Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők miért panaszkodnak...

A nők miért panaszkodnak többet, jobba, könnyebben mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Nem álltalánosítok, de töbször hallok nőket panaszkodni, hogy milyen hideg van, fázok, milyen sz*r ma a kedvem, elegem van a suliból, a főnőkömből, az életből.

A férfiakat kevésbé hallom panaszkodni.


Mi ennek az oka?


2011. dec. 13. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez stresszoldás. Jobb kimondani, mint magadban tartani a problémákat.
2011. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:
81%

Gondolom ennek természetes okai vannak, úgymond állati ösztönök miatt. A nő szül, ő vigyáz a gyerekére. Ez egy kiszolgáltatott helyzet. Egy nőtől természetes, hogy életének egy szakaszában „gyenge”. Pont ezért ilyenkor a férfi feladata a család védelme. A férfinek tehát erősnek kell lennie kifelé és gyengének befelé, a család felé. Szerintem ez logikus.


Pont ezért a nő az erős férfit keresi, így evolúciós szempontból ez domborodott ki.


Ha egy férfi panaszkodik, az a gyengeség jele. Másrészt hiába panaszkodik, hiszen az ő dolga lenne, hogy a problémát megoldja. A nő sokkal inkább várja el jogosan a férfitől, hogy megoldja az ő problémáját. Evolúciós szempontból előnyös is, ha a problémát jelzi a férfinek, hogy az meg tudja oldani.


Szerintem ez a teljesen logikus ok, ami miatt így alakult a férfiak és nők evolúciója. Ma már egészen mások a körülmények, de az ösztönök ennyi idő alatt nem kopnak ki.


Egy férfi akkor kér segítséget, ha végképp nem maradt más megoldás.

2011. dec. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:
84%

Amúgy szerintem a nők jobban tűrik a fájdalmat, nehézségeket. Egy nőnek sokkal több fájdalmat kell elviselni életében.


A férfi érdekesen működik. Ha egy férfi náthás, akkor képes „belehalni” látszólag a dologba. Viszont adj neki valamit, amiért küzdeni kell, vagy valamit, amit meg kell védeni, és már észre sem veszi a harc közben elszenvedett sebeket. A férfi, ha van rá oka, képes az életét áldozni valamiért. Viszont ha nincs rá valami magasabb, „nemesebb” ok, akkor nehezebben lehet rávenni apróságokra is. Avagy: „Érted elmennék még az Északi-sarkra is, de elmosogatni nem fogok.”


(Persze ezek sztereotípiák, így bizonyára van alapja, de azért mi emberek egy kicsit kevertebbek vagyunk ennél.)

2011. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a férfiak már gyerekkorukban megkapják a leckét: "Kisfiam ne sírj, egy fiú erős; nem sír, mint egy kislány".

A férfiak ezért abban a tévhitben nőnek fel, hogy nem szabad kimutatni az érzelmeiket, nem mutathatják magukat gyengének.

2011. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg társadalmi elvárás is, hogy ne mutassa magát gyengének.

A gyenge nem domináns. Márpedig a nők leginkább a dominancia alapján választanak partnert, nem a logikus mérlegelés alapján.

2011. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább kiadom magamból az ilyen dolgokat, min t hogy magamban rágódjak! szerintem ettől megkönnyebbül az ember, és ez nem csak a nőkre igaz, a férfiak is csinálják ezt!
2011. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!