Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A lanyokkal is elofordulhat,...

A lanyokkal is elofordulhat, hogy mondjuk 14 eves korig nagyon jol enekelnek, aztan valamiert elvaltozik a hangjuk es mar nem olyan?

Figyelt kérdés

Fiuknak sajnos elofordul, hogy addig amig nem mutalnak sokkal kenyelmesebben szebben tudnak enekelni, aztan amikor elmutalnak vege az egesznek! Megmarad a hangjuk, de mar nem olyan jo mint az elott. Mindig orultem, hogy lany vagyok, gondoltam akkor nekem majd megfog maradni a hangom tonusa, erossege, magassaga. Erre 1.5 eve mintha nem is tudnek enekelni, elveszett a hangom erossege, meg a tonusa! Mi ez? A lanyok is kepesek lennek ilyen fajta mutalasra ? Vagy mi a franc ez? Ne nevessetek ki, mert olyan merges vagyok, nem tudom hogy most mi van! Teljesen ketsegbee vagyok esve!


Veletek volt mar ilyen marmint enek-zenet tanulo lanyokkal, hogy valamiert mar nem olyan? Mas?


2011. júl. 1. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lányok hangja is változik, de ez a változás távolról sem olyan kifejezett, mint a fiúk esetében. A lányok kevésbé „mutálnak”, mint a fiúk, hangjuk a kamaszkorban is stabilabb, és végleges hangjuk is előbb kialakul. Ez is összefüggésben van a lányok korábbi nemi érésével. Érdekes, hogy az énekhang később kezd el változni, mint a beszédhang. A mutálás időszaka és hossza igen különböző. Van, aki fél év alatt túl van rajta, de másfél évig is elhúzódhat. Mindenesetre 17 éves kor körül befejeződik.
2011. júl. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a lányok is mutálnak, csak nem olyan mértékben. El fog múlni, de ez alatt az időszak alatt nem ajánlott erőltetni a hangod. Ha jó énektanárhoz jársz, ő nem is fogja engedni, hogy énekelj, inkább ezt az időt hangképzésre érdemes fordítani, mert az éneklés most erőlteti a hangszálakat, ami végleges deformitást okozhat.
2011. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Klassz..-.-"

Koszi a valszokat! Szerintetek egyszer meg vissza johet az igazi rendes normalis enekhangom vagy jon helyette egy uj :( ??>

2011. júl. 1. 23:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen új jön helyette. A hangszálaid ugyanis veled együtt nőnek. Ajánlom, hogy nézd meg a bioszkönyved vonatkozó fejezetét, ott jól leírják. Hangi szempontból annyi a helyzet, hogy a gyerekhangodból egy nőiesebb hang lesz.
2011. júl. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!