Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek hogyan tudja az...

Szerintetek hogyan tudja az ember magáról megállapítani, hogy tehetséges? (Tehát nem mások véleményéből. ) Képes rá?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 20:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Amúgy nem rólam van szó, csak általánosságban érdeklődöm a véleményetek után. : )
2012. jún. 6. 14:36
 12/18 anonim ***** válasza:

Az első válasz tényleg baromság. :) Az viszont talán már jó irány amit a második válaszadó írt. Egy adott témában hogy halad az ember, az eléggé egyértelmű jele a tehetségnek. Én talán hozzátenném, hogy fontos az érzelmi része a dolognak emellett. Nagy valószínűséggel egy egyén ott kaphatja el a dolgot, hogy az adott témában szép magyar szóval élve "lelkes" és ennek a dolognak az elsajátítása számára könnyű...mindezek mellett erős pozitív érzései vannak.

Viszont az sem korrekt, amit a harmadik válaszadó írt, ugyanis egy példának rögtön odasorolnám a légy esetét...a kakival..Ismeritek biztos. :) Ahogy a következő hozzászólásokban is írják, a tehetséget nem lehet önmagában vizsgálni, mert valamiféle viszonyítási alap azért kell, hogy megítélhessük a dolgot... Viszont attól még létezik, csak esetleg nem tudsz róla. Mondjuk egy lakatlan szigeten egyedül élsz és hihetetlen szépen énekelsz, az számodra természetes lesz, egyáltalán nem érzel tehetséget.

2012. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


19:39


2-es szinten voltam matekból, aztán mikor már rezgett a léc és muszáj volt csinálnom valamit, hirtelen 5-ösökre váltottam át és az anyagot is értettem


3 évig éltem abban a tudatban, hogy nincsen nyelvérzékem, 2-esekkel döcögtem, majd egy pillanatban elhatároztam, hogy leérettségizem... 4-es lettem


Mesélhetnék még számtalan dolgot, a sportról. A lényeg röviden összefoglalva: Ha elhiszel magadról valamit és tartod magadat hozzá az nem fog megváltozni.

És igen jól írtad: "én kijelenthetem, hogy fizikából vagyok nagyon ügyes" és itt a gond, hogy kijelented és nem törekedsz rá. Amit leírtam nem azt jelenti, hogy olyan tudásra ami nincs birtokodban azt mondod, hogy a birtokodban van, hanem, hogy addig nem nyugszol amíg a birtokodban nem lesz...


Szóval visszatérve a kérdésre: Eldöntöd miben akarsz tehetséges lenni és addig azzal foglalkozol, amíg el nem érsz valamit. Lehetetlenek nincsenek.. lehet, hogy egy találmány felfedezése 3 generáción át tart és az aki elkezdte már rég meghalt, de a találmány el fog készülni. :)

2012. jún. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, nagyon tetszik a válaszod. Köszönöm szépen, és a legyes példa nekem is eszembe jutott, mikor olvastam.



Utolsó. Ebben igazad van, ilyen már velem is történt. De ha futó akarok lenni és nincs lábam? Mielőtt válaszolsz: nem mindenki született a 21. században, ahol a műláb már (szinte?) gyorsabb, mint az igazi.

2012. jún. 8. 15:15
 15/18 anonim ***** válasza:

"Viszont az sem korrekt, amit a harmadik válaszadó írt, ugyanis egy példának rögtön odasorolnám a légy esetét...a kakival.."


A legyes-kakis dumát azok szokták ismételgetni, akik egy szakmában sincsenek otthon, így aztán fogalmuk sincs a tudományok, művészetek és szakmák működéséről.

2012. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Annyit tennék még hozzá,ha látod olyan dolgokat is észreveszel az adott területen,amiket más nem.
2012. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó,ez tetszik.
2012. jún. 8. 22:21
 18/18 A kérdező kommentje:

"A legyes-kakis dumát azok szokták ismételgetni, akik egy szakmában sincsenek otthon, így aztán fogalmuk sincs a tudományok, művészetek és szakmák működéséről."


Miért lenne így? Kifejtenéd, légy szíves, mert nem értem, miért ez az álláspontod.


Szerintem ez nagyon jól rávilágít arra, hogy hiába mond valamit a többség, ha neked nem tetszik, teszel rá.

2012. jún. 8. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!