Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Éreztek e életszinvonalcsökken...

Éreztek e életszinvonalcsökkenést a válság miatt (munkanélküliség, eladósodás ), mi az amit pár éve megengedtetek magatoknak és most teljesen lemondtatok róla, miken spóroltok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, pár éve gond nélkül fizettem lakáshitelt, közben vettem egy kisautót, egy évben egyszer elmentünk pár napra nyaralni, néha egy egy színház, étterem.

Most nem megyünk nyaralni, kikapcsolódás otthoni filmnézés, vagy biciklizés, séta, szenvedek a lakáshitellel és komolyan meg kell néznem, hogy mikor mit főzök.

2013. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindemellett amiket leírtál szóba kerül esetleges külföldi munka,mellékállás vállalása stb . annak érdekében ,hogy javuljon a helyzet ?
2013. ápr. 12. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Külföldi munka nem, mellékállása a páromnak van én sajnos nem találok, de igen gondolkodás nélkül vállalnék.
2013. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elmész a boltba, elég jól látni, hogy mely áruk nem fogynak. Vagy végigsétálsz a belvárosban, az emberek többségét csak kirakatot nézegetni látod; vásárolni nem.

Ez elég jól jelzi, mi újság.

2013. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nem érzek. Ugyanolyan élelmiszereket vásárolunk, sok gyümölcs, zöldség, teljes kiőrlésű/zablisz, stb. A konditerem is változatlanul megvan. Amivel spórolunk (ezt eddig is ettük, mert nincs rá igény): nincs tv (netről letöltjük ami érdekel és laptopon megnézzük), a kocsit ritkán (havi 2 nagybevásárlás télen, nyáron ez is megoldható bringával) használjuk, a++-os gépek, teló töltés munkahelyen, és nincs hitelünk,viszont van megtakarításunk,heti egyszeri nagy mosás (sok ruhánk van, nem gond). Nyaralónk szintén van, így az is megoldva. Nekem sok mindent a cég fizet/általa nagyon kedvezményes (pl.:telefon díjcsomag, amiben már az egész családom van, szemüveg kétévente 60ezerig cég állja, céges nyaralók 3vároban fillérekért,ruhapénz évente 60ezer, otthonra nagyon kedvezményes internet díjcsomag). Tulajdonképpen mi jobban élünk, de legalábbis azonos szinten már kb 5éve. Ha nagyon spórolnom kellene,akkor sem pl az élelmiszeren tenném,hanem a rezsin (kevesebb fa,több pulcsi/harisnya,stb. nyilván egy bizonyos komfortzóna alá nem mennék). Csak a vezetékes telefon és kábeltv díján havi 12-13ezret spórolunk.
2013. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!