Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a mostani...

Raween kérdése:

Mit gondoltok a mostani modern művészetről?

Figyelt kérdés
Amik pár vonalból pöttyből vagy pedig ilyen kacskaringós szobrokból állnak.
2012. júl. 11. 15:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

Ez az pontozz le, te nagy hozzáértő,

Képzőművészetin végeztem anno, de Ti biztosan jobban tudjátok mi a jó. Giccses Boris Vallejo, vagy valami cukormázas baromság egy közösségi oldalról.

Faljátok nagykanállal az igénytelenséget és keseregjetek azon, hogy valaki több milliárdot ad egy képért.

2012. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a sznobok gyakori érve, hogy nem érted, mert hülye vagy. Én nem a szürrealizmusról beszélek, aminek szépértéke is van, hanem amikor valaki egy fehér vászonra felrajzol egy piros négyzetet, ad neki valami hangzatos nevet és elnevezi művészetnek. Vagy csak simán szombat este lehányja a vásznat és kész a mű.


Az ilyen képekből lehet tanulni. Méghozzá hogy mennyi hülye van a világon, aki ezekért fizet. Kb. ennyi értelme van a dolognak:

[link]

2012. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés alapból hibás, a modern művészetek a huszadik század művészetei voltak. Azt gondolom, nem hibáztathatjuk a művészeteket, mert ők csak a társadalom igényeit szolgálják ki, azt követik. Ennyi pénzért én is lennék igénytelen.
2012. júl. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

A kérdés ott sántít, hogy a modern művészet, mint olyan elég tág fogalom. Előzetes művészettörténeti ismeret nélkül meg butaság ítéletet mondani, hogy "ilyet az ötéves húgom is tud". Tud, lehet. De a kép, nem csak vizuális élmény kell, hogy legyen, hanem kell mögötte lenni egy tartalomnak, mondanivalónak is.


# 11-es jól megmondta, de ellenkezett a tömeg véleményével, ezért lepontoztátok. Nem az volt a kérdés, hogy "Mit gondoltok?"? Akkor minek lepontozni? Én is úgy gondolom, hogy egy tartalommal rendelkező minimalista kép többet ér, mint egy üres giccs. Apropoó, modern művészet. Mit értetek ezalatt? A huszadik század művészetét vagy a kortárs művészeket? (megj: Akik még élnek)


Meg elég sok dolog létezik. Modern művészetnek számít az akadémiai művészettel szakító impresszionizmus is, és minden ezt követő "izmus". A dadaizmust nem is lehetne besorolni azon művészetek közé, akik mindenáron ki akartak fejezni bármit, hiszen a dadaisták célja pont az volt, hogy műveik ne fejezzenek ki semmit. De ez is egy eszme, ez teszi művészetté. Látom, leginkább az absztrakt expresszionisták szidjátok, de némi utánajárással meg lehet érteni, miért is ezeket festették, és nem maradtak meg a romantika képeinél. (Nekem sem tetszenek az absztrakt expresszionista képek, de attól még nem szärok)

Aztán ott a pop-art, amiből vagy amihez nagyon közeli kialakult műfaj a képregényművészet. Nézd csak a franciákat, milyen képregényeket rajzolnak! A képregény tipikus "modern" művészeti ág, és több típusa is megkülönböztethető. Az op-art, ami tulajdonképpen az alapja lett az elektrográfiának. A szürrelazimus, amiből sokan nagyon jól megélnek. Amikor a művészeti blogok tele vannak azokkal a képekkel, hogy "Hiszed vagy sem, de ez rajz". És azok tényleg rajzok. Grafit vagy színesceruza rajzok, bár a hiperrealisták eredetileg olajjal és akrillal dolgoztak/dolgoznak. És nem photoshoppolt képek azok.


Nem sorolom tovább, de még a naiv művészet, a neo-konceptualizmus, a neogótika, neoszecesszió, a giccs, akcióművészet, különféle installációk, intermédia, videóművészet, animációk (európai, amerikai és japán). Az animációkba még inkább bele lehetne menni, hogy melyik a művészet, és melyik a társadalom igényeit kiszolgáló műfaj. Gondolom, még sosem hallottál Gertiről a dinoszauruszról. Na, mindegy.


Csak annyit akartam mondani, hogy összesítve nem lehet a modern művészetről beszélni, mindig ki kell ragadni egy műfajt, mint ahogy te is tetted. Én a magam részéről kedvelem a karikatúrákat (Réber László), egyes intermediális műfajokat és a fantasy festményeket, amik a neoromantika és sokszor a giccs határán egyensúlyoznak, gyakran naturalista elemekkel.

2012. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
7%

Nem attól függ,hogy miből áll össze a kép,hanem attól,hogy hogyan.

Az a lényeg,hogy az üzenete vagy hatása ne szoruljon magyarázatra.Azt látom problémának,amikor az elvonatkoztatásban már semmi közös pontot nem találnak a nézővel.

2012. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
60%
Nincs olyan, hogy "mostani modern művészet". Irányzatok élnek egymás mellett és keresztezik egymást. Egyébként meg ízlések és pofonok. Nekem amúgy tetszenek a "pöttyös képek", "kacskaringós szobrok" is.
2012. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%

[link]


[link]


[link]


Joan Miro festette ezeket a képeket + azt is amit 9gag link tartalmaz, az a bizonyos 37 millió dolláros kép. Az a legjobb ezekben a képekben, hogy könnyen lehet hamisítani őket. Hogy megértsd a képek mondanivalóját tényleg igen műveltnek kell lenned, nem átlag emberhez szólnak ezek a képek, ezért sem értik meg sokan. Amúgy nekem sem tetszenek, főleg azért, mert nem értem meg őket.

2012. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Elárulok egy nagy titkot: nem minden műalkotásnak van "értelme" vagy "mondanivalója", tehát nem is muszáj érteni őket.
2012. aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Akkor mi értelme van alkotni? Semmi! Még egy egyszerű képnek is van értelme, pl. annak is, hogy lefényképezed a macskád. Minden kép megörökít valamit, vagy műalkotás (nem csak a képek). Van amelyik mélyebb, van amelyik egyszerű. (pl. egy egyszerű család fotónak egy kívülálló nem feltétlenül add különösebb értéket, de valójában az az adott családnak nagyon sokat jelent ás érzelmi szálak fűzik a képhez) Ugyan ez van egy műalkotásnál is. A művész a belső érzelmeit, a kor hangulatát jeleníti más egyebekkel vegyítve és ezt lehet pár csíkban, portrében vagy akár tájképen is. A kívül állók ezt megint csak nem értik, de akik informáltak és nem csak a felszínt nézik azoknak akár igen erős érzelmi "sokkot" is kiválthat. Tegyük fel bemész egy galériába, meglátsz egy képet ami előtt egy ledöbbent ember áll és elkezd könnyezni a szeme, ezért odamész és te is szemügyre veszed a képet. Viszont te csak egy nagy pacát látsz és nem érted miért sír a másik.
2012. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#15-ös vagyok. Na ezaz, ha az ember magának alkot csupán,akkor azt nem művészetnek hívom,hanem időtöltésnek, terápiának akármi. Szerintem a festőnek,aki művet hoz létre, ugyanúgy közvetíteni kell valamit,mint egy színésznek.
2012. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!