Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti elolvasnátok ezt a könyvet?...

Ti elolvasnátok ezt a könyvet? (részlet)

Figyelt kérdés

...S hirtelen megszólalt a csengő. Egyszerre egy nagy megkönnyebbülést éreztem. Tanár úr még adott néhány feladatot házi feladatként. Mindenki morgott érte, de elfogadták (nem mintha lett volna más választásuk). Felírták, majd összecsapták könyveiket és elindultak kifele a teremből a táskáikhoz. Tudniillik azt nem volt szabad a teremben tárolni. Így minden óra után ki kellett menni a táskatartóhoz, majd ott elővenni a könyveket a következő órára. Hát most is így történt. Jocival elindultunk kifele. Táskánkat letettük arra a kis asztalra, ami amellett a fura virág mellett állt. Elmentünk táskáinkért, s mikor újra a kis asztalhoz mentünk, megint megpillantottam őt. Most is oly hideg tekintete volt, mint máskor. Megint csak megy, büszkén, előre. S én csak bámulom, mint valami óvodás. Szánalmasnak érzem magam, tenni nem merek érte tudva, hogy úgysem lehet enyém. ...

Ilyen stílusú történetű könyvet elolvasnátok? Arról szólna, hogy egy fiú régóta vágyódik egy lány után, de nem mer érte tenni, kavarognak az érzései és közben gondjai vannak a családjával és még sok minden egyébbel. Vélemény?



2012. dec. 2. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. dec. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinteséges, de ki tudnád fejteni, hogy miért nem? Csak hogy tudjam, mit csinálok rosszul.
2012. dec. 2. 00:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem venném meg könyvként - könyvben csak a klasszikusokat és a kötelezőket veszem meg. De miért nem irsz blogot? Blogban is "kiírhatod" magadból (ismerem az érzést, én is írtam) és lehet, hogy több olvasód lenne.

A könyvkiadás drága, papír, nyomda, munkadíjak stb., az emberek manapság nem szivesen költenek olyasmire, amiről nem tudják, milyen, lehet, nem jönne be a ráfordított összeg. De egy blogot írhatnál... Igaz, tuti nincs belőle bevételed, de lehet, hogy sokkal többen olvasnák el amit írsz. Plusz, egy blog írójaként jobban tudsz névtelen maradni az átlagolvasó előtt.

Sok sikert!

Itt nyithatsz blogot például (de van még ezer más hely):

blogter.hu

freeblog.hu

blog.hu

blogspot.com

2012. dec. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tipikus 14 éves által odabäszott mondatok.


"Tanár úr még adott néhány FELADATOT házi FELADATként."


Bocs, de ez nagyon amatőr szint!

2012. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem... Rengeteg ilyen témájú történet van, ahhoz pedig nem elég jó a stílusod, hogy ennek ellenére lekössön.

De ne hagyd abba, ha szeretsz írni, mert ezzel is gyakorolsz, fejlődsz.

2012. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból elolvasnám, de így elsőre nem fogott meg. Kavarognak benne a stílusok, nem egységes így első olvasatra. Nem is túl érdekes az első része... nem tudom, így van-e, de nekem úgy tűnik, mintha túlzottan törekedtél volna arra, hogy jaj, de szépen legyen fogalmazva, közben meg teljesen sablon esszéírás 2. helyezett érzete lett az egésznek... szépen van megfogalmazva, de üres, nem kelti fel a figyelmet, nem olyan az érzésem, hogy "a főszereplő" úgy ír magáról, hogy arra felfigyeljek, nem érzek semmi egyéni hangot. Ráadásul nekem az pl. nyelvtanilag nagyon zavaró, hogyha a főszereplő ott van az osztályban, akkor a 4-5. mondat miért többes szám 3. személyben van írva.

A végében már érzek fantáziát egyébként, ott már érzek valami mást.

2012. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Bocsi, de én sem olvasnám el.

Sok a szóismétlés, és a szemszöget is váltakoztatod. (Az elején E/1 múlt idő, utána E/3 szintén múlt, utána vissza E/1 múlt, később E/1 JELEN.) Nagyon zavart.

Nekem nem tetszett az sem, ahogyan fogalmaztál. Szóismétlések, és semmit nem magyaráztál meg... lehet, hogy korábban vagy később kiderült/kiderül, de ha csak ennyiről kérted a véleményt, akkor ennyit tudunk véleményezni. TEHÁT:

Táskánkat letettük arra a kis asztalra, ami amellett a fura virág mellett állt (Milyen fura virág? Mitől volt fura? Hogy nézett ki? Ne használj szlenges szavakat! Nekem a fura annak számít.). Elmentünk táskáinkért (megint ismételsz), s mikor újra a kis asztalhoz (szóismétlés) mentünk (újra), megint megpillantottam őt. ---> itt leírhattad volna részletesebben, hogy hogy néz ki.

Meg rengeteg hiba van még!

Persze van jó is. :)

A másik: jó lenne tudni, hogy hány éves vagy! Mert 10-11-12 évesen egy aránylag jó fogalmazás, de idősebben... ://

+Egyszerre egy nagy megkönnyebbülést éreztem. EGY nagy megkönnyebbülést?? Olyat hogy? :D Az egyet elhagyhatod, nélküle sokkal értelmesebb! ;)

Magad szórakoztatására persze írogass, ne hagyd abba, sokat fejlődhetsz még! :))

2012. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Maga a részlet nem rossz, de könyvként nem olvasnám el
2012. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kicsit olyan régiesen fogalmazol szerintem.. Nekem az irodalom órán olvasott unalmas történetek jutnak eszembe. És meglátszik az írásodon, hogy fiatal vagy (pl.: szóismétlés).

Olvass sok könyvet, aztán hátha jobban fog menni :) sok sikert

2012. dec. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!