Alkotói válság?

Figyelt kérdés
Valaki, aki foglalkozik valamiféle művészettel küzdött már ilyennel? Hogy lehet "kigyógyulni" belőle? Vagy elmúlik idővel?
2013. júl. 17. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszercsak lesz ihlet. Amikor nem is várod. Lehet csak egy pillanatra, de lehet minden rendben lesz. Erőltetni nem kell a dolgokat. Am mit csinálsz?
2013. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Válaszolván a te kérdésedre: Leginkább dalszövegeket írok, Rap műfajban, illetve ritkábban verseket.

Általában ha eltelik 2-3 hét írás nélkül, akkor utána szinte már kényszert érzek, és ihletem is van, és tudok írni. Most azonban nyár eleje óta gyakorlatilag semmi, és nem tudom, hogy miért. Pedig eddig ilyen sose volt, holott 13 éves korom óta csinálom. (most 17 vagyok)

2013. júl. 17. 18:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Amolyan amatőr Rapzenésznek tartom magamat. Van pár home-made felvételem, de azoknak pont olyan puruttya is a minősége. Későbbiekben tervezek komolyabban foglalkozni vele, csak jelenleg nincs zsetonom rendes cumóra.
2013. júl. 17. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Értem. Így könnyebb válaszolni. Nos az írás, a dalszöveg is olyan mint a vers, főleg ha egy bizonyos stílust írsz. Egy idő után hirtelen nem jut eszedbe semmi, kiégettnek tűnsz. Ez kb normális. Kezdj valami másba, hogy felfrissülj. A versekkel hozok példát. Mondjuk ha szomorú verseket írsz akkor egy idő után kezdesz picit azonosulni a hangulattal. Egyre szomorúbbakat akarsz írni, mert ettől leszel jobban. De egy pont után nem megy. Olyankor erőltetnéd de minek? Ki akarod adni a feszültséget, nem sikerül, s ettől csak feszültebb leszel. Nos akkor érdemes váltani (ha megy) pl gyerekversre. Az pont az ellentét. Nehéznek indul, de aztán rájössz nem is az. Ez segít. Ha nem megy, akkor érdemes teljesen leállni és hagyni. Belekezdeni másba. Pl novella. Idővel minden megoldódik, jön az ihlet és annyi. Viszont ha írni sincs erő, kedv, akkor pedig tedd le a tollat és foglalkozz minden mással. Fiatal vagy, időd van, összecsapni nem szabad. Ha erőlteted abból nem az lesz amit igazán szeretnél. Lesz akinek nem tűnik fel, de az erre fogékonyabbaknak fel fog. Meg aztán benned is csak egy hiányérzet marad, .ert nem tudtad azt kiadni amit akartál. Tapasztalatból mondom. Sok sikert.
2013. júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindkettő válaszodra nyomtam zöldet.

Írtad, hogy tapasztalatból írsz. Esetleg te is hasonlóval foglalkozol?

2013. júl. 17. 19:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, de mégis. Én verseket, novellákat és forgatókönyvet írok 1999 óta. Adtam ki könyvet, van film az alapján. De végülis írás, írás.
2013. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tényleg filmet csináltak a könyvedből? :O
2013. júl. 17. 19:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyik novellából. Bár csak a lényege maradt ugyanaz, mert annyira át kellett írni. Egy filmfesztiválra lett nevezve. Díjat ugyan nem nyert, de jó volt a moziban megnézni. :)
2013. júl. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És mi a címe? Meg tudom nézni valahol?
2013. júl. 17. 19:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, nem zenei szövegírásról szól, hanem novellákról, versekről, regényekről, drámákról, irodalomról.
2014. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!