Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdeklődőm az Iszlám vallás...

Érdeklődőm az Iszlám vallás iránt, de attól tartok, hogy itthon is csak a terrorizmus felé terelnék a gondolataimat. Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés

Több fórumon is azt olvasom, hogy az Iszlám vallás a világ mételye, s hogy aki felveszi, az onnantól kezdve egy utolsó ember lesz.


Én ezzel nem értek egyet! Megmondom őszintén, azóta, hogy jártam a közel-keleten, valahogy, valamiért úgy érzem, érdekel ez a vallás. Régebben nem foglalkoztatott a téma, de manapság egyre több időt szánok az Iszlám megismerésére, s igen, szimpatizálok vele.

De nem a fanatizmusával, nem is a sokak által említett nőgyűlöletével, s nem más negatívnak titulált sajátosságával. Egyszerűen szépnek találom!


De attól tartok, hogy abban a pillanatban, hogy beteszem a lábam egy itthoni mecsetbe, még sokkal inkább bekebelez, amivel még nem is lenne baj, hiszen ez a cél, de az már sokkal nagyobb probléma, hogy a nézetek jelentősen eltérnek bizonyos helyeken...félek, én rosszul választanék...


Nyugtassatok meg, hogy az itthoni közösségek nem terelik rossz irányba a gondolataimat! Rózsa-Flores Eduardo egykoron a Magyar Iszlám Közösség alelnöke volt, őt pedig sokan terroristának titulálták.


Öhm, ha butaságok egész sorozatát is hordtam itt össze, kérlek, ne csak ezt adjátok a tudtomra! Válaszoljatok a fő kérdésre!


Köszönöm szépen!


2011. szept. 29. 13:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Az iszlám hívei közül a túlnyomó többség teljesen hétköznapi, békeszerető, jámbor ember. A Te döntésed, hogy az maradsz-e. Bármilyen vallást is választasz.
2011. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


Az iszlám nagyon tiszteli a nőket. Amit a médiában látni, hallani, hogy elnyomják őket, az nem az iszlám hibája, hanem azoknak az embereknek a hibája, akik ezt megteszik.

Pl. a kereszténység megengedi-e a pedofíliát? Nem. Mégis hány papról derül ki, hogy pedofil, vagy meleg.

Igen, vannak terroristák, akik muszlimoknak vallják magukat. De az iszlám tiltja, hogy ártatlan emberek életét kioltsa bárki is.


Olvass sokat, és hidd el, ha jobban megismered az iszlámot, nem fogsz tőle tartani. Életem legjobb döntése volt, hogy pár éve muszlim lettem. A hazai közösségnek nagyon sokat köszönhetek. Ma már egy iszlám országban lakok, olyan házasságban, és olyan boldogságban, amit a nyugati emberek elképzelni sem tudnak.


Ha gondolod írj priviben.

Szép délutánt! :)

2011. szept. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Itthon sok az előítélet. Ezzel számolni kell. Leszolnak majd, de ezzel nem kell foglalkozni. Amúgy mi fogott meg benne? Távol keleti vallás nem erdekelne jobban? Buddhizmus??
2011. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem teljesen tartozik ide, de akiket a média általában terroristának titulál, azok általában szabadságharcosok, akik a hazájukat megszálló és népüket nyomorba döntő csapatok ellen harcolnak. Pénz híján gyakran öngyilkos merényletekkel. Viszont ha nem lennének megszállók, akkor nem lennének ,,terroristák" sem. Ok és okozat.


Továbbá azt viszont le kell szögezni, hogy az iszlám csak a saját földjén jó. Nem szabad keverni a kultúrákat és a népeket. Mert káosz lesz a vége, ahogyan látható Európa szerte.


Egyébként nyugodj meg, én nem foglak terroristának tekinteni. :-)

2011. szept. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

az előttem hozzászóló idióta vagy tényleg ilyen hülye, hogy elhiteti magával, hogy az iszlám 'nagyon tiszteli a nőket' vagy nem is tud a témáról semmit, az egész iszlám kultúra semmibe veszi a nőket, az meg külön vicc, hogy egy lapon emlegeti a melegeket a pedofílokkal.. ??? gratulálok..


amúgy nagyon vicces, az iszlm tiltja a gyilkosságot/terrorizmust? mióta? az iszlám vallás és a keresztnység is aggreszív, csak a társadalmi berendezkedés miatt nincs anarchia a világon, ha tényleg a Biblia szerint élnénk pl, akkor az apák még mindig eladnák a lányukat, stb. Senki nem követi a Bibliát, csak kiválasztják mi tetszik belőle, aztán a többit figyelmen kívül hagyják.


Az iszlámok közül a civilizált emberek ugyanezt csinálják, a terroista fajzatok meg azt csinálják ami le van írva a kis szent könyvükbe..


Én a helyedben kerülném az ilyen idegbeteg szektákat, csak sajnálni tudom akik olyan helyekre születnek ahol az iszlám vallás elfogadottnak számít. Káros eszme. Világellenes.

2011. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
amúgy komolyan attól félsz, hogy valami/valaki a 'terrorizmus felé tereli a gondolataidat'? Egészséges elméjű embernek SEMMI nem tereli a terrorizmus felé a gondolatait, szerintem keress fel egy pszichológust..
2011. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

nekem elég sok muzulmán barátom van és mondhatom, sokkal becsületesebb és békésebb emberek, mint azok, akik mindenféle terroristának titulálják őket. a nőkhöz való viszonyulásukkal kapcsolatban iszonyatos torzult sztereotípiák élnek az emberek fejében, holott tisztelettudóbb férfiakat még nem ismertem. mindaz, amit mi "fejlett nyugati" emberek képzelünk/elképzelünk róluk, az mind a média agymosó tevékenységének az eredménye. kérdem én, azok a férfiak, akik ütik-verik a feleségüket, talán tiszteletreméltóbbak?

szóval igen, vannak és lesznek előítéletek, ez ellen nem tudunk semmit tenni, az univerzumnál csak az emberi ostobaság hatalmasabb

2011. szept. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

"szabadságharcosok, akik a hazájukat megszálló és népüket nyomorba döntő csapatok ellen harcolnak. "


Amikor a síiták és szunniták robbantgatják egymást, ki a megszálló fél?

2011. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

Aki politikai célból civileket gyilkol, az terrorista. Akik a szabadágukért harcolnak, azoknak meg lehet érteni céljaikat, és együttérezni velük, de az eszközeik nem éppen dícséretesek. Igaz, hogy előfordulhat, amikor úgy érzik nincs más út, mert a békés eszközök hasztalanok.

Ha egy állam teszi ugyanezt, akkor az terrorállam.

2011. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

14:17


,,de akiket a média általában" kiemelem: ÁLTALÁBAN


Szövegértelmezés. Bár tudom, hogy ez a kötekedésnek nem alapfeltétele, de így ennek semmi értelme.

2011. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!