Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen javaslataitok vannak,...

Milyen javaslataitok vannak, mivel foglalkozzam, ha szeretnék vmit kreatívkodni, de kézügyességem mínusz egy? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Kifejezetten kézügyességet igénylő dologra gondolok, de lényegében mindent kipróbáltam az elmúlt években. Hiába, katasztrófa :( Viszont lenne rá igényem, és biztos van olyan is, ami sikerülhet így is, de milyen ága? Amit nem lehet igazán elrontani?
2012. ápr. 17. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy miket próbáltál eddig. Egyébként én is hasonlóképpen vagyok :) Szerintem érdemes lenne megpróbálni varrni, hímezni, üveget festeni, agyagozni :)
2012. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál...amiatt írtam, hogy mindent, de tényleg mindent kipróbáltam, mert nem volt kedvem felsorolni ..varrás, hímzés, festés, rajzolás, agyagozás,ill. eghész pontosan gyurmázás, de arra kiváló az is, hogy sejtsem hogy menne az agyagozás :( kötés, makramé, de volt még....ennyi jutott így hirtelen eszembe.

S arra gondoltam, hopgy talán pl a gobelin olyan, ami inkább türelemjáték, mint kézügyesség, de mivel azt nem próbáltam, nem tudhatom, lehet most szívják a fogukat az ügyes gobelinezők. :) És tényleg annyira szeretnék már valamit!

2012. ápr. 18. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nekem egy kicsit paradox helyzetnek tűnik. Ha minden kézügyességet igénylő feladathoz ügyetlen vagy, akkor a te olvasatodban kár belevágni, hiszen nincs olyan kreatív művelet, amihez nem kell egy kis hajlam, ügyesség. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogyan lovagoljunk ló nélkül. A gobelin marha nehéz. De szerintem itt a folyamat a fontos, nem eladásra készülnek, hát akkor miért ne csinálhatnál bármit is? Mert ferdén varrsz, vagy elrontod a mintát? Na és. A tied. Ettől lesz egyedi.
2012. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gepzene ***** válasza:
Zene, fényképezés, montázs, írás, költészet, képregény, grafika (szgépen, esetleg 3d), programozás, barkács, illatkert... :)
2012. ápr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Végülis ebben tökre igazad van. Mi van, ha ferde??? na és? De látod arra már jó volt ez a kérdés, hogy rájöttem, egy rajznál piszkosul zavar, hogy idétlen módon béna és gyermeteg, míg egy hímzésnél sokkal kevésbé, hogy nem pontosak a vonalak, egyszerűen nem tudom oda beszúrni a tűt ahova szeretném :D...Na és eszembe jutott, hogy egyvalamiben már sikerült jót alkotni. Pasztellkrétával csináltam, csak úgy, olyan formákat, amik eszembe jutottak, egymástól pár centire. Aztán az ujjammal összemostam őket, és itt lett néhány nagyon jó, a színekkel pedig fantasztikus játék! Amúgy anniyra nagyon a keresztszemest sem lehet elrontani, legalábbis az egyszerűbb mintákat, csak eleinte vagy szsoros vagy túl laza de aztán ebbe nyilván bele lehet jönni...lehet ezt is megpróbálom.

De gobelin miért nehéz? Totálisan nem tudom hogy kell, én még csak kész képet láttam. Te csináltad már?

2012. ápr. 20. 21:29
 6/7 A kérdező kommentje:

gepzene!

Köszi h írtál! Irodalomban jó vagyok, ami számítógéphez kötött, az szóba sem jöhet. Kifejezetten kézügyességre gondoltam, más terület vagy nem igazán érdekel, vagy azzal nincs bajom.

2012. ápr. 20. 21:32
 7/7 gepzene ***** válasza:
Akkor viszont simán gyakorlat teszi a mestert. Mögöttem is van pár igen béna év, mégis végül sikerült komolyabb darabokat publikálni. Ha mániád a dolog, akkor gond egy szál se. Úgy értem, semmi baj azzal, hogy nem CNC pontosságú és sebességű a kéz.:)
2012. ápr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!