Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a versemről?

Mi a véleményetek a versemről?

Figyelt kérdés

Mielőtt még bárki belekötne tényleg én írtam. Egyik este eszembe jutott, milyen jók a Romhányi versek, ezért gondoltam, írok egy hasonló stílusút. Kb. fél óra gondolkodásnak ez lett az eredménye:



Medvers


Igazán nagy és erős állat a medve,

De fázni azért még neki sincsen kedve,

És mivel hogy nem elég meleg bundája,

Várja otthon mindig több réteg dunyhája.

Mindig úgy hajtja fejét téli álmára,

Hogy ott van alatta puha párnája.

„Szeretem a dunyháimat” – mondta a medve -

- „Igazán meg vagyok velük elégedve.”


De változnak az időn, mint azt sokan mondják,

Kimentek a divatból a puha, vastag dunyhák…

Felesége tehát kidobta mind őket,

Ő jó férjként erre persze csak legyintett.

De megbánta már döntését a szegény drága,

Ugyanis az óta jól meg van fázva.

Dideregve tölti most már az estéit,

Kivéve, ha fel kell vennie az estélyit.



A medve az óta, ha helyzetét ismerteti,

Mindig ezt a mondatot ismételgeti:

„Nem kellett volna ráhagynom menten,

Hogy ily butaságot cselekedjen.” –

- mondta a medve

mermerevedve.



2013. febr. 15. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

"azóta"


és gondolom "megmerevedve"


játéknak jó volt :)

2013. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt-ott bicsaklik a ritmus, tehát bizonyos szavakat, sorokat át kéne gondolnod,

és valóban van benne pár elgépelés is (változnak az idők, nem az időn, meg amiket az első válaszadó is írt),

és az estélyi nagyon szépen rímel, de abszolút nem illik ide (tekintve, hogy az estélyi ruhák egyrészt női viseletek, másfelől nem arról híresek, hogy melegek lennének), de...


... mindent egybevetve, a legjobb az itteni próbálkozások közül, amit olvastam. :) A többitől sosem vagyok elájulva, de ez most igazán bájos ötlet, aranyos megvalósítás.


És persze nem értem, miért ide teszed fel. Vannak versekre, amatőr írásokra specializálódott oldalak, annyira jó volna, ha ott kapnál hozzáértő véleményt, ahelyett, hogy itt tünteted el a szeméttel teli süllyesztőben szerencsétlen verset... nem érdemli meg! Töltsd fel olyasvalahová, ahol értékes lehet!

2013. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
érdekes. az első versszaka a legjobban teteszik.
2013. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bírom Romhányit, úgyhogy szerencséd van velem. :) Nekem a második fele jobban tetszik az elejénél. Valóban néha a ritmus akadozik, és szerintem frappánsabb rímeket is tudsz, de az ötlet jó, és alapvetően ügyes vagy. Amúgy Romhányi verseiben sokszor volt valami társadalomkritika, vagy gúny. Ha a divat a lényeg, hogy inkább fázik, de kidobja, akkor oké, de nem annyira jött ki a lényeg. De amúgy egész érdekes.
2013. febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!