Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit kell tanulnom ahhoz, hogy...

Mit kell tanulnom ahhoz, hogy színész legyek? (lent)

Figyelt kérdés

Nos,hogyha színész szeretnék lenni milyen iskolába kell mennem?

és ott pontosan miket kell tanulnom? gondolom nem ugyanaz mint egy sima érettségit adó iskola. ha bármi kérdés van,válaszolok! kérlek segítsetek! köszönöm



2013. nov. 4. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Járj el egy színjátszókörbe. Ott kiderül, hogy van-e egyáltalán tehetséged hozzá, vagy fölöslegesen koptatod a padot. Ezen kívül választhatsz valami színművészeti középiskolát ( [link] ), majd érettségi után jelentkezhetsz a Színház- és Filmművészeti Egyetemre.
2013. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!!! és az úgy lehetséges,hogy elvégzek egy normál érettségit adó középsulit és utána egy színművészetit?
2013. nov. 5. 07:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetséges, mert ha jól láttam nincs tantárgyi követelmény a felvételihez, "csak" szóbeli vizsga.

[link]

De a színjátszókör mindenképp ajánlott :)

2013. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi!!! :)
2013. nov. 6. 07:56
 5/7 A kérdező kommentje:
És a Színművészeti Középiskolából nem rúgnának ki? szóval ott is "nagyon "tehetségre megy? (bocsi,hogy sokat kérdezek,de nagyon érdekel:) )
2013. nov. 6. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát erre sajnos nem tudom a választ, sose jártam ilyen iskolákba. Az eddigi válaszaimat is a google kereső "szponzorálta" :P
2013. nov. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha tényleg nagyon szeretnél akkor persze meg lehet valósítani de ez nagyon hosszú és nehéz folyamat már egészen kicsi kortól el kell kötelezni magad és úgy kell hozzá állni pl tanulás

De ez nem csak a tehetsegről szól hanem a pénzről is sok pénzt kell bele fektetni és ha híres leszel annak a többszöröse jön vissza de rengeteget kell bele fektetni.

És végül Magyarország sajnos egy kicsit le van maradva ezért nincs meg annyira az a lehetőség hogy valakit fel karoljanak de nem lehetetlen.

Fontos a nyelv tudása is mivel más nyelven (angol)

Kell ki fejezni magad érzelmek stb

Ezért kell minimum egy felsőfokú anyanyelvi nyelvvizsga.

Mivel kevés szinész van ezért szerintem kemény munkával és kitartással és a fenti dolgokkal ez megvalósítható de ez még így sem biztos hogy híres színész leszel külföldön!

nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!