Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a képről? Próbáltam vizualizálni a gondolataimat, több-kevesebb sikerrel.

Figyelt kérdés

[link]


Én raktam össze.

A véleményem az, hogy először az embert kiűzette Isten a paradicsomból, mert evett a tudás, a megismerés fájának gyümölcséből.


Itt szűnt meg az állati létünk, amely illeszkedett az ökoszisztémába. Elkezdtünk alkotni.


Az alkotásunk eredménye az, hogy a föld mélyébe rejtett mérgeket (fémek, kőolajszármazékok, elemi anyagok), halálos erőket (radioaktivítás) felástuk, kincsek után kutatva.


A kincsünk lényege az, hogy a mulandót, az élet-halál körforgását örökké tegyük, tehát olyat alkossunk, amelyet nem veszítünk el, de az alkotásaink nem illeszkednek a paradicsomba, a körforgásba, élettelenek és a halált, szenvedést hozzák a paradicsom élőlényeire, a növényekre, az állatokra, az egész körforgásra.


Most már kezdjük megérteni, de ezt a szemetet mindenhova eljuttattuk, városokat húztunk fel belőle, házakat, ebben élünk, ezekkel, ezeken élünk. Tele van minden égéskésleltetőkkel, életellenes műanyag, kő és fém rendszerekkel, gépszörnyekkel, mérgekkel.


Lassan minket is felemészt.


Felemészt minket ez a vágy, a paradicsom pedig elpusztít minket.


A paradicsomot nem tudjuk elpusztítani, mert az műanyag lassan szétporlad, a sugárzó anyag feleződik, a mérgek lebomlanak, mint amikor a felkavart iszap szépen lassan letisztul, ugyanez történik majd pár ezer év, esetleg pár tízezer év szörnyűségek, szörnyszülött növények-állatok, és vegetáció után, de az életet valószínűleg nem fogjuk tudni elpusztítani.


Valahogy ezt a gondolatmenetet szerettem volna vizualizálni, de csak idáig jutottam mint a képen.



Undorodom már mindentől, legszívesebben elvonulnék valami vályogkunyhóba, de tudnám, hogy mivel kiüzettem a paradicsomból, már az sem az otthonom. Nem az élőhelyem, a tudatom, tudásom (a tudás fája) miatt már nem illeszkedem az állatok közé.

Egy lassú felemelkedés része vagyok.


Van egy rögeszmém.

A rögeszmém az, hogy ha a világ nemzetei összefognak, akkor talán, létrehozható egy egyensúly, egy harmónia, az új világrend. Leirtják, vagy ügyes népességszabályozással pár generáció alatt lecsökkentik az emberiség létszámát és egy folyamatos, mindent látó, gondviselő isteni megfigyeléssel megakadályozzák, hogy még több bűnt kövessen el az emberiség. Kérdés, hogy létrejöhet-e egy ilyen szabályozott világ.... létrejöhet-e a harmónia, és azt a kincs-csöppet, amit a középső képen ábrázoltunk, távol tudjuk-e tartani a paradicsomtól. Ki tudjuk-e emelni belőle.


El tudjuk-e vetni a kert (a föld) magvait más bolygókon? Hogy újra kezdhessük, az eredeti pusztításával pedig felhagyjunk?


2015. febr. 7. 05:29
 1/5 A kérdező kommentje:

Talán ezt a gondolatot, érzést, úgy tudnám jól érzékeltetni, ha egy jó utópiát írnék, vagy ezekről képsorozatot készítenék. (de minek?...)


Ahogy a paradicsom visszahódítja önmagát. (csernobil, elhagyatott helyek, nausicaa, stb)


Vagy ahogy beoltunk élettelen bolygókat a mienk magvaival. De az sem lesz olyan mint az eredeti Föld. Ami egy szentély.... és fel kellene hagyni minden egyes négyzetméternyi föld pusztításával, beépítésével, mérgezésével, mert a paradicsomot gyalázzuk meg. az édenkertet.


Szóval... nem tudom. Él egyáltalán ez az érzés az emberekben? Hogy le kéne állni? Mert a végén már nem marad semmi a kertből, csak apró nemzeti parkok, kis szeletek az édenből a meggyalázott, beépített, megmérgezett édenkert közepén?


És vajon létrejöhet-e egy világkormány, ami odafigyel az emberekre és fenntartja az egyensúlyt? jólétet, harmóniát hoz, az erdők vissztelepítését, városok lebontását, stb??

2015. febr. 7. 05:35
 2/5 A kérdező kommentje:

Győzhet az EMBERI jó az EMBERI gonosz, gyarlóság fölött?

Lényegében szerintem igen. A jelenlegi társadalmi berendezkedés minden valószínűséggel azért van így, mert az emberiség egy második paradicsomot épít magának, mert az eredetit elvesztette, ezért a második paradicsomért folyik most a harc.


Van aki könyékig áll az elektronikai hulladékban, a mérgekben:

[link]

... szegény szerencsétlen nyomorult lelkek.


És van, aki pedig próbálja elérni a nem létező paradicsomot, nem teljesen tudva azt, mit hagy ezzel maga mögött.

[link]


De ezek a kertek... ezek az épületek, egyfajta Isteni gondolatot sugallanak, amit még nem értünk el, de közelítünk.


Rendet kellene tennünk, megszüntetni a szenvedést, és a nyomort, és soha többé nem engedni ezt létrejönni. Ha sikerül, akkor mindenki boldogan fog élni egy furcsa, meseszerű világban,


Ha nem, akkor mindent elborít a méreg, a szemét, a szenvedés, az erőszak, és a halál.

2015. febr. 7. 05:41
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az első kép egy kínai kisfiú akart lenni (nem a montázs újból) aki egy mérgező szeméthegy közepén válogat.

Az emberiség 90%-a így él.


Mi orbánviktorozó stb magyarok, a maradék 10%-hoz tartozunk, akik kizsákmányoljuk ezeket az embereket. (a maradék, nyomorban élő 90%-ot)

2015. febr. 7. 05:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy mi magyarok vagyunk a 10%, hanem szinte minden fejlettebb ország, vagy országrész, nemzet, nemzetrész. Mert magyarországon is jelen van a 90%. Már keveredünk, a nyomor nem áll meg az országhatároknál.
2015. febr. 7. 05:43
 5/5 anonim válasza:
Az fő kérdésre a válasz: Nem igazán sikerült vizualizálnod ... ha elmagyarázod, akkor leesik,de anélkül nem, legalábbis nekem .Egyébként is elég amatőr munka, ha tényleg fontos hogy megjelenitsd akkor kicsit több munkát, mert ez igy silány. Ilyet a 9 éves húgom is összerak. Ezt nem megbántásból mondom. A rögeszméd pedig felesleges mert az ember sosem fog lemondani a felsőbbrendűségéről. Mindig többet akar majd, és ha tudja, akkor meg is szerzi. A "leírtásodhoz" pedig csak annyit fűznék, hogy vajon akkor is helyeselnéd ha a hozzátartozóid "írtanák le "? :)
2015. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!