerelmes, misztikus, vagy nagyon szellemes ötletű regényeket olvassák. Viszont kérlek, válaszoljatok, ti elolvasnátok az enyémet? Persze válaszolhat bárki, de kérlek, legfőképpen tinik!


Előre is köszönöm!


2011. márc. 9. 19:42
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Én biztos elolvasnám!*.*

Nem szeretem a kínaiakat.. (semmi bajom velük,különösebb okom sincs..csak egyszerüen...nem.) de,ehhez a történethez egy amerikait vagy egy magyar személyt el sem tudnék képzelni. Most elképzeltem,ahogy a kínai fekete hajú pici fufrus kislány a sötét szobában az ablak előtt ül,és sír.. de mikor az egyik csillag fényesebben csillog.. remény látszódik a szemében. *.* nagyon megfogott.

én biztos hogy elfogom olvasni :) az idő is szerintem pont jó,1000 évvel ezelőtt,olyan 'jól' hangzik. viszont már valaki más leírta,de leírom énis: vigyázz,nézz utána a kínai kultúrának,mi-hogy volt 1000 évvel ezelőtt, ne hogy valami baki legyen. :) remélem nemsokára találkozok vele a könyvesboltban,vagy itt az interneten.:) sok sikert!

14/L

2011. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Olyan szomorú vagyok, hogy csak most bukkantam erre a kérdésre, pedig olyan szívesen elolvasnám. *-*

Nagyon tetszik az alapötlet. :3

2021. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!