Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az Amelie csodálatos élete c....

Az Amelie csodálatos élete c. film művészfilm?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor tudnátok mondani művészfilmet, ami olyan számára is esetleg élvezetes, vagy legalább nézhető, aki nem szereti/nem érti a művészfilmeket?

2014. ápr. 12. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nevezhetjük művészfilmnek.
2014. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.:)
2014. ápr. 13. 07:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen
2014. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem is művészi :)
2014. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

bemásolom egy válaszom:


Én szerintem neked tetszene a Filmbarát (Man in the chair) csak sajna sehol nem találom én sem, illetve a Patagonia c. film (utóbbiból van hasonló című, arra gondolok, amikor argentín és walesi szereplők játszanak és időnként walesi szöveg is van, ezt megtalálod a neten). De például a zuhanás (the fall, lee pace-szel a főszerepben) is. Azért gondolom, hogy ezek tetszenének, mert ezek NEM művészfilmek, de dolgoznak néha egy-egy érdekesebb operatőri munkával vagy elvont dologgal. A Filmbarát magáról a filmrendezésről szól, érdekes operatőri megoldásokkal. A zuhanás egy kórházban játszódik, ahol egy beteg férfi meséket mesél egy kislánynak, a műtét ábrázolása mindenféle metaforákkal történik. A Patagoniában érdekes, amikor a majdnem vak nő szemével van filmezve a kép. Ezek nem igazán művészfilmek, izgalmasabb drámák, látványosak, nem 80 éveseknek való, nem unalmasak, de a rendezőjük nem is arra ment, hogy minél több felrobbanó kocsi legyen benne, és mert valami újat tenni a filmbe. (a zuhanást egy orosz vagy ukrán művészfilmből dolgozták fel.)

2015. jan. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
cégen belüli(irodisták közt kialakuló viszony)kicsit franciásan,művészfilm-talán a pathé(francia) rendevouz ilyeneket
2019. máj. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anthony Minghella talánígy írják ő csinál művészfilmnek tűnő filmeket(csodás kópiákkal dolgozik:Angol beteg,tehetséges Mr ripley,Cold Mountain háborús western Bred Pittel
2019. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!