Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A színházakban miért van az,...

A színházakban miért van az, hogy egy 2-3 órás előadás alatt, amelyekben 1-2-3 felvonás van, az emberek megrohamozzák a méregdrága büféket? Én egy nagydarab ember vagyok, mégis kibírom azt a csekély időt kaja és pia nélkül.

Figyelt kérdés
színház, büfé, kultúra, színészet

2013. dec. 9. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert ők nem bírják ki.

2. Mert megtehetik (van rá pénzük).

3. Mert a barátaik vásárolnak és félnek, hogy lenézik majd őket, ha kimaradnak.

2013. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert tök finom perecet adnak :D


Egyébként egyszerű: a színház nem csak a színdarabról szól, hanem egy közösségi esemény, ahol olyasmivel foglalkozunk, ami jó érzéssel tölt el. Ugyanez igaz az étkezésre is.

No és persze van az a verzió, amikor az ember éhesen esik be, mert túlórázott vagy akármi más dolga volt - akkor logikus hogy eszik, ha van rá lehetőség.

2013. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, megfigyelted már, hogy ez nem csak a színházra igaz. Az emberek nagyrésze állandóan zabál, mert nem tud más elfoglaltságot találni. A társadalmi események is a zabálás köré épülnek, sokaknak ez jelenti az egyetlen időtöltést, szórakozást; esznek, ha jó a kedvük, ha szomorúak, ha unatkoznak, ha ünnepelnek, folyton csak esznek. Egészséges ember nem lehet kétóránként éhes.


Na jó, talán azt is gondolhatják, hogy "ha már kifizettem a drága színházjegyet, legalább adjanak enni is, benne van az árban" :)

2013. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon jó válaszok jöttek!
2013. dec. 10. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!