Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tudnám otthon...

Melyik nyelvet tudnám otthon megtanulni tanár nélkül is?

Figyelt kérdés
Angolul és németül már tudok. Olyan nyelv kéne, ami nem hasonlít se a németre, se az angolra, de azért a kiejtését egyedül is megtudom tanulni.
2010. okt. 2. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Finn. A kiejtését garantáltan meg tudod tanulni egyedül, mert az angolnál és talán a németnél is egyszerűbb általában. A többi részébe lehet, hogy beleszakadsz tanár nélkül, bár ki tudja :D
2010. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
*Viszont a finnben tényleg csak a kiejtés a könnyű tudtommal :D
2010. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Melyik nyelvet tudnám otthon megtanulni tanár nélkül is?"


Bármelyiket, és ez ma, amikor létezik az internet, különösen igaz.


"Olyan nyelv kéne, ami nem hasonlít se a németre, se az angolra, de azért a kiejtését egyedül is megtudom tanulni."


Az angol és a német után a legfontosabb nyelvek a francia és az orosz. Igaz, a francia hasonlít az angolra. Akkor válaszd az oroszt. Az internetről annyi kiejtési gyakorlatot és hanganyagot, filmet stb. tölthetsz le, amennyit nem szégyellsz.


Az előző válaszoló javasolta a finnt; annyiban igaza van, hogy a finn nem nehéz, annyiban nem javasolnám a finnt, hogy nem jó semmire.

2010. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen, de a kiejtésére értettem a könnyűt :D Ha úgy összességében, nyelvtannal nézzük, akkor a svéd könnyebb inkább, viszont az igencsak hasonlít a németre.
2010. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

"Hát igen, de a kiejtésére értettem a könnyűt :D"


A nyelvtana sem nehéz. A nehéz nyelvtan a szláv nyelveknél kezdődik (vagy a németnél).

2010. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg? Én nézegettem, és megmondom őszintén, igencsak megijedtem a finn nyelvtantól. Mármint azt láttam, hogy nem annyira nehéz, mint a magyar, de akkoris hasonlít rá azért...
2010. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

22:25


"Mármint azt láttam, hogy nem annyira nehéz, mint a magyar"


A magyar egy elég könnyű nyelv, és a finn még nála is egyszerűbb állítólag (az észt viszont, azt mondják, nehezebb a finn-nél és a magyarnál is).


Nehéz nyelvtanok pl. a balti nyelvekéi vagy pl. a szerb/horvát.

2010. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És szerinted a finnt meg lehetne tanulni egyedül? :D Mert lehet, hogy érdekelne :D
2010. okt. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 19:28


Minden idegen nyelvet meg lehet tanulni egyedül, bár ez nem megy automatikusan. Az képes rá, aki tisztában van a nyelvtani alapfogalmakkal. Tehát aki mondjuk nem tudja, mi az az igeidő vagy aspektus, vagy mi az az eset, nem vagy elöljárószó, esetleg mi egy fonéma, vagy mi egy alárendelő összetett mondat, az maradjon a nyelviskoláknál, vagy legalábbis előbb pótolja a hiányosságait. Ezen túl szükség van egy nyelvtankönyvre, egy gyakorlatokat tartalmazó bevezető tankönyvre (kezdő szinten van szükség tankönyvre, később nem nagyon, csak nyelvvizsga-felkészítő tankönyvre), minden más (újság, könyv, rádió) ott az interneten.

2010. okt. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még valami: a finnre jellemző, hogy a gyakorlatban, hétköznap beszélt nyelv jelentősen eltér attól, ami a tankönyvben van. (Ez minden nyelvnél így van, de a finn esetében erősen igaz.) Tehát fokozottan igaz, hogy nagyon sok gyakorlásra van szükség, amire persze ott az internet.


Autodidakta módon nyelvet tanulni csak az internet feltalálása előtt volt nehéz, de akkor se volt lehetetlen, Balassi Bálint is megtanult olaszul, meg Arany János angolul, egyik sem a Berlitz nyelviskolában.

2010. okt. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!