Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek lenne kereslet...

Szerintetek lenne kereslet egy ilyen típusú könyvre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gyermekkoromban elég sok bántalmazás és megpróbáltatás ért egy vallási szekta miatt. Úgy döntöttem, hogy mindent leírok egy dokumentumba. Mostanra átléptem a 100. oldalt is és két hete kikértem az irodalomtanárom véleményét a történetről. Kinyomtattam az első húsz oldalt, hogy olvasson bele (vele nem osztottam meg a valós alapot, számára az egész történet csupán fikció). Azt a kritikát kaptam tőle, hogy nagyon lebilincselő a történet, az írásstílusom élvezetes és szerinte érdemes lenne kiadatni, amennyiben befejezem. Először mosolyogtam az egészen. Mostanra azonban bennem is felvetődött a kérdés, hátha. Az irodalomtanárom természetesen támogat. (Egyébként humán tagozatos vagyok, aminek része az emelt irodalom többek között)

Szerintetek lenne értelme a kiadási ambíciónak? Természetesen tudom, hogy költséges dologról van szó.

Egy ihletett irodalomszerető tizenhat éves lány.



2015. okt. 31. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Ez teljesen reménytelen. A családdal akarod megfinanszíroztatni a milliós tételt? Olvastasd a barátaiddal vagy tedd föl az internetre.
2015. nov. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Családomban van, akinek van nyomdája, így az alap segítség meglenne. Úgy tudom, hogy vannak kiadásra különböző ifjúsági pályázatok is, azt nem tudom, hogy milyen feltételek és esélyek vannak.
2015. nov. 1. 00:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz körül, milyen lehetőségek vannak, úgy rémlik, léteznek irodalmi pályázatok.


Engem érdekelne egy ilyen sztori, biztosan elolvasnám. Ha belevágsz, magánkiadással csináld, előrendeléssel. Így nem kell egyszerre sokat kinyomtatni, csak annyit, amennyire már van rendelésed, viszont ahhoz, hogy legyen, el kell tudnod adni a sztorit a könyvterjesztőknek.

A másik megoldás, hogy felteszed a netre. Az ingyen van, nem is keresel vele (eleinte), viszont ismertté válhatsz, és a következő könyvet már jobb esélyekkel adhatod ki. Vagy csinálhatsz belőle egy rövidített verziót, kisregény terjedelemben, lemérheted a keresletet, és népszerűsítheted a teljes könyvet.

Sok sikert, ha megvalósul, azért írd ki ide a címet.:-)

2015. nov. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hajrá :)
2015. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TR75 ***** válasza:

Igen, érdemes irodalmi pályázatokat keresni, vagy csak simán egy-egy kiadót felkeresni (nem feltétlenül nagyot, oda, ha jól tudom, elég nehéz bekerülni).

De talán érdemes egy blogot is indítani ez ügyben, a könyv kivonatolt tartalmával.

Vannak olyan kiadók, akik direkt kezdő írókra specializálódtak,

Engem pl. érdekelne a könyv (tudom-tudom, csak egy pont vagyok a tömegben), a témát eleve érdekesnek tartom bizonyos okokból.

2015. nov. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Az esemény igazából három fő részből áll. Az első rész egy bevezetés a cselekményhez (előzmény, ha úgy tetszik). A legterjedelmesebb rész három nap eseményeit öleli körül. Az utolsó pár fejezet pedig a kiút kereséséről fog szólni és arról, hogy 14 évesen hogyan szabadulhat ki az ember egy ilyen helyzetből, segítség nélkül.

Nem akartam a történetből elárulni semmit. Nem mondhatnám teljesen életrajzi feldolgozásnak, hiszen fiktív "töltelék" is található benne.

Köszönöm a biztatást:) Igazából nem célom ezzel meggazdagodni. Nem célom az, hogy százezres eladott példányt tudhassam magaménak. Nekem elég lenne az, ha az emberek megismerkednének a történetemmel. Szeretném, ha felnyitni a szemüket, hogy az emberek, akik elsétálnak az utcán mellettük, akik átlagosnak tűnnek...milyen megpróbáltatásokon eshettek át. Nem önsajnálat. Inkább erőt ad nekem, ha kiírhatok magamból mindent :)

2015. nov. 2. 22:16
 7/10 TR75 ***** válasza:
Terápiás írás :-)
2015. nov. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondhatni:)
2015. nov. 3. 19:10
 9/10 anonim válasza:

Nálam nagyon sok könyvvel van úgy, hogy tetszik a történet, de az író stílusa nem jön be, ezért van egy csomó félbehagyott könyvem. Mint például az Abigél.

Nos tudom, nem kérhetlek meg rá, hogy tegyél fel belőle pár oldalt, de egy ismert írót tudnál mondani, akihez hasonlíthatnád az írásstílusodat?

Bennem így történet alapján, amit elmondtál róla felkeltette az érdeklődést. :)

2016. jan. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Üzenetben szívesen küldök az elejéről egy fél oldalt :) Érdekelnek a vélemémyek
2016. jan. 3. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!