Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehetne a skizofréniát...

Hogyan lehetne a skizofréniát ábrázolni egy rajzon?

Figyelt kérdés

Üdv!


Azt a feladatot kaptam, hogy rajzoljak meg egy súlyos skizofréniás embert, de nem tudom, hogy hogy lenne a legjobb. Igazából ötletem sincs, hogy hogy mutassam meg a kép nézőjének, hogy a megrajzolt figura milyen beteg.


Ha van valakinek bármi ötlete, kérem írjon!



2012. máj. 6. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Valamilyen technikával egy rajzba kellene beletenni több arcot, de azért látsszon rajtuk hogy ugyanaz az ember, csak több személyiség, tehát a vonások ugyanazok, a mimika más. Ezeket kösse is össze valami.

Vagy egy arcot rajzolni aminek a két fele teljesen más - utalva ezzel a betegségre.

Remélem érthető voltam és tudtam valamennyit segíteni.

2012. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

egy kétarcú embert ábrázolnék, de nem úgy hogy jó vagy gonosz, hanem mondjuk egy vidám arcú lenne az egyik fele, míg a másik egy teljesen más arcvonásokkal rendelkező lenne, kisé kattant arc kifejezéssel (pl japán mangákban amikor a főgonosznak ilyen kattant feje van azt nagyon eltudják találni) Nem azt mondom, hogy az a stílus legyen, csak így tudom kifejezni mire gondolok :D


Esetleg még egy maszkot maga elé tartó ember, de a maxnak teljesen más vonásai vannak, akár félig is maga elé tarthat egy letépett emberi arcot. Igaz ez egy kicsit elvont lehet, de szerintem jól kifejezi a skizofréniát. Nem kell gonosznak lennie, lehet egy magabiztos embernek, félén visszahúzódó másik énje is.

2012. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Tükör szerintem nagyon jó ötlet xD

Ugyanaz az ember néz vissza, csak mondjuk kicsit rém képe van.

2012. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Vagy rajzol egy félig térdelő, hasaló ember, aki fogja a fejét és körülette rengeteg ember homályosan, megduplázodva mászkál vagy éppen őt nézik.
2012. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, nagyon jó ötletek.


Ha tud még valaki, írjon!

2012. máj. 6. 22:19
 6/16 anonim ***** válasza:

A "többarcúság" azért nem illene bele, mert azt egy disszociatív személyiségzavaros (többszörös személyiségű) embernél lehetne alkalmazni. A skizofrénnek nincs több személyisége. A skizofrének hallucinálnak, téveszméik vannak, jellemzőek rájuk a furcsa mozdulatok és a furcsa beszéd, és a külvilággal való kapcsolata zavaros, ezért inkább elvonul előle.

Én úgy tudnám elképzelni, hogy a középpontban van egy ember goteszk testtartásban, és a végtagjai is, a háttérben pedig emberek sokasága van, de eltorzítva.

2012. máj. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A skizofrénia nem egyenlő a többszemélyiséggel, az a disszociatív személyiségzavar. Mielőtt rajzolni kezdenél, nézz utána, hogy mi is a skizofrénia.
2012. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom hogy ezt már előttem is leírták, csak lusta voltam elolvasni a többi kommentet.
2012. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Írd be a google-ba, hogy zetsu.
2012. máj. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor inkább jellemzőbb volna egy kép,ahol látszódna az általa érzékelt világ,de egy tükör esetleg a valóságot mutatná be. Azonban lehet absztraktabb megoldás jobb lenne.Hogy a fejben lévő összevisszaságot a harmónia teljes hiánya fejezze ki. Azaz, egymáshoz nem illő színek formák és kompozíció.. persze valahogy mégis valami egységet kéne,hogy alkosson,mert az ő elméjükben is van ilyesmi.. Lehet pl a valóság és a valótlan egy képen történő megjelenítése is.
2012. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!