Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi lenne, ha Facebookon pár...

Mi lenne, ha Facebookon pár csaj ismerősöm enyhén pózolós (melltartó, bugyi, vagy az sem csak cenzúrázva van) képét lerajzolnám, de meztelenül ábrázolnám őket, és felraknám a Facebookra?

Figyelt kérdés

Esetleg be is tagelném őket a saját képükön, vagy egymás mellé raknám az eredetit meg a rajzot?


Elég jól tudok rajzolni, tehát a minőséggel, valósághűséggel nem lenne probléma. Mit gondolnál rólam? Ha pl. te lennél az egyik rajzalany? Vagy csak ha simán látnád a képet Facebookon?


2011. júl. 24. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bele egyezésem nélkül kb kinyírnálak ezért, mert kitudja lehet egy közös ismerősünk is gondolhatja azt hogy elmentem hozzád házhoz és meztelenül pózoltam neked órákig hogy le rajzolhass. ez nem valami nyerő ötlet, ha nagyon így akarsz rajzolni akkor oké de ne tedd nyilvánosság elé, vagy kérdezd meg a rajzalanyt hogy mehet-e, és ha igent mond rajzold le mutasd meg neki és majd ő eldönti hogy ki rakhatod-e vagy se.
2011. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 AtyeszLL ***** válasza:
100%

Csak azért írok, hogy megjelöljem a kérdést.


Ha jobban belegondolok, a lányok, olyan képet osztanak meg, amin saját bevallásuk szerint jól néznek ki, ha át tudod hozni a meztelen képre a varázst, biztos jól fog esni nekik a törődés, a sok dícséret.

(csak ne felejts el szépíteni a rajzon!)

2011. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Majd mutass képet!:)
2011. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha a modell nem egyezett bele, akkor egy ilyen rajz miatt akár jogi útra is terelheti az ügyet és meg fogja nyerni. Én biztosan ezt tenném, bár nincsenek fenn ilyen képeim..
2011. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A kérdésben az enyhén az eléggé akart lenni, nem tudom miért azt írtam. Olyan képeket rajzolnék le, amin látszik, hogy a leányzó azért rakta fel, mert büszke arra, amilye van. Mivel lehet a rajz mellé raknám az eredetit, látszana, hogy nem jött házhoz pózolni.


Mivel nem látszik az eredeti képen a mellük, stb. ezért tulajdonképpen nem őket rajzolom le, hanem azt, amit én gondolok, hogy ott van. Magyarul az nem az ő testrészük lenne, hanem az fejem kreációja.


Utolsó: kifejtenéd bővebben, hogy ezért miért perelhetnének?

2011. júl. 24. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális ember nem tesz fel magára kompromittáló képet az internetre, és azt se engedi, hogy ilyet készítsenek róla, mert sajnos bárki visszaélhet vele.

Amúgy meg, tehetségesnek gondolnálak, ha tényleg penge volna a rajz, de megnyúználak, és kisütnélek a saját zsírodban.

2011. júl. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
utolsó: ez nem túl fenyegető, ilyet úgy sem csinálnál velem.
2011. júl. 24. 20:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudod, a medve, meg a bőre....


Viszont, az igaz, hogy beperelhet az illető, akinek az engedélye nélkül készíted és közlöd a képet (nem egy példa van ilyenre, jogerős ítélettel). Az a minimum, hogy a gépedet/cuccaidat bizonyítékként lefoglalnák.

2011. júl. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van különbség a kompromitáló és a művészi akt között. Persze, ha már tag-elgetnél, az elkezd menni abba az irányba, nem túl etikus. De persze előbb őt, őket kérdezd meg, hogy lehet-e.


Már részről, ez jó reklám neked, mint képzőművész.

2011. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy két jogi problémába is ütköznél. 1. a kép módosítása , felhasználása engedély nélkül. 2. a személyhez fűződő jog,ami gyakorlatilag bármilyen saját magáról készült kép publikálását a személy engedélyéhez köti , kivéve közszereplés stb..
2011. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!