Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az Iliász nem túl bonyolult...

ArankaAry kérdése:

Az Iliász nem túl bonyolult egy 14 éves lány számára?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 20:11
 1/10 anonim válasza:
nem,nem kell kibújni alóla,ha ezt adták föl ez van.
2011. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia!


Én elolvastam nekem nagyon tetszett!

Az Odüsszeiát is érdemes elolvasnod utána mert

szerintem a kettő együtt egy egész!


14/F

2011. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én az Iliászt és az Odüsszeiát is utáltam középiskolában.


egy magyartanár :)

2011. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Bűn és Bűnhődés az, ami nem való egy középiskolásnak. Az igazán csak egy sokat megélt idősebb embernek tud igazán sokat mondani. Nem is az, hogy nem érti, hanem nem tud azonosulni a problémával. Én konkrétan nem bírtam elviselni Raszkolnyikov tökölését. Az Iliász egyetlen nehéz pontja a nyelvezete. Azon viszont túl lehet jutni, ha az egyszerűsített nyelvezetű változatot olvasod el (NEM rövidített!!!).
2011. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de,jól látod,viszont Devecseri Gábor a fordítója jó pajti volt a rendszerváltás előtt az elvtársaknak és nehogy már a magyar diák magyar hősökről olvasson... (ajánlanám itt Benedek Eleket) teljesen megfelelt ez a mű is,én úgy látom ,hogy ez is a szocializmusból maradt "örökségünk"
2011. márc. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a másik meg,hogy az egész stilisztikailag érthetetlen egy átlag 9.-es diáknak
2011. márc. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Off: Az Iliászt nem Devecseri Gábor miatt kell elolvasni, hanem mert az alapműveltség része. Magyar hősöknek ott van Toldi, Kinizsi, ha irodalom akkor Kukorica Jancsi, mind mind olvasandó, korábban mint az Iliász. Vagy az Odüsszea.

On: Nem bonyolult. A nyelvezete kétségkívül az, ezért van ott a tantóbácsi/néni, anyu/apu, aki segít megérteni, hogy mi történt, miért, mit jelent az a szó, stb. Ha amúgy is olvasol könyveket, legalább a kötelezőket, ez is menni fog.

Nekem mondjuk az Egri csillagok rejtély, miért kell elolvasni, a Bűn és bűnhődés gimnázium 11. osztályában volt föladva, nem mondom, hogy mindent értettem, de nagyon tetszett akkor. Nem kell a gyereket h.lyének nézni, többet ért az, mint azt az ember gondolná. Az meg, hogy mi üti ki a mércét lassúságban szokás kérdése. Nekünk Anna Karenina és Werther kiütötte. Raszkolnyikov nem.

2011. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Negyedik! Nekem pont a Bűn és bűnhődés az egyik kedvenc könyvem (16 éves gimnazista létemre). Egyszer olvastam el, de nagyon megmaradt. :)

Viszont az antik irodalomtól kiver a víz. Pedig elolvastam az Íliászt, az Odüsszeiát, az Antigonét, meg ki tudja még mi mindent...

2011. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anno a nővéremnek is az volt a kedvenc könyve :) Ezért is vállaltam el, hogy kiselőadást készítek belőle, de végül az internetet hívtam segítségül. Szerintem nagyon kevés 16-17 éves tini van olyan nyugodt, és türelmes, hogy ezt a könyvet végigolvassa. Én nem voltam az, a mai napig nem bírom elviselni a tökölést :S :D Bár furcsa, mert minden máshoz meg van türelmem (lásd: puzzle, hülye betelefonálók a helpdesken, könyvek lefordítása :D)

A lényeg, hogy szerintem akkor sem gimibe való, mert nagyon sok gyerekkel tudja megutáltatni az olvasást, és nagyon kevesen vannak olyan érettek abban a korban, hogy értékelni tudják az orosz irodalmat...

2011. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
13 éves vagyok, nekünk is kell olvasni, eleinte nem bírtam de aztán erőt vettem magamon! nehezen, de megyeget, és amúgy a legrosszabb amit nekünk kellett az kőszívű ember fiai és az isten rabjai! (na az nem való 12 évesnek , mert akkor kellett olvasnom)
2013. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!