Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mutatnál olyan képet (rajz,...

Mutatnál olyan képet (rajz, festmény), ami nem giccses, nem absztrakt, nem tanulmány és van mondanivalója?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 10:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2011. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A pipás képről eszembe jutva.

[link]

Nekem sokat mond, mert úgy tanítottak, hogy a másik oldalán bontsam fel:-)

2011. okt. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Egyetértek a banánossal. Mármint én is a másik oldalán bontom. Nem ahol a szára van, hanem ahol a magja.


Az első képhez még hozzászólva. Tényleg nagyon profi, de ez nem művészet, mert nem az a célja, hogy kifejezzen valami belső mondanivalót, hanem, hogy elkápráztassa a közönséget. És giccs, de nem rosszindulatból mondtam.

2011. okt. 20. 10:44
 14/21 anonim ***** válasza:
Ezeken a jellemzőkön műértők, szakértők, sznobok vitatkoznak az idők kezdete óta, no és gyakran a politika is beleveri az orrát ebbe a probléma halmazba... Legjobb, ha a saját ízlésedre bízod magad !
2011. okt. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező hogyan lehet ekkora ostobaságot leírni, hogy mindenkinek más a giccs. Halvány fogalmad nincs a művészet és a giccs fogalmáról, utána kéne nézned. A hozzászólásaid többi részét már nem is említem.

Jegyezd meg, az, hogy kinek mi tetszik valóban "izlések és pofonok" jellegű dolog. De az, hogy mi érték és mi giccs, ettől teljesen független. Nem tudom, ez számodra érthető e.

2011. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Én sehol sem írtam olyat, hogy mindenkinek más a giccs, előbb el kéne olvasni, utána válaszolni. Én tudom, mi a giccs, elég sok mindent elolvastam róla, mielőtt föltettem a kérdést. És az első kép, lehet, hogy a válaszolónak csodaszép, de attól még giccs. És a giccs nem egy sértő kifejezés. Te meg ahelyett, hogy itt kioktatsz, inkább linkelj képet, ami megfelel a kritériumoknak!

A művészetről meg csak valami fogalmam, még ha nem is tudom megfogalmazni, mert évek óta tanulom.

2011. okt. 24. 11:14
 17/21 anonim ***** válasza:
Ezer bocs a kérdezőnek, nem mentség tudom, hogy siettem, nem neki szólt amit írtam. Komolyan gondoltam, de nem neki kellett volna címezni, hanem az egyik válaszolónak, amelyik azt írta, hogy mindenki számára más a giccs.
2011. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Akkor rám gondoltál. Tisztában vagyok vele, hogy meg lehet határozni pontos keretek között, mi a giccs és mi nem, de ettől az emberek 90%-a a giccses jelzőt arra használja, ami neki nem tetszik, túl díszes, stb. Ami tetszik, arra nem szokták. Ráadásul vannak olyan átfedések, ahol nézőpont és stílus kérdése, hogy giccses-e valami, vagy sem. Na meg a szemlélődő fél egyéni ízlésén is múlik, akkor is, ha ismerjük ezeket a kereteket, és akkor is, ha nem.
2011. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

utolsó, nem igazán érted, hogy mi a giccs fogalma.



és ezt is te írtad?

", de pl. Picasso "műveit" nem... olyat bárki tud készíteni véleményem szerint"


el vagy tévedve, ha valóban így gondolod...

2013. jan. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Én Kopek Rita képeit rendkívül szeretem. Ha már kortárs-t kérdeztél. [link]


Valaki írogatja itt, hogy a giccs mindenkinek más, hát egy fityiszt. Az ízlésficamos, hatásvadász förmedvények minden jóérzésű emberből a hányingert hozza ki :). Ha tisztán szeretnénk látni, akkor javasolt egy ideig ilyesmi környezetben mozogni, mint a gödöllői kastély, bútorkiállítások (pl biedermeier kiállítások voltak nemrég), Nemzeti Galéria, stb. Majd utána egyből rájövünk milyen gyomorforgató tud lenni a GICCS (pl: [link]

2013. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!