Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írnátok kritikát erről a versről?

Írnátok kritikát erről a versről?

Figyelt kérdés

Messzi- messzi sivatagban

Láthatatlan dobok halkan

Ismeretlen ritmust szólnak,

Dalolnak a csillagoknak.


Közöttük egy fehér alak

Sötét csuklyájában halad

Hallgatja a dobokat,

Meg sem hallva azokat.


Honnan indult, nem tudhatja,

Úti célját sem kutatja,

Lépked némán a dobokra

S néz előre a homokra.


Hiába tűz fent a nap,

Átjárja a lelkét a fagy

Hiába lép a dűnékre,

Mintha lépne fagyos tűzre.


Nem érti meg, miért teszi,

Senki nem is mondja neki,

De nem gondol soha erre,

Menetel a végtelenbe.


Az idő ott nem létezik

Mégis szörnyen gyorsan telik,

A valóság is képzelet

Bár érzi, hogy ez nem lehet.


De a zord felhők az égen

Éjfekete sötétségben

Sompolyogva közelednek

Minden kéket elrejtenek.


Fekete csuklyában lépked

S melegedést érez

Holott minden hűlni kezdett

A nap is lejjebb ereszkedett…


Villám szalad át előtte

De ő meg sem rezzen tőle

Ég is dörög feje fölött

Fényes villanások között.


De halad tovább szüntelen,

Tudva, valami nincs rendben

S bármennyire hozzászokott

Hogy a dob az mindig dobog…


Eltart, amíg észreveszi.

Néma csend, mi körbeveszi,

Az égzengést se hallva már,

Fénylő csillag alatt áll.


A lélegzete is eláll

Mikor hirtelen megáll,

Egy nagy kapu előtte:

Óvatosan belökte.


A nap az égen ragyogott

Végtelenül boldog volt,

S nem érzett már hideget,

Csak meghitt, meleg szeleket.


És kilépett a nagyvilágba.


2011. okt. 23. 18:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%
Persze érdekel a többi kommentelővel meg ne foglalkozz alapból bunkók most pedig hogy véleményt kértél egy versről még ki is fejezhetik irigységüket.Ez teszi ki szánalmas életüket ,irigykedne ,bunkózni.
2011. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"aabb- páros rímnek nevezik, és attól még, hogy az én rímeim szarok, létezik olyan"

Igen, tudom, hogy létezik olyan (sőt, talán jobban is tudom, mint Te), nem is ez volt a kérdés.

"Amire te gondolsz, és íród,"... esetleg írod, nem? :) "

:) igen, mellégépeltem, mea culpa! Kövezz meg! Mert ugye más szemében szálkát...

Belenéztem a többi írásodba is... és zavaró, hogy ennyire preferálod ezt a rímelést. Meg kéne próbálkoznod mással is - és most nem a tiszta rímre gondoltam vala :)

2011. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem, a versről én kértem kritikát, és nem zavar, hogy leírod róla a véleményedet - de pl. hogy érted hogy talán jobban is tudod mint én?

És az meg hogy más szemében a szálkát is... ezzel arra gondolsz hogy én kritizálom azt hogy elírtál egy szót, amikor a saját hülyeségemet meg versnek merem nevezni?

2011. okt. 23. 20:56
 14/16 anonim ***** válasza:

20:09


A "Virtuális gyerek" egy jópofa kuplé, ugyan nem nevezhető komoly irodalomnak, de el tudnám képzelni betétdalnak valami kabaréesten, csak egy kövér énekesnő kell hozzá.


A "Fekete szemek" olyan, mint ez az itteni vers, bár jobb, ugyanis nincs tele logikai hibákkal és a formája is egyenletesebb. Próbál valami hangulatot és történetet lefesteni, de nincs átütő ereje, mert igazából semmitmondó. Mit tudunk meg belőle azon kívül, hogy látunk néhány jelenetet? Mi az újdonság ebben a versben a százmillió másik kamaszos hangulatvershez képest? A cél az lenne, hogy valamire kifusson a vers, kimenjen valamire a játék. Pl. a virtuális gyerek-nek, bár szintén semmitmondó és kissé bugyuta vers, van csattanója.


"Hozzád megyek" - ez a 3 (illetve 4) közül mindenképpen a legjobb. Ez teljesen rendben van, vannak ennél sokkal rosszabb dalszövegek is. Slágerszövegnek el tudnám képzelni. Amiért nem igazi vers, az az, hogy sablonos a tartalma és sok más kifejezése is. Tehát ez a 100001. ugyanilyen témájú vers ebben a témában. De technikailag tűrhető.


Valahogy a "Hozzád megyek" és a "Virtuális gyerek" üdeségét és összeszedettségét kellene vegyíteni a másik két vers eredetiségre és hatásosságra törekvésével.


Szóval nem vagy reménytelen, mint költő, a belinkelt 3 vers egyébként jobb, mint ez itt, de sokat kell gyakorolnod.

2011. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Fekete szemek :Komolyan tetszik van benne vlmi.. elképzeltem ahogy mennek hegyen közbe változnak a napszakok stb.A virtuális gyerek is tetszik de ez az ami legjobban megfogott a 3 közül.
2011. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nálam tarol!
2011. nov. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!