Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a versemről?

Mi a véleményetek a versemről?

Figyelt kérdés

Amatőr szinten írogatok verseket, és ez szerintem elég jól sikerült. mit gondoltok?


Hiány


A szép időknek rég vége már,

Nem ringatnak valótlan képzetek,

Bár szívem még mindig Rád vár,

Mégis ki kell mondjam: ég veled.


Minden jónak vége van egyszer

Csak az emlék marad meg belőle,

Ő jár fejedben, ha fekszel,

Vagy hogyha kimész a mezőre.


A csillagos égen is Őt látod,

Mikor még forrón átölelted,

Semminél jobban nem bánod,

És mégis, mégis elengedted.



2013. máj. 8. 11:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Bocsi nemááá, akkor félre értettem a szándékodat...


Előző: Ha jól emlékszem 1. osztályos koromban írtam egy 2 versszakos kis verset. Azután nem nagyon írtam semmit, de 8. koromban meg osztálytársaimról írtam verseket hülyeségből.

Ilyen komolyabban csak az utóbbi időben kezdtem el ezzel foglalkozni, és nincs megszabva, milyen időközönként írok, néha úgy rám jön, és akkor "termelek" egy verset.

Viszont ha valami erős érzelmi hatás ér, akkor szinte rögtön megszáll az ihlet.

2013. máj. 8. 22:19
 12/23 anonim ***** válasza:

Én is az elsővel értek egyet.


"Első válaszoló, mondd már meg, hogy manapság hol van eredetiség...

"


És Te azért nem akarsz eredeti lenni, mert szerinted más sem az? (Amúgy igenis van még eredetiség.)

2013. máj. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Én ezt a saját gondolataimból írtam, nem akartam senkit és semmit másolni vele.

Különben is, mint már mondtam, amatőr vagyok, szóval nem a nagyközönség elé tárom a verseim, esetleg ilyen oldalakon, amik erre vannak specializálódva.

Különben sem sokan olvasnak manapság verseket...

2013. máj. 8. 23:05
 14/23 anonim ***** válasza:

12:39 voltam, aki a Tóth Árpád verset idézte.

Kicsit erős volt a kommentem, próbáltam objektív lenni, de komolyan gondoltam, hogy ne hagyd abba. Természetes dolog, hogy még nem tökéletesek a verseid.


A Tóth Árpád verset (meg a másikat is persze) érdemes nagyon lassan olvasni, akár szavanként ízlelni, többször is elolvasni egy-egy sort ha nem érted, mert ha csak átfutod, elvész a lényeg. A sorokban ott van a fájdalom egy pillanata, ami ránk tör néha. (Nem tudom, tapasztaltál-e már ilyet, de egyszer lesz majd ilyen pillanatod.) Egyrészt első személyben, magáról ír, ami nagyon személyessé teszi. Ha első szám második személyben írod, az olyan, mintha meg akarnád magyarázni valakinek. Tóth Árpád nem írt előzményeket, nem utalt általános érzésre, hanem egy pár percet írt le, amikor rátört ez az érzés.


Próbáld meg, hogy figyeled magad, milyen hangulatok, érzések dolgoznak benned, mikor erősödik fel benned hirtelen egy érzés, és hogy minek a hatására.

Nagyon jó példa erre Tóth Árpád (igen, megint ő :)) Esti Sugárkoszorú című verse. Azt hiszem, a kötelező anyag része is, de azt most felejtsd el, csak olvasd el nagyon-nagyon lassan (akár tényleg többször is egy mondatot), és képzeld el, mit látott, mit érzett abban a percben ő. Ha nem kapkodod el az olvasást, átszűrődik valami abból, ami egy ember lelkében zajlik, amikor szerelmes. És most nem a műanyag szerelem-divatra gondolok, ami a csapból is folyik, hanem amit nem minden ember képes megtapasztalni. Ha megérted, amiről Tóth Árpád írt abban a versben, te is közelebb kerültél, hogy egyszer átéld.


:)

2013. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Bocsi, még valami. :)

A versben lakó érzés nem a szavakban van. Nem elmagyarázni kell, vagy leírni a tényeket, mert az csak információ. A versben csak szavak vannak. Az érzés, amit átad, az olvasóban kel életre. A vers nem leírja az érzést, hanem az olvasót veszi rá, hogy benne szülessen újjá. Tehát ha verset írsz, az olyan legyen, hogy az olvasó ne csak megértse, amit te érzel, hanem átélje.


Emiatt van, hogy néha nehéz megérteni, mit akart a költő a körmönfont fogalmazásával ahelyett, hogy simán leírta volna. Ha simán csak leírja, akkor tudni fogjuk, hogy nagyon szomorú volt (vagy nagyon boldog, stb.), de ő azt akarta, hogy éljük át.


Olvasd el most a saját versedet. Azt szeretted volna, hogy tudjuk, mit érzel, vagy hogy érezzük is ugyanazt? :)


Egyébként jó úton jársz, ne hagyd abba. :)

2013. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Egész jó, de az első versszakban E/1-ben írsz--> "Bár szívem még Rád vár" a többinél meg E/3--> "Csak ő jár fejedben, ha fekszel"
2013. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Előző:

Nem E/3-ban, hanem E/2-ben folytattam, és nem véletlenül volt, hanem direkt.

Mert nem csak rám vonatkozik, hanem mindenkire, aki így érez.


2-vel ezelőtti: Az a Tóth Árpád vers nagyon tetszett, pont most vettük nemrég az iskolában.

Főleg az utolsó 4 sora, azt meg is tanultam fejből, annyira jó volt :)

Részben annak a versnek a hatására írtam meg ezt.

+Még ami ilyesmi, és hatott rám, az Petőfitől a Szeptember végén.

2013. máj. 9. 12:53
 18/23 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én vagyok a válaszoló, aki megvédte az elsőt. Senki nem azt érette eredetiség alatt, hogy bárkit másolsz. Az ember egy sokszor megírt dolgot is el tud mondani eredetien, és fordítva. Az pedig rendben van, hogy nem olvasnak ma már sokan verseket, de ez nem válasz minderre. Egyrészt a véleményünket kérdezted, másrészt, mindegy, hogy olvasnak-e sokan verseket, vagy nem, ha te valamit jól akarsz csinálni (márpedig erre gondoltam, mert kérdeztél minket). De ha kapsz egy negatív kritikát, akkor rögtön az egész költészetet kell megtagadni.
2013. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
És mindegy, hányan olvassák. Ha kiadsz valamit a kezedből, törekedhetsz azért a legjobbra. megkérdezhetem, hány éves vagy? mert persze attól is függ midnen.
2013. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Én a lehető legjobbra is törekedtem...

Nem azt mondtam, hogy nem akarok eredeti lenni, hanem hogy az szinte lehetetlen, és különben is részemről ez az első ilyen vers, szóval mondhatjuk eredetinek is.

Nem mondom, hogy olyan nagyon jó lett, de SZERINTEM nem lett rossz. saját megítélésem szerint.

17 éves vagyok amúgy.

2013. máj. 9. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!