Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elofordulhat hizas a Frontinto...

Elofordulhat hizas a Frontintol? Van aki tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
A mellekhatasok kozott fel van tuntetve a testsulyvaltozas. Emiatt kicsit tartok tole,mert az orvos felirta nekem ezt a gyogyszert, viszont kozel 40kg-t fogytam le 1 ev kitarto munkaval, nyilvan nem szeretnek visszahizni semennyit. (Elnezest, de nincs ekezetem)
2011. ápr. 22. 10:31
1 2
 1/13 Tinker Bell ***** válasza:

Ne haragudj, de mire "kell" szedned a frontint?


Egyébként, hogy a kérdésedre válaszolva: Igen, előfordulhat azoknál akik amúgy is hajlamosak a hízásra, de ez egyén függő, majd ha elkezded szedni, akkor megtapasztalod, hogy te ezek közé tartozol-e.

2011. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem magától a Frontintól hízhatsz meg, hanem attól, hogy csökkenti a belső feszültséget, idegességet, ami rendesen emészti belülről az embert...ha nem szorongsz, idegeskedsz annyit, akkor az étvágy is jobb, és nem emészt tovább belülről az ideg...ettől hízhatsz.
2011. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tinker Bell ***** válasza:

Akkor most elmondom, hogy miért kérdeztem:


A Frontin (vagy Xanax, mindegy hogyan hívjuk, mert nagyjából ugyanaz) súlyos függőséget okoz. Mellékhatásaiként ugyanazok jelentkezhetnek, mint amire fel van írva, tehát szorongás, depresszió, pánikbetegség, rosszullétek, remegés, aluszékonyság, rossz általános közérzet, és sorolhatnám még.


Ne szedj ilyen vackokat! Hidd el, hogy egy kis életmódváltozással tudsz tenni a fentiek ellen. Tényleg nem kell gyökeres változásra gondolni!


Van egy ismerősöm, aki szintén szedte ezt a legális "drogot" és egy idő után már attól rosszul lett, hogy ha eszébe jutott, hogy nincs nála a "gyógyszeres" doboz. Rájöttünk, hogy akár C-vitamint is tehetnénk a dobozba és szedhetné azt is, nem volna különbség a hatékonyságban, hiszen a tudatalatti gyógyít, nem a bogyó. Ezt hívják placebo hatásnak. De mondok közelebbit, nekem is felírták ezt, mert sorozatos rosszulléteim voltak. Eldöntöttem, hogy 20 évesen nem fogok nyugtatót szedni. Egy picit, tényleg picit kellett változtatnom az életmódomon, a gondolkodásmódomon és így egy év elteltével teljesen minimálisra csökkentek a rosszulléteim. Nem mondom, hogy teljesen elmúltak, de érezhető az óriási javulás.


Arra kérlek, hogy gondold meg még egyszer, hogy biztos nem tudsz-e szerek nélkül javulni. Érdemes megállni egy pillanatra és végig gondolni ezt.

2011. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pszichiáter írta fel. Generalizált szorongásom van. Valami olyasmit is mondott az orvos, hogy prepszichotikus állapotban vagyok és ez átfordulhat komoly bajjá. Megijedtem, azért kezdtem el szedni a gyógyszert, eleinte ki sem váltottam,mert én is félek ezektől. Próbálgattam előtte homeopátiás golyókat (ez a pszichiáter homeopata orvos is), orbáncfű teát, de nem igazán használt semmi. Mondjuk nem kell nagy adagot szednem belőle, napi 2x1 a 0.25-ösből. Hát nem tudom...
2011. ápr. 22. 15:15
 5/13 Tinker Bell ***** válasza:

Nekem is ugyanezt az adagot írta fel az orvos, bár nem ugyanaz volt a problémánk.


Nem elég az, hogy szeded a homeo bogyókat, ezt fejben kell eldönteni!


Hidd el, hogy nehéz lesz róla leszoknod!

