Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak szerintem a megcsúfolása...

Csak szerintem a megcsúfolása a magyar képzőművészetnek, ami most folyik?

Figyelt kérdés
Nagyra értékelem az őseink munkáját, művészetét, de szerintem ami manapság a kalocsai és matyó hímzéssel folyik, visszataszító. Van aki a robogóját festi le, van aki lenge, nem éppen viselhető ruhákat díszít vele, legutóbb egy ultrahangos párásító készüléken láttam, a wc papírról és az ülőkéről már ne is beszéljünk. Mindenki annyira oda van ezért. Vallom, hogy az igazi művészet innovatív, de szerintem ez már túlzás. Ti hogyan vélekedtek erről? Értem, hogy emberközelibbé kell hozni a hagyományainkat, meg kell ismertetni a fiatalabb generációkkal, na de egy zsebkendő csomagolásán?
2013. febr. 6. 14:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok.

Ez olyan, mint a szegecses holmik. Pár éve még mindenki le volt büdösrokkerkutyának, aki szegecses holmit hordott, most meg minden diszkósliba olyan táskával, csizmával rohangál.

2013. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Na, lehet, hogy tényleg én vagyok a maradi. Meg igazából nem is a trikókkal van a baj, a diszkrét kis virágmintákkal egy egy ruhán, hanem a wc ülőkével, az irdatlan ronda műkörmökkel meg a strandpapucsokkal....

Olvastam egy cikket, hogy pl.: Kalocsában se tetszik mindenkinek ez, vannak akik nem vállalnak el "ízléstelen" munkákat.

Na de ízlések és pofonok. :)

2013. febr. 7. 10:26
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a ronda műkörmökkel például akkor is gond van, ha nem kalocsai, hanem bármilyen minta van rajta :)


Egyébként tényleg, ez egyszerűen divat. Időnként felkapják, aztán pár év múlva lesz más. Tényleg a hetvenes években is divat volt a népi minta, nyilván akkor is stilizálva, és valószínűleg néhány évtized múlva újra felfedezik. Nincs ezzel gond, a történelem - és a divat is - ismétli önmagát.

2013. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%
Miért is lettem lepontozva? Most komolyan... ezen az oldalon sehova nem lehet véleményt írni?
2013. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolsónak, sajnos nem. :( Itt mindenki azt hiszi, hogy a pontozás az tetszik-nem tetszik alapon megy. Egyébként nekem régebben (tíz-tizenkét éve) is volt népi mintás (nem kalocsai) ingem, és szerettem is, és engem sem érdekel a divat, azt viselem, ami nekem tetszik.
2013. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves Lepontozó! Kívánom, hogy legyen nagyobb boldogságod is annál, hogy másokat fúrsz.

Sajnálom.

Én is Szegedi papucsban mentem férjhez, egyik barátnőmnek se tetszett, én imádtam. :)

2013. febr. 7. 15:02
 17/17 anonim ***** válasza:

Azzal van a baj, hogy nem kellő ízléssel és indokoltan használják fel a mintákat, és ezáltal k***aidegesítő lesz. Ezt lehetne jól is csinálni, láttam már egy magyar párost aki próbálja továbbgondolni a dolgot, de látszik rajtuk, hogy már csak a pénz mozgatja őket.

A népi paraszti társadalomban az ilyen minták használata teljesen indokolt volt, mikor készítették a tárgyaikat xy dolgot fejeztek ki vele. Más-más minta kerül az ünnepi ruhákra is, más-más kapcsolatokkal. Jó lenne ezt az alapot megőrizni szerintem, úgy továbbgondolni a dolgokat, és nem csak a mai trendhez igazítani, mert azt már úgy hívják, hogy eklektika!


Én nem értek annyira a népművészethez, de szeretem tanulmányozni a szimbolikus minták mögötti tartalmat amik fellelhetők a népművészet több ágában is (népdal, népmese, tárgykultúra stb.).


De a mai felfogásában, teljesen ellenszenves nekem. A rózsafüzérhez tudnám hasonlítani, meg az aranykereszthez: olyanok hordják sokszor, akik még a Bibliát sem ismerik.

2013. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!