Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a prológus...

Mit gondoltok erről a prológusról?

Figyelt kérdés

PROLÓGUS


Reszketve térdeltem a holttest mellett. Könnyeim a hideg konyhakőre csöppentek. Remegtek a kezeim, és a szívem is hevesen vert. Egyre gyorsabban kapkodtam a levegőt, miközben a földön fekvőt szorítottam a karjaim közé. A konyha sarkában térdeltem, mögöttem fal, mellettem pedig asztalok voltak.

Valakit hallottam belépni az ajtón. Hirtelen felkaptam a fejem és az asztal lábai között egy férfi alakját láttam kirajzolódni. Valami volt a kezében, de a könnyeimtől nem láttam tisztán, hogy mi az. Felpattantam. Megdörzsöltem a szemem, de egy kis időbe telt mire a látásom kitisztult. Egyenesen rám szegezte a tekintetét. Ekkor már láttam, hogy a kezében egy kardot tartott, amiről még csöpögött a vér. A szívem még mindig szaporán vert, de már sokkal inkább az iránta érzett gyűlölettől, mintsem a félelemtől. Egy darabig így álltunk, csendesen, szó nélkül, majd a karddal a kezében egy lépést tett felém. Egészen addig közelített felém, míg köztünk már csak egy asztal maradt. Csak arra tudtam gondolni, hogy mikor emeli a kard hegyét a torkomhoz, vagy mikor szúrja bele a szívembe. Ehelyett a kardot a földre hajította. Kíváncsi szemekkel fürkészte az arcom minden rezdülését, majd elfordította fejét és gúnyos mosolya egészen a füléig szökött. Tudta, hogy nem félek tőle, és ez zavarta. Próbált rájönni, hogy miért, de nem sikerült neki.

Kis idő múlva a kardot hátrahagyva kisétált a konyhából, halk szinte néma léptekkel és óvatosan becsukta maga mögött az ajtót, de még ekkor sem sikerült teljesen megnyugodnom.



2012. ápr. 17. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik, már-már egyenesen kíváncsi lennék az egész történetre! Úgy látszik, hogy ez nem az elsõ írásod. Jól gondolom? Egyetlen apró észrevételt szeretnék megjegyezni.


"Kíváncsi szemekkel fürkészte az arcom minden rezdülését..."


Ide igazából nem kéne az "az" kötõszó, nélküle sokkal költõibben hangzana! :-)

2012. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a páros testrészeket ne írd többesszámba, pl szemekkel helyett szemmel, mert egyértelmű, hogy nem csak az egyik szemével néz... Amugy érdekes story, szívesen továbbolvasnám..... :)
2012. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik! :))
2012. ápr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez az első komolyabb írásom.


A tanácsokért is hálás vagyok, igyekszem javítani az eddigi történetet, és a továbbiakban is alkalmazni. :)

2012. ápr. 18. 19:41
 5/13 k.lau13 ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó lett, de én is egyet értek az előttem válaszolókkal.


Például a remegtek a kezeim szerintem jobban hangzana úgy, hogy remegett a kezem, és például a "rám szegezte a tekintetét" is jobban hangzana a nélkül, de ezek csak ilyen kis hülyeségek, mindent összevéve, szerintem nagyon jó lett :)


Csak még valamit, ha mondhatok:


Ezt például " Ekkor már láttam, hogy a kezében egy kardot tartott, amiről még csöpögött a vér. " szerintem kicsit ironikusabban kellene megfogalmazni, de csak szerintem. Csak mert egy nagyon lényeges mondat, és nekem olyan egyszerűen van leírva, de lehet, csak én látom így, sőt, több mint biztos, hogy csak én vagyok ilyen kritikus :) De például ha valamilyen hasonlat lenne még itt, vagy ilyesmi, vagy csak ha az "amiről"-t átírnád például "amelyről"-re, szerintem jobban hangzana, és jobban átjönne a lényeg.


De persze te írod, és azt csinálsz amit akarsz, csak egy ötlet volt, lehet csak én vagyok hülye, de szerintem :D



De egyébként nagyon jó lett, így most szívesen olvasnám a folytatást is, ha tudnám :DD



Tényleg ne rossz véleménynek vedd vagy kötözködésnek, komolyan csak ötlet volt. Remélem hasznos volt valamire :)

2012. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm én is pont ezen gondolkodtam, szóval nem csak te vetted észre. :)


Köszönöm a választ, igyekszem megfogadni a tanácsokat továbbra is. Fel fogom rakni az Internetre a többi részét is.

2012. ápr. 19. 21:12
 7/13 k.lau13 ***** válasza:
100%

Ja, akkor jó :)


Ha felraktad netre, egy linket kaphatok róla? :D ha szabad kérdeznem... :) csak mert amúgy nagyon tetszik, amit írtál :D

2012. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Fogok küldeni linket :)
2012. ápr. 21. 23:39
 9/13 k.lau13 ***** válasza:
100%
Nagyon köszönömm! :) :D
2012. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Nekem nagyon tetszik,nem igazán találok benne kivetnivalót.

Én is írok egy könyvet,és örülnék neki,hogyha elolvasnád egy részletét! :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__2869742-s..

De csak ha nem túl nagy szívesség!

2012. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!