Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nem unjátok már a modern...

Nem unjátok már a modern építészetet? Olyan ocsmány az egész. Csak egy példa: Vörösmarty téri üvegház, szerintem nagyon nem illik oda. Miért nem térünk vissza azokhoz a művészeti alkotásokhoz, ahol még tényleg szépet alkottak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 16:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%

Érdekes, nekem az az épület kimondottan tetszik. És nagyon sok jó épület van: pl. a MüPa, a bálna (bár még nem jártam benn), a Felvonulási téren az, amelyiken este ilyen fényes hullámok vannak, a Puskás Ferenc stadion, stb.

Sőt a szocreál épületek között is akadnak szépek, pl. ez: [link]

vagy nálunk a bme r épülete is tök jó. Nem feltétlen ronda, ami nincs még százéves. Persze vannak elszúrt épületek is, de az idő majd megoldja ezt a gondot és jól lebontják őket. De ezek miatt mindre ráhúzni a vizes lepedőt botorság.

Üdv: egy laikus

2011. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Itt arról van szó, hogy nem illik a környezetbe egy épület. Pl. az R épület pont oda illik ahol van. Ezzel szemben egy történelmi városközpontba ne tegyünk új épületeket, legalábbis szerintem.
2011. júl. 22. 18:18
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

ma 18:18


Történelmi városközpontba is lehet új épületet rakni, remek példák vannak erre pl. Münchenben vagy Berlinben (érdemes egyszer megnézni!). Lehet ezt jól és rosszul is csinálni. A Vörösmarty téren egy unalmas gagyi látható, de nem az egész "modern építészet" áll ott, hanem csak 1 db épület.

2011. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

Miért ne? Nézd meg a "történelmi" városközpontot, egyáltalán nem homogén. Egymás mellett álló neoreneszánsz és neoklasszicista épületek például a Körúton. Meg még mennyiféle, aminek a stílusát nem is ismerem. Csak az a közös bennük, hogy régen épültek és ez látszik rajtuk.

Ami szerintem például nagyon nem szép, az a párizsi áruház az andrássyn. [link] Egyáltalán nem illik oda. Mert ott legalább nagyjából homogén az utcakép.

Egyébként ízléssel csinálva a régi és az új keverése izgalmas, feszültséget teremt, észreveteti magát. Például ez: [link] - nem mész el úgy mellette, ahogy a harmincadik archaizáló épület mellett például a körúton. Ott "egységesen" építkeztek, minden épület külön stílusú, és mindegyik stílus elé nyugodtan oda lehet biggyeszteni a neo- jelzőt. Ez sokkal rosszabb, senki észre sem veszi őket, unalmas.

2011. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Na a második példád szerintem pont nem szép annyira, de ízlések és pofonok, bár még mindig jobb, mint egy sima üvegház. Viszont szerintem egy klasszicista vagy egy barokk még mindig jobban egymás mellé illik, mint egy klasszicista meg egy üvegház. Legalábbis nem annyira elütő egymástól.
2011. júl. 22. 20:15
 16/18 A kérdező kommentje:
Én a párizsi nagyáruházat nem találom csúnyának.
2011. júl. 22. 20:17
 17/18 anonim ***** válasza:
66%
Van, ami tényleg nem szép és már túl extrém. Nekem mondjuk a Vörösmarty téren lévő tetszik, bár lehet egy más környezetben jobban mutatna.
2011. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
87%

Bocsánat, nem voltam egyértelmű. Önmagában nekem is tetszik. De az utcaképbe nem illik bele. Amíg koszos volt, még csak-csak, mert nem látszott, de most, hogy megcsinálták, egyértelműen látszik, hogy kilóg a sorból. Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy nem tetszik az Andrássyn.

Amúgy a második példám lehetett volna jobb is, láttam is olyan épületeket, de sajnos elég nehéz ráguglizni egy épületre, amiről azt se tudod, hol van, csak láttad valamikor és tetszik :) ezért raktam be ezt, mert végül is nem rossz, de tény, hogy sokkal jobbak vannak.

Még ami eszembe jutott, az a Louvre a piramisával, éles kontraszt van benne, de nagyon tetszik :)

2011. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!