2011. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha generalizált szorongásod van gondolom nagyon rosszul érzed magad. Átmenetileg ha hízol 1-2 kg-ot nem nagy tragédia. Egyébként nekem is ez a bajom, én meg lefogytam ettől a betegségtől. Én régebben szedtem már xanaxot és egyáltalán nem híztam tőle. Szerintem szedd be ez nem egy kis nátha, hogy magától gyógyulna.
2011. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon könnyen leálltam a Frontinról. De! Nem mondom, hogy szedd csak nyugodtan. Amíg szedtem teljesen össze voltam zavarodva. Nem tudtam, hogy milyen nap van, hogy mit csináltam 1 nappal előtte, állandóan fáradt voltam, sokszor még a szavak sem jutottak az eszembe. Szóval rosszabb volt a helyzet, mint előtte. Én amúgy depresszióra+szorongásra kaptam.
2011. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A hízást nem a gyógyszer okozza, hanem a mérhetetlen evés. Ha odafigyelsz továbbra is arra, hogy mennyit eszel, akkor nem lesz probléma, nem fogsz hízni a Frontintól.

A függőségről: a szorongás igen súlyos testi tüneteket produkál, ami előtt az ember értetlenül áll és egy dolgot kíván csupán: hogy tűnjön el a francba. Ez nem fejben dől el, mert bármennyire is igyekszel másképp állni a dolgokhoz, egyszerűen nem tudsz a folyton jelenlévő, zsibbasztó érzés miatt. Én azt tanácsolnám, hogy szedj belőle fél szemeket (attól függ milyen hatóanyagtartalmút kaptál) és ha nem érzed elegendőnek, akkor másnap növeld az adagokat egészen addig, amíg napközben is stabilnak érzed magad. Én is így tettem és igaz, hogy kezdetben zombisodtam, de kábé 1-2 hét és szépen hozzászoktam a gyógyszerhez és végre minden a régi volt legalább annyiban, hogy eltűnt a szorongás. Egyébként leszokni sem olyan nehéz róla, ha fokozatosan csökkented az adagot és nem rögtön vonod meg az összes szemet magadtól. Én most csak estére szedem, mert elaludni változatlanul nem tudok.

Egyébként pedig, ha nem okoz semmiféle kárt és teljes értékű életet lehet ezekkel a gyógyszerekkel élni, akkor miért kellene leszokni róluk?

2011. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tinker Bell ***** válasza:

"Egyébként pedig, ha nem okoz semmiféle kárt és teljes értékű életet lehet ezekkel a gyógyszerekkel élni, akkor miért kellene leszokni róluk?"


Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?! Alapvetően, ha gyógyszereken kell éni, akkor nem tudsz teljes életet élni, hiszen mindig arra kell koncentrálnod, hogy jajj, csak a gyógyszerem legyen velem.


De ha neked az jó, hogy függsz egy gyógyszernek titulált bogyótól, akkor tedd! Egyébként a májnak nagyon nem tesz jót. Ha már a májnál tartunk: ha szeded a frontint, akkor nem tehetsz olyat, hogy elmész valahova vacsorázni és megiszol egy pohár bort...


Higgyétek el! Van élet frontin/xanax nélkül!

2011. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én az előttem szólóval változatlanul nem értek egyet, pl. az alkoholtilalomra vonatkozó intéssel.

Nem fér a fejembe, hogyha ezzel a tablettával jelenleg minőségibb életet lehet élni, akkor ugyan mi vezetne rá egy embert arra, hogy ne használja. Egyébként én is éltem már nélküle két periódus között, tehát természetesen csak akkor kell szedni, ha szükséges.

Ha jobban belegondolunk pl. a fogamzásgátló tabletták sem tesznek jót a májnak - nem véletlen a félévenkénti vérvizsgálat - de nyilván sok nő nem szeretne (több) gyermeket és annak ellenére is szedi, hogy egy csomó mesterséges hormont tartalmaz, ami a tabletta szedésének abbahagyását követően akár több hónapra felborítja a ciklust és a hormonháztartást. Ennek ellenére nők milliói

vállalják a tabletta szedésével járó esetleges májkárosodás kockázatát.

Ugyanígy van ez a nyugtatószerekkel is, aminek a szedésébe azért már férfiak is szép számmal "becsatlakoznak".

Mindenesetre én egy komolyan beteg szorongásos-depressziós nőt nem beszélnék le mindenáron és eltántoríthatatlanul a jelenleg legjobb megoldást nyújtó pár szem tablettáról.

Szóval nem vagyunk egy véleményen, dehát így van ez jól, így kerek a világ.

2011. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!