Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyenek ezek a...

Szerintetek milyenek ezek a rajzok?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


2011. okt. 22. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerény kiegészítő keresetet biztosíthatnak a Vörösmarty téren.
2011. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Vagy a rendőrségen fantomképrajzolóként.
2011. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jók.
2011. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ügyesen vannak megrajzolva.
2011. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jók,foglalkozz ezzel komolyabban is!
2011. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Nekem a babás a legszebb de a többi sem rossz.
2011. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Húúú, nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Megmondom őszintén kicsit féltem, nem számítottam ilyen pozitív hozzászólásokra! Köszönöm szépen! Mentek a zöld kezecskék
2011. okt. 22. 22:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Az első tetszik. Bár ott is bajok vannak az arányokkal, a formákkal, de legfőképp a tónusértékekkel, a tónusozással. De hajrá,ügyes vagy! Gyakorolj,mert megéri!
2011. okt. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszak, arányosak, helyén van rajtuk minden, de technikailag borzalmasan vannak kivitelezve. Azok a koszos maszatok borzalmasak benne, a vonalakat nem maszatoljuk, vagy eleve foltokat raksz fel pl szénnel, vagy pedig vonalak sűrítésével alakítod ki a tónusmélységet. Ez utóbbival amúgy is van problémád, mert a másodikon kívül nincsena rajzaidnak mélysége (az utolsóról meg nem beszélünk, mert az angyon rossz sajnos, bár az is arányos, és azt a legnehezebb megtanulni, még így kép után rajzolva is, szóval a nehezén túl vagy).


Ha azt akarod, hogy még jobbak legyenek a rajzaid, akkor:

grafitot ne maszatold el, mert koszos hatást kelt

azok a dolgok, amik mélyen vannak, vagy sötétek, vagy árnyék van rajtuk legyenek tényleg sötétek (6B-s ceruza ha grafittal dolgozol, és egy rajzhoz többféle ceruzát használj, így az már eleve ad egy tónuskülönbséget)

ne legyenek csúcsfények mindenhol a rajzon, normális esetben ha valakinek nem nagyon zsíros a bőre, akkor egy portrén nincsenek csúcsfények egyáltalán

ha a hátteret tónusozod, akkor addig csináld, amíg egyenletes tónusú nem lesz, foltosan ne hagyd meg. Vagy mindenhol egyforma tónusú legyen, vagy egyenletesen világosodjon, de ne legyenek foltok...

használj monopolradírt (művészellátóban vagy hobbi művész boltban kérdezz rá), mert azzal rendesen tudsz radírozni, úgy, hogy teljesen leszedi a grafitot és nem maszatol közben (olyan, mint egy darab gyurma)


Egyébként csak így tovább, segíteni akartam azért írtam le ezeket, de egyébként jók ezek a rajzok!!!

Ha elég fiatal vagy, akkor még akár művész is lehet belőled :)

2011. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az építő kritikákat! Ki fogom próbálni, hogy többféle ceruzával rajzoljak, eddig mindig csak eggyel rajzoltam. Sosem próbáltam még többel. Mentek a zöld kezecskék:)
2011. okt. 23. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!