Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Elég jók ezek a rajzok?...

Elég jók ezek a rajzok? (Kérdésed túl rövid magyarázatod túl hosszú. )

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek rajzolni.Művészeti suliba akarok jelentkezni, most nyolcadikos vagyok. Felraktam pár képet:

Koala:

Eredeti kép:

[link]

Az általam készített:

[link]

Vagy itt egy másik rajzom, amin egy kutya és egy macska látható. Az eredeti kép:

[link]

és amit én rajzoltam:

[link]

Rajzoláshoz pedig HB-s ceruzát, szén ceruzát, szenet, és szén port szoktam használni.Nem vagyok egy Picasso, de szeretek rajzolni érdekelne a véleményetek.Normális és kultúrált válaszokat várok.Köszönöm hogy megnéztétek.

14/L


2011. szept. 17. 13:19
 1/9 anonim válasza:
100%

Szerintem ügyes vagy, van tehetséged hozzá. Régen én is nagyon sokat rajzoltam, s elég jól ment. Aztán jöttek a kötelezettségek, s leálltam vele...:-(

Én azt tanácsolnám neked, hogy ne csak meglévő képeket másolj le, hanem azokat is próbáld papírra vetni, amik a fejedben születnek meg, a saját fantáziád szüleményei. Akkor derül majd ki igazán, hogy mennyire tiéd ez a világ.

De ügyesek a rajzok, szerintem érdemes foglalkoznod vele! Sok sikert a továbbiakban!

2011. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de szerintem is nagyon jók!!!

Rajzolj még sokat,sokféle témában!

Sok sikert a továbbtanuláshoz!!!

2011. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van tehetséged, érdemes képezni magadat ebbe az irányba.
2011. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A valóságban semminek sincs körvonala" /Francisco Goya/


Vagyis próbálj még ennél is kevesebb kontúrt rajzolni! Az jó, hogy ceruzarajzot használsz referenciának, ez jó pont, viszont nem figyeled meg eléggé. Úgy kell megfigyelni, hogy arra is szánsz időt, milyen formák azok, amikből fel akarod építeni a képedet, illetve honnan jön a fény, esetleg a figura arra milyen irányba néz. Például a macskáé a ref képen kissé kifelé, fölfelé, míg a tiéd majdnem szemben. Egy kicsit úgy is tűnik, mintha elsietted volna, csak, hogy minél előbb készen legyél vele. Ha rajzolsz, akkor szánj rá elég időt. A szőr rajzolása pepecselős munka, de megéri. HB-s ceruza helyett inkább használj 4-5B-s ceruzát, de vagy csak ceruzát, vagy csak szenet.


A művészeti szakközépba való jelentkezéshez, és ahhoz, hogy felvegyenek, nem elég állatokat rajzolni, hanem tudni kell portrét és forgástestet is. Ez utóbbi lehet egy henger (pohár, befőttes üveg, váza, bögre) ami egy széken áll. Gyakorolj A2-es és A3-as lapra rajzolni, mert a felvételin nagy lapra kell majd rajzolni! Portéhoz ajánlom Szunyoghy András: Rajz ABC című könyvét, és ültesd be modellnek a családtagjaidat!


A könyv biztos meg van a megyei könyvtárban, de le is töltheted.

2011. szept. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*****


A lényeg benne van, amit nem árt tudni, ha rajzolni akarsz.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti rajzokban "több" az élet. Szerintem azért mert elnagyoltad az árnyékolást/a szőr megrajzolást. Egyébként jók. Érdemes kockát/hengert rajzolni, ahogy mondták mások is, mert, ha művészetire mész akkor kell tudni olyanokat is rajzolni.
2011. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem nagyon tetszik,csak azt utálom,ha valaki lerajzol ilyen tök jó képeket mint te,és mikor kész a rajz körül a lap szélein otthagyod a csúnya maszatokat.Radírozd körül=(

a kutyáson meg csak annyi h nem kellett volna szegénykét úgy körül kontúrozni,az eredetin sincs,de am mindkét rajz nagyon szép =)

2011. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kockát, hengert, gömböt, embereket rajzolj (élőmodellről)... ilyen rajzokkal nem fognak felvenni, bocsi :S. Amúgy ügyes vagy, de látszik, hogy nincs még rutinod.
2011. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket mindenkitől tényleg!!:):):)

Megfogadom tényleg!Igen, kezdésnek ezek se rosszak, még bővíteni szeretném ezeket a tudásom.

Mindenkinek nyomom a zöld kezet ;)

2011. szept. 18. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!