Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen gyakorlatokkal lehet...

Milyen gyakorlatokkal lehet megtanulni biztos, szép vonalakat húzni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy nagyon kifinomult módszer, úgyhogy szedd össze minden figyelmed, mert csak egyszer mondom el! Próbáld követni a lépéseket - sajnos nem ígérhetem, hogy feltétlenül könnyen megy majd.

Első lépésként vedd a kezedbe a rajzeszközt - megvan? Ezután helyezd a papír fölé! Végül pedig érintsd hozzá és húzz egy vonalat, majd ismételd meg, egészen addig, amíg nem megy megfelelően!

Ezt a technikát a brit tudósok dolgozták ki, speciális teszteket végezve több ezer alanyon. Egyáltalán nem kézenfekvő, hogy a siker kulcsa a gyakorlás, dehogyis.

2014. aug. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilván gyakorlással.


Egyszer olvastam egy kezdőknek szóló rajz ismertetőt, ott találtam egy érdekes gyakorlatot. Aszerint, ha éppen TV-t nézel, vagy mondjuk gépen nézel valami videót, miközben nézed, előveszel egy lapot, és folyamatosan firkálsz rá. Nem is kell nézned a lapot, csak fogod a ceruzát a kezedben és firkálsz. Mondjuk most ebben a pillanatban nincs a szemem előtt a szöveg, ha jól tudom, ez inkább a görbe vonalak húzását fejleszti.


16/l

2014. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A #2 vagyok.


#1: Nem azt kérdezte, hogy hogyan kell biztos, szép vonalakat húzni, hanem azt, hogy milyen gyakorlatok segítik ezt elő!


Kérdező! Meg van még a kezdőknek szóló leírás, amiből az előbb leírt gyakorlat származik. Ott több ilyen is van. Ha gondolod, írj egy privát üzenetet, és elküldöm neked.

2014. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyéni tehetségtől, stílustól függ, hogy tud-e biztos és szép vonalakat húzni. Ugyan nekünk rajz-festésen megtanították, hogy miképpen kéne húzni őket, de nem mindenkinek sikerült. Vannak, akiknek az jobban megy, hogy egy vonalat többször is áthúz, ezzel javítgatva az irányát és a görbéjét. Illetve, ha egyenes vonalról van szó, akkor azt, hogy olyan egyenes legyen, mintha vonalzó mellett húzták volna.

Talán úgy lehet tényleg megtanulni, hogy először lassan húzod őket, akár centiről centire megállva néha. A legfontosabb az, hogy magabiztosan tudd húzni a vonalakat. Nem baj, ha nem tökéletes, majd a következő jobb lesz. Sok-sok gyakorlás és lendületes rajzolás. Jobb ötletem nincs, mert olyan nagyon komolyan nem tanították ezt nekünk, a lényeg mindig az összhatás volt. Témától és évfolyamtól függő volt, hogy mikor milyen vonalakat vártak el tőlünk. Ötödéven már szinte semmilyen megkötés nem volt, ott már gyakorlatilag minden ránk volt bízva sokszor.

2014. aug. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még mindig a #2 vagyok. Utolsó, egyetértek azzal, amit írsz. Ugyanakkor vannak gyakorlatok, amikkel lehet fejleszteni, de elsősorban az egyéntől függ majd, hogy végül milyen módot fog alkalmazni a cél elérése érdekében.


Én speciel a sokszor áthúzós típus vagyok, vagy ahogy mondani szokták, "szőrözgetős". Azt a vonalat egy erősebb B-s ceruzával kiigazítom ott, ahol szükséges, állatoknál pedig meghagyom "szőrösnek" ott, ahol arra nem néz ki jól az erős vonal, sőt, akár jobban ki is emelem.

2014. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A nem csunklóból, hanem könyökből rajzolást tanították nekem is, de valahogy sose ment igazán. Ezért kiérdezem milyen tippek vannak. Ha videót tudtok linkelni az is tök jó, ahonnan el lehet lesni a tartást.
2014. aug. 19. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:

(#2 vagyok)

Itt van egy angol videó, ahol a fiú angolul magyarázza, viszont mutatja is a kéztartást. Bár igazság szerint én csak átfutottam rajta, nem biztos, hogy erre gondoltál.

https://www.youtube.com/watch?v=dmtYzdQjmps

2014. aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!