Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért hiányzik a Szfinx orra?

Miért hiányzik a Szfinx orra?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 6. 09:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja nem, ez nem mostanában volt, kb. 10 éve jártam ott, és akkor mondta a biztiőr, csak valamiért ezt nagyon megjegyeztem. De akkor most az új infót is megjegyzem mellé :)
2012. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A középkor folyamán legtöbbször csak a fej látszott ki a homokból. Ez adott lehetőséget arra, hogy a mameluk hadsereg tüzérei rajta gyakorolják a célzást. Egy 14. századi sejk mély barázdákat vésetett rá, mivel a Korán tiltja az ember ábrázolását.
2012. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A Törökök gyakorlatoztak rajta.
2012. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem azért hiányzik, mert letört.
2012. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
2013. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Hadzsib válasza:

A nácikhoz visszakanyarodva, van még egy történet, hogy az angolok lőtték le az orrát, ami logikusabbnak tűnik, hiszen Rommel csapatai nem jutottak el Kairóig, El-Alameinnél kifulladt az offenzíva, részben Montgomerynek hála.


De ahogy az előzők is leírták minden ilyen feltételezés Napóleonról, a Nácikról és Britekről egy kitalált történet.


Ja és hallottam már ugyan ezt Mussulini Olaszaival is. :)

2017. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Régen láttam egy oly dokmentumfilmet, amelyben azt ecsetelte a film készítője, hogy a Szfinx feje orral együtt egy fekete-színesbőrű alakot(arcot) ábrázolt, és valakik nem akarták, hogy ezt megtudjuk, hogy (színesbőrűek, feketék - akár, széles, lapos orral) uralkodtak azokban az időkben...., és szétverték a Szfinx orrát.
2018. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!