Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érdekelne a rajzolás (különösk...

Érdekelne a rajzolás (különösképpen emberek ábrázolása), soha nem foglalkoztam vele komolyan (szoktam rajzolni, de csak unaloműzésként) milyen szakirodalmat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 25. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Andrew Loomis könyvei jók, én azokat mindenképp ajánlanám.
2015. okt. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Barcsay Jenő: Művészeti Anatómia

Szunyoghy András könyvei


Mondjuk a rajzolásnak megvan a maga folyamata, a térbeli jelenségek rajzolásának elsajátítása: kocka (perspektíva), hengeres tárgyak (kör, ellipszis, tónusozás), csendélet, drapéria; ez után jön a portré (koponya, szem, orr, száj, fül) és aztán az akt (egész alak, csontváz, izomzat). Ha nagyon komolyan gondolod, érdemes keresni rajziskolát, szakkört, ahol képzett szaktanárok korrigálnak. De ha nem, akkor is megkérni ismerőst, hogy üljön modellt, egészen más térben látni az embert, mint fotóról rajzolni.

2015. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, miért kellett lepontozni a 2-es választ, amikor teljesen jókat ír. Kb. ennyi értelme van az egész pontozási rendszernek, ennyire tükrözi a válaszok hasznosságát...
2015. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én sem. Legalább indokot írtak volna, akkor annyival is okosabb lennék.
2015. okt. 26. 19:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként kösz az ajánlásokat!
2015. okt. 26. 19:59
 6/8 anonim válasza:
57%
A 2. válaszoló nagyon jókat írt. Érdemes megfogadni a tanácsát, ha komolyan gondolod.
2015. okt. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kiindulási pontnak mi lenne a legjobb?
2015. nov. 13. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Először kocka, hengeres tárgyak. Meg persze valami csendélet, ahol fel tudod ismerni a tárgyak formájában a kockát, hengert, gömböt (+ egyéb alapvető térbeli formákat), hogy legyen valami izgalom, ezek azért elég unalmasak, de kétség kívül az alapok. Rajzolni könyvből nem lehet megtanulni, abból megismersz pár szabályt, de hiába tudod, hogy mondjuk egy fektetett hengernek a 2D-ben megjelenített tengelyére merőleges az ellipszis (kör rövidülésben) legnagyobb átmérője, csak sok gyakorlással sajátíthatod el. A kezednek is tudnia kell, nem csak a fejednek.

Meg hát technikai kérdések. Például próbáld meg elfelejteni a szöszölést, szerezz egy nagyméretű lapot, és az egész karodat használd, ne csak csuklóból; bátran húzz végig több vonalat (vonalzót eldobni), nagyvonalúan csináld, ne akarj elveszni a részletekben. Erre általában nehezen veszik rá magukat a kezdők, a "jaj, el ne rontsam" nagy úr. Pedig nem számít, sokat rajzolnak, lesz még elég, amivel lehet dicsekedni. :) Az is jó, ha kész munka vonalban marad, egy vonalrajz is lehet olyan értékes, mint egy tónusos.

2015. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!