Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Alapvetően vidám lány vagyok,...

Alapvetően vidám lány vagyok, a gondjaimat igyekszem magamban lezárni, elnyomni. Kifelé mindig mosolygok, és törekszem a pozitív hozzáállásra, mégis csak szomorú verseket tudok írni. Miért?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 23:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
Mert hiànyzik az életedből valami....vagy csak nm élvezed az életedet elégge probàlj a jò dolgogra koncentràlni ...pl legyél sokat baràtokkal..igazabòl írnàl magadròl kicsit többet akkor jobban tudnànk segiteni :))hogy hàny éves vagy??van e baràtod ..:)) írhatsz privibe (L)???
2012. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert elnyomod a gondjaid. Nem attól lesz pozitív a hozzállásod, hogy vigyord kényszerítesz az arcodra. Hanem attól, hogy nyílt vagy a gondjaiddal, és még utána is képes vagy jókedvű lenni.
2012. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a papíron mutatkozik meg/ölt testet mindaz, amit elnyomsz.
2012. aug. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mintha magamról olvasnám:) Teljesen megértem. Azért írsz ilyeneket, mert ez a te stílusod, a belső világod. Én sem tudok vidám verseket írni, de már nem is próbálkozom, mert nem áll nekem jól semmi egyéb. Legfeljebb azt tehetnéd, hogy próbálj meg egy viszonylag semleges lelki állapotba kerülni. Tudod, az a "laza", mármint amikor csak úgy külső szemlélő vagy a világban, ha érted, mire gondolok. Valami olyasmit, ami az elfogadásról szól pl., mivel az nem mindig keserves, hanem olyan... semleges :) És ha lesz pár ilyen érzelemhullámod, akkor kicsit feljebb lépsz.
2012. aug. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Nem vagyok egy nagy verses-típus, néha eszembe jut néhány rím, azokat leírom. De azok mindig szomorúak. Számomra lehetetlen vidám verset írni. Nem hiába van az az idézet, hogy "Art never comes from haippiness"
2012. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, és a segítő szándékot :)
2012. aug. 20. 09:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, pont azért, mert elnyomod, és itt, a papíron tud "kijönni" belőled. Ez nagyon jó egyébként! Kifejezetten jót tesz a lelkednek, hogy megtaláltad azt a csatornát, amin ki tudod engedni a szomorúságot, félelmeket, haragokat. Mert ezek ott élnek mindannyiunkban, és ha úgy elnyomjuk, megtagadjuk őket, hogy soha sehol nem tudnak kijönni, akkor bizony megbetegszünk.... lelkileg is, testileg is!


Te ösztönösen megtaláltad a csatornádat, ez szuper! Ügyes vagy. :)

2012. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát, hogy mennyit segít ez, azt nem tudom, sajnos lelki alapon lettem beteg, de igyekszem kilábalni belőle mihamarabb. :) Igen, talán ez egyfajta "terápia", és hosszútávon érzem majd a hatását. :) Köszi :)
2012. aug. 26. 10:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, 7. vagyok megint.


Igen, pontosan terápia, csak nem akartam ezt a szót használni, hátha megijedsz tőle. Pedig nem kell megijedni, az ember az élete folyamán állandóan sérül, így állandó kisebb-nagyobb "terápiákra", gyógyulásokra szorul. Kezdve a mindennapi kis örömöktől (ami szintén terápiás hatású), a jó nagy alvástól egész egy esetleges pszichoterápiáig.


Nem tudtam, hogy megbetegedtél... mi a baj?

Ha már a testedet megbetegíted, akkor jobban oda kell figyelni, és jól jönne egy ezzel foglalkozó felnőtt segítsége.

2012. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Asztma, petefészek ciszták, illetve PCOS gyanúja merült fel, híztam 15 kilót 1 év alatt, álmatlanság, pánikolok a tömegben, és szagoktól is rosszul tudok lenni pillanatok alatt. Nem vagyok terhes, mielőtt a tünetek alapján bárki ezt gondolná. :D


Egy pszichológus nem tudom, mennyibe kerülne. A párom közölte, hogy ő többet nem akarja hallgatni ezt a bajomat, mert lerágott csont. Igen, már több mint 1 éve rágódom ugyanazon a dolgon. De csak belül, mert senki nem kíváncsi rá. És ha a párom is unja, akkor egyedül kell túltennem magam rajta.


A vers csak kisebb segítséget nyújt, de remélem, hogy azért javít a helyzeten. :)

2012. aug. 26. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!