Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha 2-3 évig női szabónak vagy...

Ha 2-3 évig női szabónak vagy bőrdíszművesnek tanulok, vagy netán textiltermék-összeállítónak, mennyi esélyem van arra, hogy felvesznek a MOME-ra?

Figyelt kérdés

Öltözéktervező szeretnék lenni.Korábban

2 évig,egy erős művészeti suli,képző-és iparművészeti tagozatának,textilrajzoló és modelltervező szakára jártam.A rajz,nem ment.

:(( 2,3 jellemzett.Csak spontán tudok,jól rajzolni.Bár azt mondják,tehetségem van.De

hogyan fejleszthetném? Szörnyű érzés,mikor ihlet van,és tudom is hogy kéne megrajzolni egy beállítást,de a kezem képtelen megoldani a helyzetet.

Ajánlanátok valami jó,szakmai könyvet? Vagy valami tanács? Ha csíkritmusokat csinálok,azzal érek valamit?

Egy összetett viselet-és kortörténeti kézikönyvet,nem tudnátok ajánlani!?

Előre,is köszönök mindent....



2012. aug. 23. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
az a baj hogy a momen pont hogy a rajztechnikadat nezik, a szakmai tudast, gondolkodasmodot ott kapod meg.
2012. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mit tegyek!? :((
2012. aug. 23. 23:53
 3/9 anonim ***** válasza:
tanulj meg rajzolni!:) mindenki meg tud tanulni a kulcs az elszantsagban es az akarateroben van. a rajzolas nem tehetseg kerdese, az inkabb a latasmode. attol, hogy le tudsz rajzolni barmit olyan valosaghuen mint egy fotot az nem teljesen muveszet, de ugye ez a muveszet fogalom nagyon homalyos. a lenyeg, hogy rajzolj sokat, jarj rajziskolaba es LEGY KITARTO!!
2012. aug. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Protekció nélkül elég kevés az esélye annak, hogy hamar felvegyenek.


Első körben a rajztechnikát nézik a felvételin, az a 0. forduló. Elviszed a mappád, tele rajzokkal, portrétól kezdve csendéleten át az aktig mindent (előre megmondják, miből mennyi kell, a honlapon írják ki felvételi előtt). Itt véreznek el sokan.

2012. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ismerek pár embert,aki ott tanít. :)

És mi van,ha más rajzol helyettem!?

2012. aug. 25. 23:23
 6/9 anonim ***** válasza:
ha felvettek elobb utobb ugyis rajonnek, hogy te nem tudsz rajzolni...
2012. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Már a mappás napon elvérzel. Mondtam, hogy az az első rosta, ott esnek ki a legtöbben.
2012. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Meg kell tanulni rajzolni... ha más rajzol helyetted, és felvesznek (amit elég nehéz lesz megoldani...), később iszonyú nehéz lesz hogy bármilyne jó az ötleted nem tudod papírra vetni....


Én jól rajzolok látvány után, de sajnos nem az erősségem, hogy papírra vessek egy elképzelést. és nagy hátrányom van ezzel, inkább modellezek, stb.


Nagyon jó lenne kigyakorolni ezt a típusú rajztudást.


Egy 2 éve végzett formatervező.

2012. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm.Akor valakit meg kell kérnem,formálgassa a rajztudásomat. ;)
2012. aug. 26. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!