Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miert van az, hogy a vilag...

Miert van az, hogy a vilag legnagyobb iro nem ugy futottak be, hogy elfogadta a konyvuket egy kiado, hanem ugynokeseg kellett hogy ajanlja?

Figyelt kérdés

Peldanak felhozhatjuk j. K. Rowling vagy stephanie meyer nevêt! Biztos vannak olyan vilaghires irok, akik konnyebben befutottak, de ahogy lattam, ok nem, megis milliardosok lettek! A kiadok miert nem ismerik fel a muremekeket? Miert kell ugynokseghez fordulniuk? Hiszen, biztos van olyan, akinek nem tetszenek, de ha a vilag nagy reszenek, akkor azert mar az jelent valamit... Szerintem!


Azert erdekel, mert enis irok, de csak kezdo szinten, viszont fuggetlen kritikakat kaptam mar (nem baratoktol v csaladtol!) es azok nagyon igeretesek, illetve mindenkeppen ki akarom adatni es ha magyarorszagon lenne nemi sikere, vinnem kulfoldre, mert csaladban van angol felsofoku vizsgas, igy ingyen tudnam fordittatni is:) persze, azert lenne jobb magyarorszagon elobb szerencset probalni, mert ha itt van ra erdeklodes, csak akkor lenne eselyes, hogy sikeres lesz kulfoldon:)


Szoval, nagyon erdekelne, hogy miert utasitjak/ el sem olvassak a legnagyobb konyveket eleinte a kiadok es miert csak ugynokok ajanlasaval lehet vegul eljutni a kiadatasig? (Marmint ha valaki nem magan kiadatast valaszt!)



2014. nov. 16. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért J.K.Rowling-ot meg Stephanie Meyer-t egy lapon említeni elég merész. Általában ha nincs valami nagy botrány az aktuális író vagy írónő körül akkor a könyvkiadás folyamata elég hosszadalmas. J.K. estében egyik kiadó sem volt elég tökös - "a többség arra hivatkozott, hogy a könyv cselekménye miatt nem illik az ifjúsági irodalom sorába, ráadásul a megszövegezést és a cselekményszálat is túlzottan bonyolultnak találták." - Stephanie esetében meg csodálkozom, hogy nem a saját pénzén kellett kiadnia azt a szemetet.
2014. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Kb. ennyi érzékük van az ott dolgozó embereknek ahhoz, hogy kiszagolják, miből lesz kasszasiker és miből nem. Ha már befutottál, akkor tolonganak érted, ha nem, akkor csak úgy juthatsz előre, ha van ismerősöd. Nem szép a káröröm, de mindig nevetek magamban, ha eszembe jut, hogy foghatják azok a fejüket, akik elsőre elutasították mondjuk a Harry Pottert.
2014. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elso: en oszinten az alkonyatot sosem olvastam, igy lovesem sincs az iro irasi stilusarol, a harry potterbol reszletet olvastam, az elso konyvbol, oszinten bevallom, en jobbnak latom magam megfogalmazas teren, es ezt ugy merem kijelenteni, hogy van onkritikam, nem fenyezem magam. De tobbnyire az jon be a vilagnak, ami egyszeru, konnyu es nem kell ertelmezni rajta sokat.. Nekem megfajdul a fejem a tul gagyinszovegektol olvasas kozbe, igy oszinten:s a harry potter nekem meg hatareset. Stephanie szerinted rosszul ir vagy a tortenet nem tetszik neked? En harrybol elso filmet lattam es alkonyat 1,2 filmet. En csak az elert sikereikert csodalom ezt a ket irot:)


Masodik: egyetertek:DDDd en ezen karorvendek, mert hany milliardot vesztettek azok a kiadok, te jo eg..:D az a vagyam, hogy egyszer ertem is sirjanak majd azok, akik elutasitanak..:D

2014. nov. 16. 23:50
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező. Ha írói terveid vannak akkor nem árt ha ügyelsz a megfelelő helyesírásra, mert ha így írsz ahogy ide, én rögtön kivágnám a könyvedet a kukába.
2014. nov. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gyorsan beleolvastam igy neten az alkonyatba, hogy legyen egy kis fogalmam rola!:) elso 7 oldalt olvastam csak, de a megfogalmazas tetszik, abban eddig nem latok semmi rosszat! Lehet megfontolom, hogy vegigolvasom..:)


