Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van itt olyan akinek bejönnek...

Van itt olyan akinek bejönnek az ilyen az emberek?

Figyelt kérdés

Olyan művészekre gondolok akik kicsapongó, valamilyen módon egyedi, néha zseniális életmódot éltek, alkotásaikkal meg gyakran lenyűgözték az embereket.


Mondjuk említhető ide Picasso, Arthur Rimbaud és Paul Verlaine (Teljes napfogyatkozás c. film alapján csak, róluk amúgy vajmi keveset tudok) Oscar Wilde, stb...


2011. dec. 5. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bejönnek-e?Nos, ez fura kérdés, mivel az általad felsorolt emberek is különféle egyéniségek, még ha néhány tulajdonságukban hasonlítanak is egymásra.Valamilyen szinten bejönnek a művészies típusú emberek, mivel bennem is van művészi érzék és gondolom, lenne közös témánk, de nem biztos, hogy barátként, társként is bejönnének például az ilyen emberek.A kicsapongást egyébként nem kedvelem.
2011. dec. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hm így értettem a kérdést :). Az már volt itt téma, hogy barátkánt nem biztos, hogy jól funkcionálnának ezek az emberek, lehet, hogy ebben van is valami amúgy, bár ki tudja. Én magam kedvelem a kicsapongást, nem vagyok egy mintapéldány, de ugyanakkor elfogadom, hogy a társadalomnak megvannak a szükséges szabályai, hogy fenn tudjon maradni, de miért nincsenek ma Magyarországon pl ilyesféle manuszok? Volt egy férfi, állítólag nagyon jó zongoraművész, aki vagy 40+ késszúrással vetett véget életének mert nem tudott rendes karierrt befutni és ez bántotta. Lehet mind így el van veszve, a sok SP, Fluor, Győzike meg anyám tudja még ki között?:(
2011. dec. 5. 08:33
 3/11 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem ebből látszik, hogy nem elég, ha egy ember tehetséges jó időben és jó helyre is kell születnie, hogy érjen valamit a benne rejlő tehetség.


Melóban találkoztam egyszerrel egy rajzoló gyerekkel aki pl sehová sem kellett :(

2011. dec. 5. 08:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy bocs a hülye helyesírási hibákért.
2011. dec. 5. 08:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak Magyarországon is ilyen emberek, csak nem könnyű érvényesülniük(Magyarországon mi könnyű?!), mert ők már "kész vannak", nem kell hozzá egy egész menedzsment, hogy a birkaízléshez igazítsa őket, így aztán nem csoda, ha nem nagyon akadnak támogatóik, egyedül meg talán valami oknál fogva nem tudnak boldogulni.

Csak úgy lehet valaki igazi művész, ha eredeti egyéniség is,márpedig a tömeg nem nagyon értékeli azt, ami különleges, szokatlan, eredeti.Talán nem csoda, hogy a legtöbb igazi művészt csak halála után ismerték el...

2011. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jesszus, honnan veszed, hogy ma Magyarországon nincsenek különcök? :D Ha egy kicsit is elkezdesz mozogni a művésztársadalomban (nem csak a felszínét kapargatva, hanem mélyebben), akkor látni fogod, hogy ma is vannak kicsapongó, egyedi élettel rendelkező emberek. Csak őket a nagyközönség általában nem ismeri, vagy ha ismeri is, nem tudja róluk ezeket a dolgokat.
2011. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valaki azt mondta: a selyemhernyó nem azonos a selyemmel.

Az undok féreg – ami kibocsát egy gyönyörű, nemes anyagot magából : )

Valahogy így. A műalkotás élvezetkor, (a selyem finom, nemessége viselésekor) nem kell a arra gondolni, milyen undok féreg adta ki magából : ))

2011. dec. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"sszus, honnan veszed, hogy ma Magyarországon nincsenek különcök? :D"


Jó azért nem kell lehurrogni :D


Amúgy ő volt az a zongoraművész akit említettem:


[link]


"Hetvenkilencszer szúrta magát hasba óbudai otthonában Pleszkán Frigyes dzsesszzongorista. Az 51 éves művész február közepén hunyt el."

2011. dec. 5. 11:25
 9/11 anonim ***** válasza:
(de szerencsétlen, egy japán szamurájnak elsőre sikerül a harakiri)
2011. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"miért nincsenek ma Magyarországon pl ilyesféle manuszok?"


Egy csomó ilyet ismerek. Nehogy azt hidd, hogy ez az embertípus ritka.

2011. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!