Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy kell orrot rajzolni?...

Hogy kell orrot rajzolni? Megnéztem Google-on is, de az egyik nehéz, a másik túl gyors.

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Másolj képekről orrot. Egyszer csak megtanulod. Erre nem tudunk értelmes választ adni sajnos. Csak ennyit. max hogy az orr melyik része nem megy? Abba talán könnyebben segíthetünk.
2011. szept. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:megpróbáltam képről,de nem megy.esetleg aki tud, linkelhet videót, ahol lassan megmutatják, mit hogy kell.Kerestem videót, az gyors volt.

De köszönöm a válaszokat.

2011. szept. 1. 17:29
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Kiábrándító leszek. De csak mert én is jártam ebben a cipőben anno és nemértettem hogy miért nem tudom. Azért nem tudod mert nem lehet megtanulni, ugyanis ez nem tudás hogy hogy néz ki egy orr. Egy orr valahogy kinéz és neked a rajzodnak ugyanúgy kell kinéznie. Le kell másolnod és akkor olyan lesz, ilyen egyszerű. Illetve a rajzolás során úgy kell alakítanod a látványt hogy az hasonlítson egy orra. A rajzolás egy építkezési és korrigálási folyamat először csak csinálj egy vázlatot, rajzold meg az alakját, és tedd fel nagyjából a tónusokat ilyenkor ez még nem fog hasonlítani, szarul fog kinézni, de nem baj, hanem ne addig változtass, rakj hozzá és vegyél el ameddig úgy nem néz ki a kép mintha az lenne. Minden rajzoló, festő ezt csinálja, csak figyeld meg. Ha fiatal vagy, tehetséges és kitartó majd menni fog, először szinte csak véletlenül fogod eltalálni a megfelelő formákat, vonalakat sok-sok nekifutásból aztán előbb utóbb egyre tudatosabban alakítod a látványt, és egyre jobban látod mi hiányzik, vagy mit kell törölnöd a képből.
2011. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: 14 leszek, úgyhogy fiatalnak fiatal vagyok, szerintem kitartó is.Hogy tehetséges, azt nem tudom, de majd kialakul. Szeretek rajzolni, egyre jobban megy.
2011. szept. 1. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

Szerkezetileg ilyesmi,de persze egyénhez igazíthatod.Gondolom ilyesmi érdekelt.

2011. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Bárki meg tud tanulni rajzolni :P

Egy arcon szerintem a szem után az orrot a legnehezzebb lerajzolni. Nekem se ment sokáig, azután kioktattak, hogy valószínűleg azért, mert az orr a legtöbb képen csak árnyékokból áll és valószínűleg azért nem sikerül, mert nagyon vonalakban gondolkozol :/

Sztem egy jobb agyféltekés rajzkönyvben utána tudsz nézni konkrétabban is.

2011. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
[link] mondjuk egy ilyet nagyon könnyű,de go gondolom nem ez érdekel.Hanem valami valósághűbb.cerkával akarod?Vagy vízfestékkel? :)
2011. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Barcsay Jenő: Művészeti anatómia c. könyvet ajánlom!
2011. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!