Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell németül jelenteni...

Hogyan kell németül jelenteni a tanárnak? Tanárnőnek tisztelettel jelentem az osztály létszáma 18, nem hiányzik senki.

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Mi így mondtuk:


Frau Lehrerin!

Ich melde, die Klasse ist zum Unterricht bereit, es fehlt niemand. (Az osztály órára készen áll, nem hiányzik senki.)

2012. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is hasonló:


Frau Lehrerin, ich melde Ihnen, die Gruppenzahl ist XY (valamennyi), es fehlt niemand (vagy valaki).

2012. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Mindketten jó választ írtatok, de nem idegen tőletek egy kicsit, hogy az iskolában német órán a tanárnak jelenteni kell? Mi ez? Hadsereg? Nekem erről az jut eszembe, hogy a régi Jugoszláviában az iskolában óra elején a tanárt úgy kellett köszönteni, hogy "a hazáért Titóval előre!" Ehhez járult még egy karlendítés, amit most nem szeretnék itt részletezni. Summa summarum, beszéljétek le a tanárnőt erről a jelentési kötelezettségről.
2012. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden más órán is jelentünk a tanárnak ugyan ilyen kezdettel, hogy "Tanárúrnak tisztelettel jelentem...". A német órán ugyebár németül beszélünk (erős túlzással), ezért a jelentést is németül szavaljuk el. Nem kell ezen felháborodni, egyszerűen ezzel is gyakoroljuk a nyelvet.
2012. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

23:35,miért,ti annak idején nem jelentettetek?

nálunk a suliban felsőtől kezdve mindig kell jelenteni óra elején


13l (és ha számít,7.-es)

2012. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Annak idején igen, azaz több mint 50 évvel ezelőtt!

Azóta csak haladt valamit a világ a civilizáció irányában!

Az autokratikus oktatásnak már egyszer véget kellene vetni. Én a nagyobb tanítványaimnak még azt is megengedem, hogy tegezzenek. Mégis mindig kellő tiszteletet kapok tőlük.

2012. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi annak idején általános suliban és gimiben is jelentettünk (még 10 éve sincs, hogy befejeztem az iskolát). Ma már a katedra másik oldalán állok, de én nem kérek jelentést. Szerintem felesleges. Köszönünk egymásnak (ez azért kell, hogy legyen vmi formája a dolgoknak), a hiányzókat meg úgyis látom (vagyis nem látom :) ), és beírom.
2012. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én szerettem jelenteni, mégsem vagyok szolgalelkű. keretet adott az órának
2013. febr. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Frau Lehrerin!Ich melde ihnen heute -fehlt niemand-!

-fehlen XY!

Heute ist montag und das Wetter ist schön.

2013. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mi így szoktunk:

Frau Lehrerin! Ich melde, die Gruppe ist zum Untericht bereit. Heute fehlt niemand/ Heute fehlt XY/ Heute fehlen XY und YX.

Heute ist der neunte Januar, zweitausend-siebzehn.

2017. jan. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!