Kedves harmas! Telefonrol irok, angol billentyuzettel, valamint a netre! Ha konyvet irok azt gepen szoktam, wordbe es akkor figyelek mindenre, valamint a word kijavit ha hibazok+ a kozeletben nem akarok feszengenk hogy tokeletes legyen a megfogalmazasom vagy a helyesirasom.. Nyilvan az iroi eletben figyelek erre... De ha ez nem tetszik, latnad, amikor facebookon irok...;)

2014. nov. 17. 00:11
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

" nem akarok feszengenk hogy tokeletes legyen a megfogalmazasom vagy a helyesirasom"


Ha megtanulnál helyesen írni, akkor nem kellene feszengened, mert mindig, minden környezetben jönne magától. Azonnal kiszeretnék pl. Varró Daniból, ha a facebook oldala hemzsegne a helyesírási hibáktól. Bármelyik szakma esetében elvárható, hogy az azt művelő a lehető legtökéletesebben birtokolja annak az ismeretét. Ha te az irodalomból akarsz megélni, akkor egyrészt nem árt a nagy klasszikusokat ismerni (csak hogy legyen fogalmad arról, hogy mitől lesz valaki a világ legnagyobb írója), másrészt tökéletesen ismerned azt a nyelvet, amit használsz a munkád során. Arra pl. hogy a hazádat következetesen kisbetűvel írod, nem magyarázat az angol billentyűzet.

Nagyon messze vagy te még attól, hogy írónak mondhassad magad, nem csak a helyesírásod miatt.

2014. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem kerdeztem a velemenyed. Es nem fogok itt szepen irni, mert kepzeld, nem direkt hibazok csak gyorsab potyogok telefonon es nem olvasom vissza.. Tudod, nem mindenkinek van ennyi ideje kotekedni mint neked:)
2014. nov. 17. 18:03
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Amint látom a kritikát nem bírod, így biztos nem lesz belőled író. Ugyanis az írók, és minden más ember aki kitűnik valamiben állandóan kapnak negatív kritikákat, csak ők nem sértődnek meg, hanem tanulnak/okulnak belőle.

Igaza van az előttem írónak. Nem mentség a telefon, hogy Magyarországot nem írod nagy betűvel. Az sem mentség, hogy arra hivatkozol a rossz helyesírásod miatt, hogy telefonon pötyögteted a betűket, és nincs időd visszaolvasni, ellenőrizni a hibáidat. Miért nincs? 2 perced van, hogy megírd? Valaki hajt téged?

Abban is igaza van az előttem írónak, hogy az ember a legjobb tudását adja mindig bármi helyzetben van. Egy író ne jöjjön azzal, hogy a könyveimben ügyelek a helyesírásra, ha alapjáraton nem veszi a fáradtságot erre. Egy író minden körülmények között írjon helyesen, és fogalmazzon rendesen.

Az orvos sem mondhatja egy közlekedési balesetnél, hogy

- a kórházban amikor dolgozom mindig figyelek a betegeim épségére, de szabadságom alatt ha baleset van én nem érek rá, nem foglalkozom vele.

Ahogy egy énekestől is elvárod, hogy a metró kocsiban egy rögtönzött éneklésnél is énekeljen jól ne csak a színpadon ( Kim Wilde énekelt metrókocsiban szilveszterkor.)

Szóval amíg arra nem vagy képes, hogy

1. elviseld a negatív kritikákat

2. Minden körülmények között ügyelj a helyesírásra, fogalmazásra

addig te csak álmodozhatsz arról, hogy valaha bárki is fizetni fog a könyvedért. Mert író sosem lesz így belőled.

üdv

2014. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A kritikaval semmi gondom!:)

Csak az a szanalmas hogy nem az volt a kerdes h mi jon le a leirtak alapjan az iroi tehetsegembol, hanem az, hogy miert nem fedeztek fel azonnal a nagy irok tehetseget... Tehat nem olvastam vegig, amit irtal, csak az elso 2-3 sort, mert nem erdekel, nem hasznos a kerdesem szempontjabol:/

2014. nov. 17. 19:56
 10/10 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az természetesen látszik, hogy nem akarod fényezni magad. De azért ezek az emberek okkal lettek milliárdosak. A Harry Potternek egyáltalán egyszerű a megfogalmazása, sőt ahhoz képest, hogy gyerekeknek íródott, sok felnőtt is olvassa. A fordítás is számít, mert például teljesen más (és gyakran jobb!) eredeti nyelven olvasni. Ráadásul, ne úgy mondj véleményt egy könyvről, hogy pár oldalt olvastál el belőle!

2014. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!