Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehetnék elismert költő?

Hogyan lehetnék elismert költő?

Figyelt kérdés
Szinte minden szabadidőmben verseket írok,ez tesz boldoggá,viszont nem tudom,hogy osszam meg őket másokkal. Hová tudnám esetleg beküldeni őket,vagy mit kell tennem azért,hogy mások számára is elérhetőek legyenek?
2015. ápr. 11. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem csak be kell küldeni, hanem jónak is kell lenni.


Egyébként pl. a Napkút kiadó.

2015. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha azért írsz, hogy "elismert" legyél, az már régen rossz. Majd ha azért írsz, hogy megossz érzéseket és gondolatokat, és ezt úgy teszed, hogy mások megértik, amit mondani akarsz, akkor majd jön magától a többi. (Nem biztos, hogy az életedben, de az már más kérdés.)

Ez kicsit olyan, mint azok a színészpalánták, akik sztárok akarnak lenni. Először jó színésznek kell lenni, aztán a többi majd elválik.

2015. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Írjál blogot, az bárkinek elérhető.

Ha jókat írsz, akkor nézni is fogják.

2015. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hajajj! Nem irigyellek! Viszont átérzem! Évekig írtam, és próbálkoztam, most inkább azt mondanám, hogy szemléletváltás miatt hagytam abba, meg átalakult az életem. (amúgy v 20 évig). Egyáltalán nem egyszerű! A blog jó ötlet, illetve a neten bármi. Küldhetsz is be. Irodalmi folyóiratok, a pafi.hu-n pályázatok, nem kiadókkal kezdődik, amúgy. Rendezvények, nem tudom, most vannak-e, ahol szerepelhetsz. Mindenképpen a nyilvánosság elé tárás a fontos - gondolom -, minél több és nívósabb helyen megjelenni, és ha mondjuk meg tudod határozni, hogy leginkább melyik korosztály tarthat igényt a verseidre, akkor olyan helyen próbálj megjelenni, ahol ez a célközönség! Manapság az internet nagyon sokat jelent! Nem tudom milyen témákat írsz. Nézz körbe alaposan egy jó újságosnál, beszélgess vele, kérdezgesd, milyen újságot, folyóiratot ajánl, vagy olyan újságosnál, ahol sok minden van, és nyugodtan hagynak nézelődni, valamint a könyvtár olvasótermében (én ott csináltam). Nyomozzál! Keresd meg őket a neten, vagy írd ki a címüket, és küldjél nekik verset! Amiket tudok, hogy pár éve még voltak: Eső (irodalmi folyóirat), Kagylókürt magazin, harmonet.hu. Sok türelmet, és kitartást kívánok!
2015. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

poet.hu,amatormuveszek, napvilág íróklub,

Vagy tedd föl őket a közösségi oldaladra.

2017. okt. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bloggal próbálkozz
2017. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért közben eltelt pár év.

Kérdező: megírhatnád, hogy hova jutottál idáig!

2017. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy keress kapcsolatot pl. a Magyar Írószövetséggel, a Fiatal írók Szövetségével, a Szépírók Szövetségével.

Egyébként abszolút igaza van annak a válaszolónak, aki azt írja: régen rossz, ha azért írsz, hogy elismert legyél.Én ehhez azt tenném hozzá: azért írj, hogy megírd ezt is, azt is, hogy meg legyen írva ez is, az is.Hogy művészileg minél értékesebbet alkoss.Aztán: ha elismerik, elismerik, ha nem, nem.

2017. nov. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!