Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan, illetve hol tanulhatné...

Hogyan, illetve hol tanulhatnék meg hegedülni?

Figyelt kérdés

Érdemes zeneiskolába menni, vagy magántanárnál is ugyan olyan jó?

Tudnátok esetleg magántanárt ajánlani?



2014. júl. 29. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:

hová valósi vagy?

amúgy érdemes zeneiskolába menni, olcsóbb és több a lehetőség

2014. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Budapest, 17.kerület.

Csak az a baj, hogy a közelünkben levő zeneiskola nem éppen az olcsók közé tartozik sajnos...:(

2014. aug. 1. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Magánóránként minimum 3-4 ezer ft
2014. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én gitározok,basszusgitározok, dobolok, ukulelézek, furulyázok, és mindet magamtól tanultam. Most tanulok hegedülni.

Nem olyan nehéz, ha van zenei hallásod, akkor csak elszántság kell. Ha nem akarsz tanulni szolfézst, meg kottát olvasni, akkor magadtól is simán meg tudod tanulni. Amennyi pénzt meg kidobnál tanárra, abból tudsz venni és nagyon jó hangszert.


Amit ajánlok, hogy jelöld be a hangokat.

[link]



Így, gitár hangológéppel meg tudod találni pontosan( kromatikus hangoló géppel) és raksz oda egy ilyen kis fehér csíkot, én szigszalaggal csináltam meg.


Azt hogy hogy húzod a vonót arra meg rá lehet érezni.

A vonót meg mindenki máshogy fogja, láttam olyan videót hogy 80 éves cigány ember, teljesen felül fogta a vonót, látszott magától tanulta, de annyira szépen és pontosan hegedült.



Ha van egy kis angol tudásod, youtubeon is rengeteg videó van csak keress rá a " Violin Lesson "-ra.


Kb 1 hónapja hegedülök,már ilyenek mennek hogy tavaszi szél, akkor szép az erdő, Simon and Gartfunkel scarlbrough fair.


Remélem segíthettem, sok sikert! :)

2014. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm^^

Megpróbálom egyedül.

2014. aug. 4. 11:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Helyesbítenék. MAGADTÓL sosem fogsz SZABÁLYOSAN megtanulni hegedülni, csak úgy mint a cigány zenész a szomszéd kocsmában.

Hangképzést, helyes tartást, fekvésváltásokat magadtól ezt nem fogod tudni megtanulni.

2014. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hogy ne lehetne? Amúgy meg azok a cigányok úgy tolják a hegedűn hogy az hihetetlen, az meg hogy ki hogy fogja a vonót vagy a hegedűt kit érdekel, ez egy hangszer itt a hang a lényeg, nem a látszat, viszont azt meg tök jól adják ki.
2014. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én hegedülök és gitározok, de a hegedülést magadtól nem lehet megtanulni! Helyes tartást, fekvésváltást, és még lehetne sorolni....

Gitározni meglehet, igen. Mert ott nem milliméter pontossággal számítanak a hangok! Magántanár szerintem drága, a zeneiskola jobban megéri. Kottát olvasni így is úgy is kell. Már ha jól akarsz játszani...

2014. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Persze mindent meg lehet tanulni cigányzenész szinten (nekik ez amúgyis ösztönös), de ha valaki igényesen szeretne és helyesen csinálni valamit az menjen tanárhoz...


Üdv, zeneművészeti főiskola hegedű szak hallgató

2014. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Remélem még nem késtem el :)


Egyedül, minden háttértudás nélkül soha nem fogsz megtanulni szabályosan(!) hegedülni.


A 16ker ben van egy zenesuli, a Rácz Aladár. Elég jó suli, én is oda járok. Miután letetted a szolfézs alapvizsgát van lehetőséged zenekarba, vagy zeneirodalomra/törire menni, de folytathatod is a szolfézst is.

2015. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!