Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nehéz megtanulni hegedülni?

Nehéz megtanulni hegedülni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és nagy álmom hogy úgy megtanuljak hegedülni hogy 18 évesen felvegyenek a zeneművészeti akadémiára. Van hegedűm (örökség) és kottát is jól tudok olvasni szolmizálni is tudok. Ahogy itt a 'gyakorin' a hegedű témában keresgéltem eléggé elszomorodtam mert mindenki azt mondja hogy nagyon nehéz és már 5 évesen el kell kezdeni hogy vigyed valamire a hegedűvel... Nincs tanárom és nem is lesz ezt el is lehet felejteni. De nagyon akarom. Ugye ezek nem hiú ábrándok?

2013. aug. 27. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Akinek van hozzá tehetsége az a kezébe veszi és játszik rajta akinek meg nincs annak annyira nehéz amennyire nincs
2013. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nehéz. Évekbe telik, míg megtanulod úgy végighúzni a húron a vonót, hogy ne nyekeregjen, hanem élvezet legyen hallgatni. Mivel a húrokon nincsenek bundok, mint a gitárnál, nagyon jó hallás kell ahhoz, hogy jó helyen fogd le őket.

De azért próbáld meg. Én is megpróbáltam. Nem ment, de hátha te ügyesebb leszel. Én maradtam a gitárnál :)

2013. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
77%
Meg lehet tanulni, de nem a legegyszerűbb. Szerintem gitározni könnyebb. Ehhez is kell a jó hallás és a gyakorlat. Sok sikert! Ha szorgalmas vagy, akkor úgy is meg tudod tanulni, ha nincs hozzá igazán tehetséged.
2013. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
55%

Nem szeretnélek elkeseríteni,de ez 3 év alatt nem lehetséges... én 4 éves korom óta hegedülök, most 16 vagyok, és minden nap, sokszor nyáron is több órát gyakorlok, nem minden a tehetségen múlik, persze az is fontos, de hihetsz nekem... Ilyen körülmények közt is nagyon megválogatják a hegedúsöket,hogy kiket vesznek fel, legtöbbjük tényleg 5 éves kora óta hegedül, és, sokukat nem veszik fel... Szerintem,ha nagyon szeretnél hegedülni, akkor csak a magad szórakoztatására tanulj meg...

Egy olyan lány, aki zeneművészeti szakközépsuliba jár, és 12 éve hegedül :)

2013. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt! Hát tegnap végül elkezdtem hegedülgetni és már elég sok gyerekdalt le tudok játszani mint a "Láttál-e már valaha" vagy a "Házasodna a tücsök" szóval ilyesmiket. Mindegy ha majd nem vesznek fel hegedűszakra majd felvesznek másmilyenre..:D

Az utolsó válaszolónak: Te is az akadémiára akarsz járni?:)

2013. aug. 29. 18:02
 6/9 anonim válasza:
Hát ezt még nem tudom, de elég rég csinálom, versenyekre járok, így eléggé benne vagyok ezekben, de még nagyon vonz az orvostudomány,és szerencsére "elég jól" tanulok, és értem a dolgokat, így még azt sem zárom ki... :) De elvégre még van 3 évem eldönteni :)
2013. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Húú, hát sok sikert hozzá!!:)
2013. aug. 29. 18:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha zeneművészeti akadémiára szeretnél menni ahhoz kellene egy jó tanár de szerintem még akkor sem sikerülne 3 év alatt.én négy éve tanulok most 16 vagyok és hát elég nehéz.

Egyébként nekem nem mondta a tanárom hogy olyan nagy hátrány lenne az hogy később kezdtem azt mondta hogy a kicsit még nem értik meg kottát.Nálunk volt olyan aki 27 évesen kezdték.

2013. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!:) Azért még próbálkozom... és mivel minden percét élvezem a hegedülésnek ezért ha másért nem is a magam szórakoztatására tovább tanulok!:D
2013. aug. 30. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!