Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak az lehet igazán művész...

Csak az lehet igazán művész aki született rajzkészséggel, tehetséggel bír? Tudja rajzolni az alapokat?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 02:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy vele szuletett tehetseg, mivel egy csecsemo meg tudatlan, tehat ez fugg a nevelestol, aztan a gyermektol, hogy mire van hajlamossaga pl. hiszen minden emberben van egyfajta tehetseg, amiben jobban tud teljesiteni, ha felkeltette az erdeklodeset, es gyakorolja azt pl. " a gyakorlat teszi a mestert!"
2012. máj. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a művészet nem arról szól,hogy valaki élethűen tudjon rajzolni és arra a szintre nagyon sokan el tudnak jutni,hogy viszonylag jól lerajzoljanak valamit. Önmagában ez azonban kevés. Fontosabbnak tartom a fantáziát, az önkifejezést és az alkotási szándékot.
2012. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Művész bárki lehet, megbecsült csak kapcsolatokkal...
2012. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Elvileg csak az lehet művész, akinek tehetsége van. De ma már kicsit se igaz ez, hála a liberalizmusnak...
2012. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 rajcziz ***** válasza:
85%

Mi is a tehetség? Valamire való hajlam. Ha te szeretnél rajzolni, és igazán érdekel a dolog, akkor tehetséges vagy benne.

Elég a tehetség a sikerhez? Nem. Hiába volt bármelyik művész tehetséges, ha nem gyakorolt volna, nem lett volna híres.

A siker 10% tehetség, és 90% verejték.

2012. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én állandóan alkotni akarok, és nagyon szeretem a művészeteket, de ha valamit elképzelek a fejemben, nem tudom lerajzolni, mert nincs olyan "tehetséges", vagy inkább gyakorlatom..de másolni meg nem szeretek, úgy hogy nézek valamit, de gyakorlás miatt kellene, rajzolni szoktam amiket én találok ki, de azok arcok, bár ne ember arcok, meg azt is megkaptam hogy egysikú:S

hát igen befolyással lehet valaki elismert

köszi a véleményeket

2012. máj. 8. 14:53
 7/17 A kérdező kommentje:
*m
2012. máj. 8. 14:54
 8/17 anonim ***** válasza:
na jó figyeld az elméletem: a gyerekek éveken át tanulnak írni, olvasni, mire megtanulják a betűket, helyesen leírni, értelmezni, gyorsan, szabályosan írni... évek, és ezeket iskolában napi szinten tanulják. te tudtál írni óvodásan, csak mert tehetséged volt rá?....nah... ennyi.
2012. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Szerintem ma már nem a kézügyességen vagy rajzkészségen múlik, (az fejleszthető) hanem az eredetiségen, a kreativitáson... (bár ez is fejleszthető de erre nagyobb befolyással van a neveltetés)... Amit még hozzá tehetsz az a kitartás és a hit magadban, hogy jól csinálod...

Különben a másolás nagyon jó módszer arra, hogy a rajzkészségedet fejleszd, persze ez a tanulás folyamata, még nem művészet... de ebből a szempontból a művészet is olyan mint a legtöbb szakma... ha van benned indittatás rá, akkor ha minél több energiát fektetsz bele, hogy megtanuld, ami magtanulható, annál könybben megy majd az a része is ami nem megtanulható, amit csak te tudsz hozzá tenni... ez az eredetiség, amitől művészetté válik a jól begyakorolt tevékenység.

Szinte minden szakmában művészetnek nevezik ha valaki az adott területen a legmagasabb szinvonalon végzi a dolgát. Akiket ismerek valódi művészeket, ők abban különböznek az "önjelölt" művészektől, hogy nem akarnak művészek lenni, csak jól akarják csinálni, amit csinálnak és élvezik az alkotás folyamatát.

2012. máj. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A mondnai való a fontos és némi kompozíció :-)
2012. máj. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!