Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kezdjek neki? Hogyan...

Hogyan kezdjek neki? Hogyan írjam a könyvet? Mit tegyek bele? Hogy kezdjem el (. )?

Figyelt kérdés

Sziasztok most a segítségetekre lenne szükségem !

Elkezdtem írni egy könyvet majd abbahagytam ugyan is úgy éreztem hogy nem üti meg a mércét és nem élvezem. Viszont bennem van az, hogy írni akarok.

Elhatároztam hogy írok egy könyvet amit be is fejezek viszont itt kellene a ti segítségetek.

Fantasy témában kívánom az alapvonalat végig vinni, de miket tegyek bele? Miről szóljanak egyes részek vagy inkább úgy kérdezem mik azok a tartalmú részek amik megragadnák az olvasót, milyen részeket érdemes bele írni és miket érdemes elkerülni, de a legnagyobb kérdés az az hogyan kezdjem el, ami már megragadja az olvasót?

Köszönöm, hogy elolvastátok a bejegyzésem, ha válaszolgatni is tudtok,hálás lennék érte.

További szép napot nektek

Üdv: Lóri



2014. aug. 2. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Legyen benne szerelmi szál és izgalmas fordulatok. Néhány rövid pikáns epizód is. Cselekménnyel kezdj vagy párbeszéddel és ne leírással.
2014. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem olvass el egyet és először azt koppintsd le. Írd le annak a vázlatát és csak módosíts rajta dolgokat, hogy ne lehessen ráismerni az eredeti műre. És ha ezt megírtad sikeresen, utána kezdj egy teljesen eredetibe.
2014. aug. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mi történjen a könyvedben, neked kell kitalálnod, hiába kérdezed mástól. Ezért tanácsolják mindenhol, hogy mielőtt írni kezdesz, olvass rengeteget, hiszen így láthatod, mások hogyan oldják meg a problémát, hogyan vezetik a történetet és milyen megoldásokat alkalmaznak. Hidd el, nem fogsz egyedi ötleteket kapni (aki ír, ezeket megtartja magának), csak olyanokat, amelyeket a válaszolók láttak/olvastak egy, de inkább több helyen. Minek akarsz eleve sablonokból építkezni? Ha nincs egy könyvre való (néhányszáz oldalra elég) ötleted, írj rövidebb, 20-30 oldalas történeteket, ugyanabból az univerzumból, különböző szereplőkkel. Ezekből késöbb meríthetsz vagy folytathatod őket, akár könyvvé is bővítheted.


Egy kis segítség, hogyan épüljön fel a történet (bár ez is elég sablonos :):

1. mutasd be a főhőst hétköznapi helyzetekben,

2. szerezzen barátokat, segítőket,

3. mutasd be a konfliktushelyzetet és az ellenséget,

4. az első megpróbáltatásokban a hős nyerjen,

5. egy fontosabb csatában veszítsen el mindent,

6. meneküljön, az ellenfél üldözze (vagy fordítva),

7. az utolsó csata a barátok segítségével,

8. győzelem.


A kezdéshez: mutasd be röviden a főszereplőt és indokold meg, miért is kellene kedvelnem őt. Tegyen valami olyasmit, amivel szimpatikussá, szerethetővé válik és kíváncsi leszek, mi történik vele. Sablonos megoldások: átkíséri az öregasszonyt az úton, megment egy állatot, gyereket, nőt kisebb veszélytől stb. Emelkedjen ki a tömegből, legyen valamiben más, mint a többiek.


Kerüld viszont azokat a megoldásokat, amik mindenhol megvannak, jellemzően ilyen a szerelmi szál. Legyen benne, ha tényleg kell, ha hozzáad valamit a történethez, de csak azért beletenni, mert így többen olvassák vagy mert eddig X sikeres könyvben benne volt, szánalmas lépés és előre jósolható a végeredmény.


Innen pedig nagyon sokat tanulhatsz, érdemes lapozgatni: [link]

2014. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!