Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyenek a rajzaim? Hogy...

Milyenek a rajzaim? Hogy tudnék javulni? 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy ki mit gondol a rajzaimról. Mindenki dicsér, hogy jaj de jó, tuti művész leszek, és befutok majd, de inkább hozzáértő véleménye érdekelne. Később komolyabban szeretnék a rajzzal foglalkozni, de sajnos rossz suliba mentem, rajzot sem tanítanak, pénzem meg nincs különböző szakkörökre járni. Gyakorlással javulhatok?

Az a gondom, hogy magamtól nem tudok rajzolni, legalábbis sokkal bénább lesz. Ha előttem van, mit kell lerajzolni, nagyon megy :D

Pár rajzom:

[link]

[link]

[link] ez saját, nem másoltam, de olyan is :D

[link]

[link]

[link]

[link] ez elég régi

[link]

[link]

[link]

[link]

Őszinte vélemények érdekelnek :D


2013. nov. 3. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

tök szépek!

szerintem töltsd le az internetről a jobbágyféltekés rajzolás könyvet, mindenképpen olvasd el! :)

2013. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*jobb agyféltekes
2013. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :D Megvan a könyv, és akartam járni tanfolyamra is, de az oktató azt mondta, hogy ugyebár az egy új látásmódot mutat be, és hogy nehezebben tudnék arra "átszokni".
2013. nov. 3. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:
akkor ne higgy neki, "a rajzolás olyan mint a biciklizés" am én is azt a könyvet olvasom ^^
2013. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tök királyok. Nagyon szépen és részletesen kivannak dolgozva.
2013. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyönyörűen rajzolsz. Van hozzá tehetséged, így ne pazarold el. Érdemes veled foglalkozni. A neten sok "tanulási mód" van rajzolásból. Vannak könyvek is amik a rajzolást mutatják be.

De mondanék valamit.


Ma Magyarországon nagyon kevés eséllyel lesz valakiből sikeres művész. (hacsak nincs hátszele) Elég sok fiatal tehetséges művész van aki ki szeretne törni, és azt szeretné ha ismernék a munkáját, ebből élhetne. kevés embernek lesz rá lehetősége. DE! Tombol a tetováló korszak. Sok művész bár mindent megtesz hogy sikeres festő legyen, mellékállásban tetoválóként dolgoznak. Valamiből élni kell.

Ha ne adj isten te is erre az útra mennél akkor érdemes lesz elvégezned egy sminktetováló tanfolyamot (hogy tud milyen emberbőrrel dolgozni) és mint tetováló keresni pénzt, hogy a hobbidnak élhess...

Ez csak egy lehetőség..

Mondom nagyon szépek a rajzaid..

2013. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és köszi a biztatást. Igen, gondolkodtam a tetováláson is, sőt, egyre jobban vonz úgymond, érdekel már úgy 12 éves korom óta, csak azt a család nem nagyon támogatná, elég konzervatívak ilyesmi témában...
2013. nov. 3. 15:28
 8/9 anonim ***** válasza:
nem rosszak, de igazán jó akkor lesz ha magadtól rajzolsz mindent, gyakorolj és fejlődj :)
2013. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos hol is kezedjem akik azt mondják hogy befutott művész leszel azok nem értenek hozzá vagy túl elfogultak. Rajzolni bárki meg tud tanulni valamilyen szinten. A kreativitást nem tanulható. Ahoz hogy befuss egyik se kell(jó egy művész diploma de sok emeber már alaból protekció által jut be művészeti egyetemekre). Számomra nem derül ki ezekből a rajzokból hogy mennyire vagy kreatív és hogy mennyire tusz rajzolni. Én is ilyeneket rajzoltam amíg nem mentem el rajtanárhoz.


Azt tudom tanácsolni menj el rajztanárhoz ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni. Az igazi rajzolás az arról szól hogy a 3D leképzed 2D-be úgy hogy az 3D-nek tünjön. Vagyis élő modell után és élő tárgyakat kell rajzolnod.


Itt van néhány példa de ezeket már 18 év plusszosk csinálják mert a rajzoláshoz is kel egy amolyan élettapasztalat:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link] Ez a Barcsay féle művészeti anatómi tankönyvből való.


Ez egy más tecnika, én mielött elmentem tanárhoz azt hittem hogy tök jól tudok rajzolni aztán nagyot koppant az állam az első csendéletemnél. A rajztanárom elmagyarázta hogy mit hogy kell és a kövi csendélet sokkaljobb lett aztán jött a többi. Neked is ezt ajánlom sok sikert.

2013. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!