Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a rajzról?

Mit gondoltok erről a rajzról?

Figyelt kérdés

Fejből rajzoltam.


[link]



2015. márc. 15. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Fain .
2015. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%

Ügyi vagy! :)

De én sosem rajzolok arcképet szemből, úgy csak a rendőrségi fantomképek szoktak kinézni. Valamilyen más szögből sokkal hálásabb, érzelmeket is könnyebb az arcra varázsolni, ami megadja egy rajz sava-borsát.

2015. márc. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Szépen kidolgozott, az arányok jók, de megvannak benne a kezdő hibái.


-az emberi bőr nem monokróm. rassztól függetlenül mindenkinek vannak vérerei, amik pirospozsgássá teszik az eggyes részeket, illetve bizonyos helyeken, pl. a szem körül zöldes-lilás részek is vannak, az erek miatt.

[link]

[link]

-nincs könnycsatornája a lánynak.

-nincsenek ráncai, pórusai, bőrhibái sem

-ez a szempilla sövénnyíróval van kialakítva? túl tömött, és nincsenek jobbra-balra elálló szálak, egyen hosszú az egész.

-és a haj? kizárt dolog, hogy ennyire egyenletes legyen, Mr. Spocknak nincs ilyen akkurátusan beállított homlokgyantázott frizurája.

-az orrából és az erős arccsontból kiindulva kelet ázsiai a modell, de a szeme furcsán világos, ez nem tudom indokolt-e, ráadásul a szemek aig vannak árnyékolva.

-merről jön a fény? hol vannak az árnyékok? ezzel netes világítóteremmel játssz egy picit, remélhetőleg találsz egy kifejezőbb beállítást, illetve rájössz, hogy miért tűnik kicsit "döglöttnek" a portéd.

[link]

2015. márc. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Hány éves vagy?


Rajznak ok, aki soha nem tanult, ahhoz képest nagyon jó.


Viszont művészileg semmi, de semmi nincs benne. Max. egy ujjgyakorlat, és annak sem a legjobb.

Ha 14 alatt vagy, akkor ügyes vagy nagyon, majd később megtöltöd tartalommal. Mert tartalom, az most semmi nincs.

2015. márc. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Ha fejből rajzoltad, akkor még rosszabb!!!

Hozzá kéne tenni a saját egyéniségedet, saját meglátásodat.


A tökéletes fejből rajzolt képekhez már van technikai eszköz. Úgy hívják, hogy fényképezőgép.

2015. márc. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Gyakorolj tovább, mert ügye vagy de ez kevés.

Majd később, ha lesz élet tapasztalod, akkor megtudod tölteni szerencsés esetben a rajzaidat mondani valóval, de ez most nem más, mint a kezdő zongorista első Für Elise próbálkozása.

2015. márc. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem érzékeled a formákat, csak megrajzolod a körvonalat, majd kitöltöd, és elmázolod.


Ez a kép talán segíthet:

[link]

2015. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A rajz tartalmát illetően pedig ez nem egy kifejezetten művészrajz, amibe mondanivalót akartam volna erőltetni, csupán a történetem egyik karakterének az arcát próbáltam felvázolni fejből.
2015. márc. 17. 19:04
 9/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez vázlatnak nem nevezhető, kész rajznak meg kevés. Ez egy hibásan végigbizergetett amatőr munka. Látszik, hogy a tanárod nem tanította meg a legfontosabbat:

Nem körvonalazunk, majd kiszínezzük/tónusozzuk. NEM! Egyben fejlesztjük az egész rajzot, nem félünk a sok vonaltól, a formákat vázoljuk, építjük az arcot, fokozatosan bontakoztatjuk ki, a készülő rajz sose félig, vagy háromnegyedig kidolgozott, a többi részen meg semmi, hanem egységesen fejlett.

2015. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A rajzolásban, festésben az a legszebb, hogy nincsenek szabályok. Ki nem állhattam a rajztanárok csökönyös ragaszkodását a rajz írott és íratlan szabályai iránt. Hadd döntse már el az alkotó, hogy mit akar ábrázolni és azt milyen eszközzel! Amit művészettörténet tárgyból megtanultam, hogy annyiféle és fajta stílus létezik, amennyit felsorolni is lehetetlen. Minden stílusnak megvan a szépsége és az egyedi jellemvonása. Még egy gyerekrajz is lehet csodálatos, ha azt nem fásult, önjelölt művészetkritikusok szemlélik. A fent linkelt alkotás is a maga nemében kiváló, ha a szemlélő nem skatulyázza be azonnal, hogy ennek a rajznak márpedig ilyen és ilyen stílushoz kell tartoznia és emiatt hogyan kellene szerinte kinéznie. Ez olyan nonszensz, mintha az ember realizmust várna egy Van Gogh-tól.. csalódni fog.

Mellesleg a képről látszik az alkotó talentuma. Biztos vonalvezetés, eltalált arányok, egész sok részlet, azok kivitelezéséhez remek ötletek (tehát remek megfigyelő), és mindez saját kútfőből, nem modellről. Biztos vagyok benne, hogy modellről olyat rajzolna mint egy fényképezőgép :)

Még mindig azt mondom, hogy ügyi vagy! ;)

2015. márc. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!