Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a versemről?...

Mi a véleményetek a versemről? (14/L)

Figyelt kérdés

Néma kiáltás


Valami úgy bánt legbelül,

Testem fájdalomba merül.


Haldokló nagy szívemet

Őrületbe kergeted.

Oly' nagyon miért hitegettél?

Szerelmeddel miért etettél?


A kezdetleges csoda

Bennem nem múlik el soha!

Mikor rámnevettél

Szerelmessé tettél...


Mond, mi lett mostanra velünk?!

Hová lett a nagy szerelmünk?

Melyik csókunknál

Tört csomó porrá?


Szitokszó felém repül,

És ármánykodva lendül.

Két idegen veszekszik,

A szerelmen vetekszik...


Valami úgy bánt legbelül,

Testem fájdalomba merül.

Árnyként nem lát a nagyvilág,

De szívem csak Érted kiált!



2013. jún. 12. 18:53
 1/9 anonim válasza:
Nekem tetszik. :) szerintem nagyon jó jók a rímek is és jól leírod az érzéseket. :) Ha ilyeneket tudsz írni még költő lesz belőled a végén ;) Így tovább! :)
2013. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem tetszik!:-)
2013. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem fogadsz el őszinte véleményt, ne olvasd tovább..... nagyon gagyi
2013. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

14 évesnek nagyon jó :)

DE vigyázz arra, hogy a "mondd" kettő d felszólítómódban...

2013. jún. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ennyire népszerű(mondhatni közhelyes) témát választasz, akkor a formával kell kompenzálnod. Az legalább legyen egyedi és ne uncsi párrímekkel menjen végig monotonon, illetve egy-két mókás formabravúrt kéne belevinni(arról nem is beszélve, hogy nincs ritmusa így szigurúan véve nem is vers). Izgalmas metaforák, sablonosság kerülése. Ez kéne egy szerelmes versbe, mert a klisék ordítanak belőle. Sokan ellenik, de szerintem jó módszer az, ha magadat oltod az elején/végén, így enyhítheted ezt az érzetet.

Illetve helyenként nagyon érezhető, hogy a ram viszi a sort:

"Oly' nagyon miért hitegettél?

Szerelmeddel miért etettél?"


"Melyik csókunknál

Tört csomó porrá?"


Sajnálom,ha megbántottalak, de ha kritikát kérsz, akkor adok.

2013. jún. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Micsoda mély érzelmek 14 évesen
2013. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt a verset írhatta volna az 50 éves otthonkás Gizike is Máriaretyerutyáról szerelmi bánatában. 14 éves vagy, tessék sallangmentes, őszinte verseket írni! Ne úgy írj, mint aki feltétlenül verset akar írni, naésmostaztánmegmutatom, hanem nézz magadba, és őszintén írd le, ami benned van.(Ne hari, de nem hiszem, hogy ez a giccshalom van benned!)Van ott más is, amit bizonyára érdemes leírni, és olvasni is. Miután tisztán leírtad a gondolataidat, ezt próbáld versbe szedni. Ácsi! A rímes szöveg nem egyenlő a verssel. A legfontosabb a képzettársítási készség, az érzékletes költői képek. Minden más tanulható. Hajrá!
2013. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, és a cím!

Figyelemfelhívóbb, kevésbé giccsesebb legyen! Irgum-burgum, hogy lehet egy kiáltás néma? Ilyen címe a tizedrangú szerelmes füzetecskéknek van. Ugye, te ennél magasabb színvonalat szeretnél? Csak remélni tudom, hogy igen.

(a gonosz utolsó voltam)

2013. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jav.: kevésbé giccses
2013. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!