Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallásban miért nem...

Az iszlám vallásban miért nem lehet ábrázolni Mohamed prófétát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, értem én, hogy a vallás tiltja, de milyen alapon, mit ír pontosan a tiltás?
2010. dec. 20. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen embert nem szabad. Gondolom, a második parancsolat alapján.
2010. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Te egy vallási előírásban logikát keresel? Az meg a lagnagyobb pofátlanság hogy ezt azoknak is akarják tiltani akiknek semmi köze a valláshoz.Ez meg az emberi pofátlanság!
2010. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert így az felvetné a bálványimádás lehetőségét.
2010. dec. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem imádhatnak bálványt.
2010. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlám vallás -ahogy amúgy eredetileg a Biblia is- tilt minden ember- vagy állatábrázolást.


A Korán szerint az ügy Noéig megy vissza, akinek a népe meghonosította a bálványimádást, ami ellen ő harcolt. Történt az, hogy a régi korok öt jeles hívőjének egykor szobrot emeltek, s ráírták a nevüket. Miután elfelejtődött az emlékük, az emberek istenségekként tisztelték őket.


Ez ellen az eshetőség ellen lép fel az iszlám.

2010. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bálványimádás szempontjából nem szabad Mohamedet, Istent pedig azért nem , mert nem tudják hogy néz ki, így nem is lehet szimbolizálni, és ne alacsonyítsák őt le olyan ábrázolással, ami nem méltó hozzá
2010. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2010. dec. 22. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!