Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vélemények? (festmény)

Vélemények? (festmény)

Figyelt kérdés

Nem ez az első képem,rengeteget rajzolok és festek már kb. 1,5 éve,viszont ez az első festőkéssel készített alkotásom.


[link]



2014. júl. 12. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
allati jo :O barcsak igy tudnek festeni :) meg sokat kell tanulnom es gyakorolnom.
2014. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Örülök h tetszik:) És igen,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás:) (bár az én képeimen is van még mit javítani bőven).
2014. júl. 13. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, de próbálok nem a lelkedbe gázolni. Én úgymond profi vagyok, tizenix éve festek, van róla papírom is, de ez mindegy. Szóval tudom milyen amikor szétszednek a kritikával, és próbállak nem lelombozni.


Szóval:


Sok a szín, és nincs harmónia. Minden szépen ki van színezve mint az óviban, de nem figyeled meg a tényleges színeket. A fehér vitorlák, hó stb az esetek 99%ában színes...lila, zöld, sárga, kék. A reflexek, fényviszonyok szintén megváltoztatják a színeket.

Amit ennek javítására tehetsz, hogy kinyomtatsz egy két fotót, és módszeresen kikevered a rajtuk lévő színeket. Meglepő lesz.


Az eszközkezelésben nincs egyenletes ritmus. Pl. ilyen:

[link]

Minden be van téve egy irányba, ami a formához leginkább illik, de nincs egyenletesség benne.

Ha ennyire darabosan akarsz dolgozni, akkor fontos, hogy legyen valami ami összefogja, egyébként az a htás, mintha össze lenne kenve.


Több kontrasztot. Ezt a fotót ha átrakod fekete-fehérbe, a kép felén egy szürke maszat lesz. Attól, hogy a dolgok színesek, még fontos, hogy legyen rajtuk fény és árnyék.


Ha ekkora ecsetvonásaid vannak, akkor olyan 5-10 X ekkora vásznat kéne venni. Így ebben a formában semmi részletet nem tudsz megjeleníteni.


Egyébként jó.

2014. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!